cloudfront
Çin Tarzı İç Tasarım İçin Mükemmel İpuçları

Oryantal bir tarz olan Çin Tarzı, ilk uygarlık belirtileri olduğu sürece burada bulunan tarihi ve kültürel etkinlikleri ayrılmaz bir şekilde zenginleşmiştir.

Bu tasarımın en tipik özellikleri arasında Zen akımının bir etkisinin oluşmasına yardımcı olan şık bir mobilya yüzeyi, doğaya bağlılık ve Çin fenerlerinin parıldayan renkleri bulunur.

Evinizi Çin tarzı ile yeniden dekore etmeye çalışırken göz önünde bulundurmanız gereken önemli birkaç ipucu:

İç tasarım şirketi

Denge ve fon:

Çin tasarımları ve temaları çoğunlukla doğanın renklerinden ilham alıyor. Bu nedenle, zemini mümkün olduğu kadar nötr tutmak en iyisidir. Beyazın tek seçeneğiniz olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yumuşak krem, sade açık mavi ve hatta zarif bir gri kullanmak aynı hissi yansıtır. Sakin ve rahat bir ortam sunan sakinleştirici bir zemine gideceğinizi unutmayın.

Denge genellikle Çin temasının en önemli özelliğidir. Sizi çevreleyen renklerin ve farklı dokuların ve öğelerin doğru uyumuna ihtiyacınız vardır.

Eviniz sadece büyük bir beton bloktan oluşuyorsa, cam bölmeler, doğal taş süslemeler, ahşap zeminler, bambu panjurlar ve birkaç organik doku eklemeyi düşününebilirsiniz.

İç tasarım şirketi

Renkler:

Çin tarzı iç mekanlar geleneksel olarak ruhsal olarak karşıt izlenimler için altınla vurgulanmış siyah ve parlak cila füzyonunu kullanılmış olup çekici kırmızıyı kullanır.

Fakat yine de, kiraz çiçekleri ve pembelerden oluşan güzel pembeler, Çin stilinin ayrılmaz bir parçası olup Doğu'nun gizemli büyülü dokunuşuna yardımcı olmaktadır.

İç tasarım şirketi

Su özelliği:

Su, kolay ve basit bir biçimde Çin tarzını oluşturmanın başka harika yoludur.

Akan suyun sesi Feng Shui'ye göre hem uyumlu hem de olumlu olarak kabul edilir ve giriş odasında, oturma alanında veya hatta arka bahçede yer alacak küçük bir su özelliği de hoş bir ilave oluşturur.

Yansıtan havuzlar şaşırtıcı eklemeler yaratır ve inkar edilemez sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Canlı bir su özelliği eklemek isteyenler, güzel bir koi göleti ekleyebilirler.

Su özellikleri mekana sadece bir akışkanlık unsuru getirmez, aynı zamanda odanın odak noktası haline gelen çarpıcı heykel kurulumlarını ikiye katlayabilirler.

İç tasarım şirketi

Organik ve Sürdürülebilir Tasarım:

Bu, Çin tasarımının kesinlikle karşı konulmaz bir yönüdür.

Pürüzsüz cilalı ahşap el sanatları, geleneksel perdelerin yerini alan sürdürülebilir bambu panjurlar, karmaşık dokumalı tatami matlar ve doğanın iyiliğini ortaya çıkaran saksı bitkileri ve çalılar, mükemmel bir görüntü elde etmek için bir araya getirilme eğilimindedir.

Odanın havasında büyük bir fark yaratan küçük detaylar önemlidir. Enerji akışını dengelemeye yardımcı olmak için, yeşil bir tabak parçasıyla birlikte gerçekten Asya havası oluşturmak için kullanılan aksesuarları ve mobilyaları mümkün olduğunca sürdürülebilir ve organik tuttuğunuzdan emin olun.
İlginizi çekebilecek makaleler