For Consultation

Blog

İngiliz tarzı (Viktorya dönemi), bir dereceye kadar titiz ve muhafazakâr, geleneksel, zarif ve iyi bir zevkte kabul edilmiştir. Bu tarzda doğal ahşap ve tekstil, büyük kapılar ve büyük pencereler, rahat halılar ve lüks perdeler, geniş ahşap merdiven ve şömine bolluğu var.

 British Design

Duvar tasarımı için klasik İngiliz stili, geleneksel ahşap veya küçük çiçekler, doğal ahşap veya kalın duvar kâğıdı en yaygın olarak kullanılan panellerdir. Tavan- sıva, zemin parke ile kaplıdır. Renk şeması çok çeşitli olabilir. Sarı, kırmızı, altın, soğuk mavi, yeşil, gri sıcak tonlarından seçilebilir. İngilizler için iç mekanlar önemlidir, perdeler, kanepeler ve sandalyelerdeki dekoratif yastıklar, kilimler gibi dekoratif unsurlar, yaşamın zorunlu bir özelliğidir. Oturma odasındaki mobilyalar doğal ahşaptan yapılmış, genellikle meşe, ceviz, maun, kül, porsuk kullanılmıştır.

 Victorian Living Room

Buna ek olarak, mobilya parçaları özellikle zariftir- zarif bacaklar, özenle oyulmuş ve kakma ve döşeme sadece doğal kumaşlar kullanılmıştır. Zorunlu dekor öğeleri halılar, resimler, porselen ve gümüş, kristal avizeler, şamdanlar, kumaştan yapılmış abajurlar, bir çift masa lambası, kuru çiçek buketleri ile minyatür vazolardır. Çok sayıda yastık ve tüy yatak ile karakterize edilmiş İngiliz yatak odası vardır. Oldukça sık kullanılan gölgelik bulunur.

British Bedroom Design