For Consultation

Blog

Evinize lüks ve zarif bir dokunuş eklemeyi düşünüyor musunuz? Ev içi tasarımınıza ve bütçenize uygun olanı seçmeniz için ALGEDRA Interior Design İstanbul şirketindeki üst düzey tasarımcılardan bazı ipuçları:

1. Odanın muhteşem bir manzaraya veya güzel çiçekler ve ağaçlarla süslenmiş bir bahçeye bakan bir pencereye sahip olması durumunda, estetik manzaraları vurgulamak için güzel detaylarda basit ve yumuşak perdeler seçmenizi tercih ediyoruz.

2. Bej gibi doğal renklere sahip zeminler, odalara farklı bir dokunuş katar ve kanepeler ve yastıklar için seçtiğiniz herhangi bir renkle kolayca karışır, ayrıca konuksever bir his verir.

3. Renkli aydınlatma, oturma odası iç tasarımını veya tek renklerle karakterize edilen resepsiyonu yenilemek için idealdir. Sonsuz canlılık hissi sağlarlar.

4. Modern bir oturma odasına şık ve lüks bir görünüm kazandırmak için koltuk veya dolap gibi bazı eski mobilyaların eklenmesi önerilir. Bunu yaparak, odaya bir özgünlük katıyorsunuz ve odaya lüks ve zarafet katıyorsunuz.

luxury and elegance to the room desing

5. Sevdiğiniz bir antik parçaya sahipseniz ve onu vurgulamak istiyorsanız, bu köşeyi göz alıcı kılmak için aydınlatmayı odaklayın.

6. Evinizde herhangi bir odayı döşemeden önce resimleri seçin ve duvara asın; çünkü resimlerdeki renkler ve çizgiler, mobilyaları seçmek için harika bir dönüm noktasıdır ve tabloları almak yerine zaman kazanmanızı ve enerjinizi boşa harcamamanızı sağlar.

7. Evin karanlık köşelerinde ki rahatsızlık hissini çözmek için ortama daha fazla yer açmak için büyük bir ayna kullanılabilir.

8. Çeşitli renk ve formlarda kendine has tasarımlara sahip duvar kağıtları göze hitap ediyor, göze çarpan geometrik formlara ek olarak, irili ufaklı boyutlarda gül ve çiçek desenleri de var. Bu yıl odanızın duvarlarından birini kapatarak, şık bir sanat eseri dokunuşuyla odanızı güzelleştirebilirsiniz.

9. Küçük aksesuarları geniş bir odaya dağıtmaktan kaçının, gereken görsel ve estetik etkiyi vermezler, bunun yerine etraflarında boş bir alanı göz önüne alarak büyük heykeller veya vazolar gibi büyük aksesuarları tercih edin.

paintings and furnishing room

10. Yüksek yatak, tavanı yüksek bir oda için idealdir.

11. Duvara monte edilmiş dolaplar, özellikle göze itici gelen ve donanıma takılan rafları asmak yerine, duvarları boyamak için kullanılan renkle aynı hizada kullanıldıklarında oda alanından tamamen yararlanmak için ideal bir yol haline gelir. Bu durum odanın genel atmosferine uygun olur.

12. Birçok kişi banyodaki mikserler, evyeler ve küvetler için beyaz rengi seçer, beyaz rengi saf olmasına ve saflık ve temizlik hissi vermesine rağmen, giderek  ortamın bir doktorun kliniği gibi görünmesine sebep olur ve bu hissi engellemek için renkli aksesuarı olan bir mekanı ve eğlenceli bir ortam yaratmak için renkli aydınlatmayı seçin.

Cabinets design

13. Evinizi döşerken dengeyi sağladığınızdan emin olun. Mesafe, şekil, çizgi, renk, ışık ve gölge dağılımında simetri, dengeli çeşitlilik ve uyum elde ederseniz mobilyalar düzenli bir görünüm elde eder.