For Consultation

Blog

Ev, aynı anda bir atölye, film seti ve ofis olarak hizmet verdiği için artık yalnızca özel bir alan değil. Birçok işlevi yerine getirebilen uyarlanabilir bir alan haline geldi - ve bu, yeni yaşam ve çalışma alanları planlanırken dikkate alınmalıdır.

Algedra, birinci sınıf bir iç tasarım şirketidir. Profesyonel iç mimarlarımız, her zaman yenilik ve yaratıcılıkla uyum içinde harmanlanan en iyi ev dekor ipuçlarını ve iç tasarım fikirlerini sunmaya çalışır.

Profesyonellerimiz, evinizi nasıl güzel ve konforlu hale getirebileceğiniz konusunda tasarımcılarımızdan, mimarlarımızdan ve mühendislerimizden en alakalı ipuçlarını topladı.

Burada modern, çağdaş, klasik veya minimal iç tasarım malzemeleriyle görkemli bir görünüm katacak 5 ipucu bulabilirsiniz.

Özel ama zarif dokunuşları yakalamak için en iyi ipuçlarının derinliklerine dalalım:

Dokunsal Ayrıntılar Ekleyin

Algedra Tasarım Başkanı Tareq Skaik, “Bir parçanın yüzeyindeki küçük kusurlar gibi dokunsal özellikler tasarıma çekicilik ve kişilik katıyor” dedi.

living room interior design

Algedra tasarımcıları, iç mekanı el yapımı dekoratif detaylarla veya özel çalışmalarla el işi ekipmanları kullanarak dekore etmeyi tercih ediyor. Bunlar, kapı donanımı ve banyo aksesuarları olabilir.

Doğal taş kullanın

İç mimarlarımız, gelecekte daha fazla mermer göreceğimize dikkat çekiyor. Ancak, uygun ve doğru bir şekilde kullanılmalı ve uygun olmayan bir hile olarak kullanılmamalıdır. Bu malzemeye düşünceli bir şekilde yaklaşılmalıdır.

decor company

Çalışma ve oyun alanlarını net bir şekilde tanımlayın - Home ofis iç tasarımı hayati önem taşır

Le Corbusier, bir asır önce evin yaşam için bir makine olduğunu yazmıştı ve bu yaklaşım her zamankinden daha çok önemli, çünkü evin modern yaşamın ihtiyaçlarını karşıladığı gerçeğinden bahsediyoruz. Algedra tasarımcıları müşterilere ev ofisleri için pandemi öncesine göre tamamen farklı iç mekanlar yaratmalarını tavsiye ediyor, çünkü artık aile alanlarından her zamankinden daha fazla izole edilmeleri gerekiyor.

home office interior design

Evinizi yerel mobilyalarla döşeyin

Uluslararası şirketlerden gelen mobilyalar daha pahalı hale geliyor ve nakliyesi daha uzun sürüyor, bu nedenle yerel üreticilere ve tasarımcılara bakmanız önerilir. Popülerlik kazanmaya ve başarıyla gelişmeye devam eden yerel markaların yanı sıra yerel tasarımcıları, üreticileri ve zanaatkarları desteklemenin zamanı geldi.

decor companies

Ve eşyalarınızı müzayedede sergiler gibi koruyun

Tasarımcılarımız, müzayedelerde ürün bulma popülaritesindeki artışın önümüzdeki yıl fark edilir hale geleceğine inanıyor. Modern öğelerle birlikte antikalar, yeni çok katmanlı iç mekanlar için tipik olan gerçek kombinasyonları oluşturur. Bu, haute mutfağındaki yiyecekleri eşleştirmek gibidir: yemeğin derinliğini ve karmaşıklığını zenginleştirmek için konserve veya uzun süre pişirilmiş yiyeceklerle gevrek ve taze kontrast oluşturmak gibidir.

interior design companies

Eklektik Kombinasyonlar

Daha fazla ayrıntı, ilginç, beklenmedik keşifler ve belki de daha az minimalizm. Daha cesur, daha çok malzeme, daha kapsamlı bir tasarım. İç mekandaki tüm nesneler ve sanat eserleri daha etkileyici hale geliyor ve Tareq Skaik, “Genellikle kaprisli ve cesur şeylere daha açığız. Şekilleri, cesur detayları ve parlak, beklenmedik malzemeleri düşünün'' diyor.

interior design companies

Trendleri ve yenilikleri yakından takip etmek için bizi Algedra resmi sosyal medya hesaplarından takip edin.

İç tasarım galerimizi görmek için tıklayın.