cloudfront
Evinizi daha büyük göstermek için parlak fikirler

Eviniz büyük ya da küçük olsun, daha geniş ve rahat görünmesini sağlayabilirsiniz.

Algedra tasarımcıları, evinizi daha büyük gösterecek ve iç mekanda özgürlük hissi yaratacak 7 iç tasarım tavsiyesini sizinle paylaşıyor.

Hafif doğal ve yapay ışık kullanın

Alanı görsel olarak genişletmenin en iyi yolu, doğal veya yapay ışığı kullanarak karanlık alanları ortaya çıkarmaktır. Yeni evinizi tasarlıyorsanız, pencerelerden gelen doğal ışığı veya tavanda yıldız ışıklı cam gibi benzersiz bir çözümü düşünün.

İç tasarım şirketi

Eviniz küçükse ve çok fazla doğal ışığa sahip değilse, en iyi çözüm, en karanlık köşeleri bile vurgulayacak kavramsal bir tasarımla yapay ışığı maksimum düzeyde kullanmaktır.

Mobilya ve düzen ile alanı optimize edin

İster klasik tarz ister modern tarz mobilyaları tercih edin, boyutu göz önüne alarak dikkatli bir seçim yapın. En iyi çözümlerden biri, düzeni optimize eden ve daha fazla alan yaratan tam alan için tasarlanmış el işi, ısmarlama mobilyalardır. Sadelik ve minimalizm daha küçük evlere uyacaktır.

İç tasarım şirketi

Uygun renk paleti kullanın

Evinizin iç mekanı için renkleri seçmek, mevcut seçeneklerin geniş seçim skalası nedeniyle en eğlenceli, ancak karmaşık olandır.

İç tasarım şirketi

Alan eksikliğini telafi etmek için beyaz ve parlak renklerin tonlarını kullanın. Beyaz rengin büyük bir hayranı değilseniz, soluk gri, fildişi veya bej gibi seçenekleriniz var. Mobilya ve dekor öğelerinde vurgu renkleri ile birlikte açık renkleri ikincil olarak daha canlı ve koyu renklerle birlikte bir taban olarak kullanın, bu alana boyut kazandırır. 

Doğru resmi seçin

Doğru sanat stilini seçin, bu odayı görsel olarak büyütmenize yardımcı olacaktır. Soyut bir tema ve daha az ayrıntı içeren resim veya resim setleri gibi büyük sanat eserleri bir seçenek. Modern temiz ve sade stil, duvarlarınıza bir genişlik hissi getirecektir. Alternatif olarak, ışığı yansıtan metalik görünümü ile daha fazla derinlik kazandıracak cam duvar dekorunu seçebilirsiniz.

Ekstra uzun perdeler kullanın

Küçük pencerelerle bile zeminin dibine düşen uzun perdeler, yüksek tavanların etkisini verecektir ve odanın yüksekliğini olduğundan daha yüksek gösterecektir. Alternatif olarak, modern bir görünüm için açık renk panjurlar kullanın.

İç tasarım şirketi

Aynalarla alanı görsel olarak genişletin

Büyük aynalar kullanmak çarpma alanı yanılsaması yaratacaktır. Hem küçük alanlarda hem de büyük alanlarda kullanıldığında sadece yansımalara göz atmakla kalmaz, aynı zamanda herhangi bir odayı görsel olarak genişletirsiniz.

İç tasarım şirketi

Evinizin herhangi bir alanında kullanabileceğiniz evrensel bir tasarım tavsiyesi bulabilirsiniz. Giriş, salon, yemek odası, oturma odası ve hatta yatak odasında ayna kullanın.

İç mekanlarınızda ayna kullanımı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın. 

Zemini akıllıca dekore edin

Evinizin daha büyük görünmesini sağlamak için, ister mermer zemin ister doğal ahşap zemin olsun, zemin için açık renk seçin. Halı veya kilim seçerken odanın ve mobilya düzeninin boyutlarını göz önünde bulundurun. Karmaşık süslemeler yerine basit desenler veya düz renkler seçin.

İç tasarım şirketi

Bu birkaç numara daha geniş bir ev yaratmanıza ve mevcut alanı görsel olarak genişletmenize yardımcı olacaktır.

Daha fazla tasarım fikri için portföyümüzü kontrol edin veya ev tasarımınızla ilgili yardım için uzmanlarımızla iletişime geçin.
İlginizi çekebilecek makaleler