cloudfront
iç tasarım şirketi

İskandinav tarzında olan ve İsveç, Norveç, Danimarka ve Finlandiya'nın tarzının karışımından harmanlanan tasarımlar, ağırlıklı olarak doğal unsurlar, toprak tonları ve temiz çizgilerle stilize edilmiş, ışıkla dolu alanlar sunuyor.

İskandinav ülkelerindeki çevrenin, tasarım da tüm sakinliği ve kolay göze çarpması nedeniyle doğdu, Kışlar uzundu ve bu nedenle çok az gün ışığı vardı ve insanlar genellikle çok küçük evlere sahipti ve bu sebep aydınlık ve havadar ihtiyaçlara neden oldu ve rahat evler oluşturuldu.

Bunun için İskandinav tarzı minimalist iç tasarım kategorisine girdi.

İstanbul'da iç tasarım firması

Mobilya ve malzemeler:

İskandinav iç mekanları çoğunlukla beyazlatılmış ahşap zeminlere veya banyo dışındaki  mekanlarda açık renklere sahiptir. Hiçbir halı koymama düşüncesi bir yana, yumuşak bir dokuya veya doğal bir malzemeden oluşan büyük bir halı eklemeyi deneyin.

Bitmemiş ahşap parçaları ve yumuşak nevresimler gibi dokuları ve malzemeleri karıştırmak, doğayı eve getirir ve dekora atmosferinde sıcaklığın ortaya çıktığı huzurlu bir hava katar.

İstanbul'da iç tasarım firması

Renkler:

Renk paleti tipik olarak çok açık ve basittir.

Beyaz genellikle ana renk olarak kullanılır, ancak ahşap gibi doğal malzemeler sıcaklık ve doku getirdiğinden odanın soluk görünmesine neden olmaz.

Beyaz, aynı zamanda herhangi bir renk kombinasyonunu sunmak için harika bir yazı tahtasıdır, Soğuk beyazlar güneye bakan odalarda iyi çalışır, çünkü yazın gün ışığından en iyi şekilde yararlanırlar.

Daha sıcak beyazlar ise kuzeye bakan odaları ısıtmak için kullanılırlar, çünkü daha düşük seviyelerde daha soğuk, doğal ışık alırlar.

Griler, açık soluk mavi veya kahverengi tonlar, güzel, sakin bir iç mekan oluşturmak için de kullanılabilir.

İstanbul'da iç tasarım firması

Alan ve ışık:

İskandinav evleri genellikle odanın aydınlık ve açık hissetmesini sağlamak için büyük pencerelere sahiptir.

Daha önce de söylediğimiz gibi, İskandinav kışları uzun ve karanlıktır, bu nedenle doğal ışıktan yararlanmak anahtardır.

Pencereler nadiren gündüz ışığına izin verecek şekilde giydirilir, ancak gerekirse, odayı karartmadan gizlilik sağlayan ve yatak odaları için kullanılan stor silindir ile birleştiren pamuk gibi yumuşak, hafif bir malzeme kullanılabilir.

Mobilyalara “nefes almak için alan” oluşturmaya büyük önem verilmektedir.
İlginizi çekebilecek makaleler