For Consultation

Blog

Yüzme, sıcaktan kurtulabileceğiniz, aileniz ve arkadaşlarınızla eğlenip  havuzda serinleyebileceğiniz mükemmel bir yaz sporudur; bu nedenle evde bir havuz olması önemlidir; belirteceğimiz ipuçları havuz tasarlamanıza yardım olacak.

Öncelikle, ALGEDRA uzmanları, istediğiniz şekli belirlemenizi tavsiye eder, kare ve dikdörtgen şekiller veya çevresindeki doğa ile birleşen serbest stil şeklindeki havuzlar ve geometrik şekillerde birçok havuz şekli vardır.

Seçkin ve konforlu bir havuz tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli noktalar vardır, önce havuza girişin ve havuzun çıkışının kolay olduğundan emin olun, bu nedenle havuzun tasarımını yaptıktan sonra giriş ve çıkış noktalarını birkaç adım ekleyip havuz tabanını belirleyin.

comfortable pool design

Su temizleme mekanizmasını, kullanılan filtrelerin kalitesini ve nereye yerleştirileceğini, su ısıtma sistemini ve yüzme havuzunu doldurma ve boşaltma sistemini ve yüzme havuzunun diğer önemli teknik konularını belirlemelisiniz.

Havuzu çevreleyen alanın tasarlanması ve zeminin kaymaz bir madde ile kaplanması ve güzel yaz günlerinde rahatlamak için birkaç sandalye ve şemsiye eklenmesi uygun olur.

Yüzme havuzunun yanında aileniz ve arkadaşlarınızla mangal yapmak için bir ocak inşa edebilir ve çocukların güvenliklerini sağlayacak uzaklıkta olan bir çocuk oyun alanını özelleştirebilirsiniz.

swimming pool for a barbecue

Havuzun üstünü aydınlatma ve iç aydınlatma da havuza ışık tutmak için farklı renkler kullanabilirsiniz, ancak suyun saflığını göstermek için bu durumda beyaz tercih edilir.

Daha fazla eğlence için, bir dalış tahtası veya su kaydırağı takın.

Daha büyük bir görünüm ve estetik bir dokunuş sağlamak için havuza veya etrafına fıskiyeler ekleyin.