cloudfront
En iyi iç tasarım şirketi türkiye

Art Nouveau dekoratif ve süslü bir tarzdır ve garip bir şekilde Japon sanatından ödünç alındığı bilinmektedir. Art Nouveau tarzında iç mekân tasarımı, doğa tutkunu olduğunuz anlaşılır. Bu tarzda, tüm unsurlar insan yapımı ve icat edilmiş gibi değil, doğal gibi göründüğü iç mekânı memnuniyetle karşılar. Bu, düz çizgilerin ve açıların daha doğal, yeni teknolojilere (özellikle mimaride) ilginin reddedilmesi ile kanıtlanmıştır. Art Nouveau bunun yanı sıra modern özellikleri, organik bitkilerin (su bitkileri, manolya, zambak), ayrıca bir kuğu, leylek, alev, akan saçlar, vb. modellerin pürüzsüz, dalgalı çizgiler ve şekillerde kullanımının göründüğü bir stildir.

Modern Dubai Apartment

Çizgi, üslubun temelidir, stilistik işlevi yerine getirir, güzelliğin özü haline gelir. Bu dekoratif stilinin ana özelliği, insan yapımı ve doğalın asimilasyonunun temelini oluşturur ve bunun tersi de geçerlidir. Bu tarzın özellikleri, iç mekânın yapısal ve dekoratif unsurlarının doğal ve çiçek motifleri ve organik etmenlerle füzyonudur. Bu sarmaşık bitkiler ve saçları akan kadın figürleri görüntüsü figürleri mevcuttur.

Karmaşık ve çatı konstrüksiyonları: katlanmış, kırık, çatlamış, bükülmüş, kabukta asılı görüntüsündedir. Eğri çizgiler temelinde, mimari, mobilya, ev eşyaları tasarımlarına, dış dekorasyonuna ve malzeme işleme teknolojisine yarar sağlayan sürekli "akış" alanı kavramını geliştirdiler. Bu yenilikçi konsept organik bütünlüğe ve Art Nouveau' stiline yol açtı.

Art Nouveau tarzında iç mekan çizimlerinde ve renklerinde, doğada var olan renklerin ve desenlerin hakim olduğu - doğal görüntüleri oluşturan geometrik şekiller bulunur. Bu zikzak, üçgenler, ovaller, vb. şekiller olabilir. Özellikle bir daire şekli tercih edilir. Bu stilistik iç tasarımda bulunan “güneş sembolünün kullanımı” diğer şekillerden çok daha olasıdır.

bedroom furniture dubai

Bu tarzın en çarpıcı ifadesi, kır evleri ve kasaba evlerinin mimarisinde ve iç dekorasyonunda bulunur. Bu tür evlerde her ayrıntı aynı şekilde tasarlanmıştır. Tasarımdaki tipik yöntemlerden biri, ahşap ve taş, fayans ve pürüzsüz sıva gibi zıt doku ve malzemelerin bir kombinasyonunun kullanılmasıdır. Stilize çiçek desenli art nouveau mobilya dekorasyonuna hakimdir (dekoratif çizgi). Bir dekor unsurunun en aza indirildiği mobilyalarda yapıcı bir çizgi geliştirmeye paralel olarak, maun, abanoz, kirazdan yapılmış mobilyalar, buzlu renkli cam, oymalı aynalar, fildişi, inci; döşeme için ise saten ve ipek kullanılır.

Modern Dubai Bedroom

Art Nouveau'daki çizgiler, modern süslemede olduğu gibi, çiçek süslemesini anımsatan, pürüzsüz ve yumuşak; Maksimum tespit kabiliyeti doku ve plastik malzemenin doğasında bulunur.

Siklamen çiçeği sembolünün kullanılması yeni bir yaşam belirtisidir. İç mekânın inceliğini renk ve doku kaplamaları, ferforje, vitray pencereler ve kapılar verir. Vitray- modernliğin önemli bir fenomeni, soyut değil, cam üzerinde figürlü resimdir. 

Geometrik veya çiçek desenli seramik fayans duvar ve zeminler için kullanılır. Duvar tasarımı için ayrıca ahşap panellerin üstünde ve altında desenli (dikey çubuk), dekoratif sıva veya ipek boya kombinasyonu olan duvar kâğıdı uygulanabilir.

Zemine karakteristik kavisli elemanları ile ahşap bir tahta olabilir veya parke zemin kullanılır. Ayrıca popüler çok katlı zeminler- podyum ve merdivenlerden kullanılır.
İlginizi çekebilecek makaleler