For Consultation

Blog

Projenizin görünümünde ve bitiminde önemli bir fark yaratabilecek birçok zemin döşeme çeşidi vardır.

İyi görünümlü zemin, evinizin değerini artırabilir ve misafirlerinizi / müşterilerinizi evinize çekebilir, ancak tüm inşaatçılar doğru döşemeyi nasıl seçip kuracaklarını bilemez.

Ev inşaa edenler tarafından kullanılan en popüler döşeme türlerini okuyalım ve doğru döşeme türünü nasıl seçeceğinizi öğrenelim.

Seramik Döşeme

Sırsız kaplamalı seramik karolar, durgun su olasılığı nedeniyle dış mekanlarda en iyi alternatiftir. En popüler kaplamalardan bazıları kaymaz ve mat, kabartmalı, sırlı ve dokulu olanlarda mevcuttur.

Ceramic Flooring Design

Parke Döşemeciliği

Sık kullanılan döşeme türlerinden biridir. Parke döşeme, nadiren döşeme malzemesine sahip olacak bir güzellik ve dayanıklılık kombinasyonu sunar.

Sert ağaç döşeme akçaağaç, ceviz, kayın, kiraz, meşe, çam, huş, ceviz ve daha fazlasından oluşmaktadır. Bu tip döşeme, gerektiğinde rafine edilebilecek uzun ömürlü, aşınmaya dayanıklı bir yüzey sağlar.

Granit Parke

Granit fayanslar çekici, dayanıklı ve çok yönlüdür ve birçok renk ve stile sahiptir.

Rustik temalı bir odada dekorasyon için idealdirler ve lekelere ve neme karşı dayanıklıdırlar. Granit fayans evinizin her yeri için mükemmeldir.

Granite attractive tiles design

Laminat parke

En ucuz döşeme tipinin, mevcut olan laminat parkenin bakımı çok kolaydır.

Laminat parke yanmalara, çizilmelere ve ufalanmaya karşı dirençli, güçlü ve dayanıklı bir yüzey sağlar. Yüksek trafikli alanlar için mükemmel bir çözümdür, doğal malzemelere benzer ve çok çeşitli renk ve desenlerde sunulur.

Mermer Döşeme

Mermer fayans kullanımı en dayanıklı ve çok yönlü fayanslardan biridir. Zeminleriniz, duvarlarınız ve koridor sütunlarınız için kullanılabilirler. Bu fayanslar kolayca temizlenir ve bakımı yapılır.

Sanatsal zevklerinize uyan şık dokular ve tasarımlarla oymaları da çok kolaydır. Mermer fayans zarif bir fuaye yapar ve birçok renkte olabilir.

Marble Flooring Tilles Design

Bambu Parke

En yeni döşeme türlerinden biri olan bambu döşeme, geleneksel döşeme malzemelerine kıyasla daha çevreci bir çözüm olabilir. Bambu döşeme dayanıklı, zarif ve genellikle bal kahverenginden açık ten rengi arasında değişen çeşitli renklerdedir. Güçlü, temiz bir yüzey sağlar, ancak zamanla veya güneş ışığına maruz kaldığında kararabilir.