cloudfront
ANTİKA DEKORASYON

Günümüzde insanlar antika dekorasyonu mobilya, dekor ve hatta modaya uygun bir stil olarak kullanıyor. Günümüzde, bir parça veya daha fazla antika dekorasyon bulamadığınız sürece bir alanı geçemezsiniz. 

Antika dekorlar lüks olmaları, sadelikleri ve zenginlikleri ile bilinir. Pahalı değiller çünkü hepimiz modern ve etkili bir şekilde yenileyip tekrar kullanabileceğimiz bazı antikalara sahibiz, bu yüzden onlara para harcamanıza gerek yok.

Güzel bir antika oturma odası elde etmek için eski ahşap mobilyaları, çizgili ve çiçek desenleri olan antika kumaşları, sevimli ve zengin antika görünümü ekleyen veya daha fazla zarafet için yaş almış kahverengi deri kullanarak kolayca kullanabileceğiniz birçok fikir var.

Ortada lambalar, ayna veya hatta sehpa gibi eski aksesuar parçalarını kullanabiliriz, zeminden tahtadan yapılmış veya daha zengin bir ayrıntı eklemek için renkler ve detaylar açısından zengin pahalı bir halı kullanabilirsiniz. Böylelikle odaya daha fazla lüks eklersiniz.

classic bedroom decor by Algedra

Yatak odasına gelince, eski ahşap oyma mobilya veya el ayrıntılı metalik mobilya, hatta metal ile kombine ahşap kullanarak ve pamuk veya yün dokuma kumaşlar kullanarak, antika bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca merkezi ısıtma yerine bir şömine eklemek ve ahşap zemin ve çiçek duvar kağıdı kullanmak kesinlikle harika ve çok rahat bir oda yaratacaktır.

Antika bir yemek odası birçok ayrıntıya sahiptir. Sandalyelerin ayakları ve masa, güzelliği ve sıcaklığı sağlamak için güzel detaylarda oyulmuş eskitme ahşaptan yapılmıştır, masanın altındaki sandalyeler ve lüks ekler, şömine görünümünü tamamlar.

Tavan için klasik avizeler kullanabilir ve duvara bazı güzel resimler asabilir veya klasik bir ayna ekleyebilirsiniz, bu oda için en iyi renkler sarı, altın ve bej gibi sıcak klasikler ve tonlarıdır.

Mutfakta cam kapılı ahşap dolaplar var, güzel bir dekor için duvarlara bazı antika kaplar asabilirsiniz, zarafet ve sıcaklık katacak klasik bir lambaya ek olarak, soyulmuş kenarlar içn bir masa kullanabilir ve eski bir mutfak görünümü için boya olmadan bırakabilirsiniz.

antique bathroom interior design

Antik banyoda, detayları zengin oyma ahşap bir masaya, metalik bir çerçeve aynaya, klasik bir lambaya ek olarak kullanılacak en önemli parçalardan biri olan rahatlama sağlayan klasik porselen küvet vardır. Beyaz seramik karolar veya belirgin bir duvar kağıdı ile kaplanmış duvarlar, bunların hepsi antika süslemelerin ayırt edilmesini kolaylaştırır.

Son olarak, zenginlik ayrıntılardadır ve aksesuarlardan bunu anlayabiliriz; örneğin antika saatler, antika seramikler, lambalar ve diğerleri yeterli kanıt oluşturur.
İlginizi çekebilecek makaleler