cloudfront
En iyi iç tasarımı şirketi Istanbul

Binaların çoğu, katları olsun ya da sadece düz bir ev olsun özel bir bodrum içermektedir, herkesin bodrum katında bir çöp deposu olduğuna dair ortak bir algısı vardır, tasarruf etmek için bodrum da çeşitli form ve fikirlerden yararlanabilirsiniz. Evdeki mekana, çağdaş ve eğlenceli bir görünümü vermek için, burada "ALGEDRA" tarafından size sunulan fikirlerden bazıları, bodrumunuzu en iyi şekilde kullanmanıza yardımcı olacak.

Duvara büyük bir sinema perdesi yerleştirerek bodrumu ev sinema salonu olarak kullanabilirsiniz, büyük rahat minderlere uzanmak ve manzaranın tadını çıkarmak için kullandığınızda, köşelerden birine film izlerken içebileceğiniz en sevdiğiniz sıcak içeceği hazırlayabilirsiniz ve sinematik ortamı tamamlamak için düşük ışık kullanımı tercih edilir.

basement interior design by Algedra

Bodrum'u, minyatür bir ev jimnastik ortamı olarak, uygun spor makinelerini getirerek kullanabilir ve serbest stil egzersizi veya dans için bir alan tahsis edebilirsiniz; zeminde ki kaymaları ve diğer kazaları önlemek için zemin balmumu kaplı sabit bir ahşap zemin olmalıdır.

Bodrum'u rahatlamak ve dinlenmek için bir oda olarak da kullanabilirsiniz, konforlu koltuklar, rahat bir mobilya, rahatlık ve huzur sağlamak için tercihen beyaz gibi açık renklerde küçük bir masa kullanmanız gerekebilir. Daha samimi ve sıcak bir görünüm için yüksek tiftikli yün halı kullanın.

Bodrum katını çamaşır odası olarak da kullanabilirsiniz, ancak rahat ve modaya uygun bir şekilde olmalıdır. Bu nedenle bir çamaşır makinesi ve kurutma makinesi getirmeniz ve çamaşır ve deterjanı koymak için bazı raflar takmanız önerilir; ayrıca seramik zemin, suya uygundur.

wooden floor basement

Bodrum katının diğer bir güzel kullanımı, onu bir eğlence odası olarak kullanmak, örneğin bir bilardo masası ya da bazı elektronik oyun modunu (playstation) yerleştirmek ve en sevdiğiniz içeceği yudumlamak için küçük bir köşe oluşturmak ya da renkli bir halı koyarak buluşma, sohbet etme alanı yaratmak seçenekler arasındadır. Konfor ve rahatlık sağlamak için ortamı tüy yastıklarıyla doldurabilirsiniz.

Bodrum'u çocukların zevk alabileceği bir oda olarak da kullanabilirsiniz, ancak yumuşak sünger ile kaplı ve çocuklar tarafından tercih edilen eğlenceli oyunlar sunan bu oda için, ahşap zemini olan güvenlik önceliklerini yerine getirmeyi unutmayın. Çocukları eğlendirmek için küçük bir çadır kurun ve onlara eğlenceli hikayeler anlatın.
İlginizi çekebilecek makaleler