cloudfront
iç tasarım şirketi

İnsan hayatının ortalama üçte birini uyuyarak geçirir, yani hayatının dörtte birini yatak odasında geçirir, bu nedenle insanlar için çok önemli bir odadır ve bu nedenle zevkine, yaşam tarzına ve renklerine uygun olmalıdır. Onun için çok rahat olmalı, burada akıllıca yapılan yatak odası renkleri seçimleri için bazı ipuçları bulacaksınız.

İç tasarım şirketi

Renk psikolojisine göre, sembolizm yeşili renk, yatak odalarında çok uygundur, çünkü bir insanın herhangi bir yorgunluk olmadan rahat bir şekilde uyuması için gereken özelliklerden biri olan gevşemeye yardım eder, sakinliği, barışı teşvik etmeye yardımcı olan bir renktir. Uyum ve rahatlamayı teşvik eder.

İç tasarım şirketi

Örneğin Sarı renk, ailenin toplandığı ve yatak odalarının bulunduğu yerlerde daha çok tercih edilir, çünkü bu renk kapasiteyi azaltmaya yardımcı olur ve böylece gevşeme ve rahatlık sürecinin önünü açar ve ev içi şefkat ortamını artırır. Yatak odasının dekorunda parlak rengin, hardal veya altın rengi ya da tereyağı rengini oda sıcaklığında hafif ve koyu tonlarda kullanması önerilir. Sarı rengi akıllıca kullanmalı ve ışık gradyanlarını kullanırken abartmamalısınız.

İç tasarım şirketi

Soluk tonda bir mavi ve camgöbeği rengi, huzur ve sükunet rengidir ve yatak odalarına ve dinlenme yerlerine mükemmel uyum sağlar çünkü öfke hissini azaltır ve yaşamın baskılarını giderir ve odanın yüksek bir dokunuşa sahip olmasını istiyorsanız şık görünüm ve zarif, koyu mavi veya çivit mavisi ile boyanmış koyu tonları kullanabilirsiniz.

Ayrıca orta mavi gradyanlar, klasik yatak odaları için size çekici gelebilir, çünkü onlar dayanılmaz bir huzur ve sükunet ortamı yaratırlar. Mavinin daha açık olan gradyanları, göze koyu gelenlerden daha işlevsel ve rahattır, tasarımın estetik tarafını ayırt etmek için maviyle boyanmış bir odanın aydınlatması dikkate alınmalıdır; mesela soluk gri görünür tüm ihtişamı gizler. Pembe rengin vücuda rahatlatıcı etkisi vardır ve kasları gevşetir. Romantik bir atmosfer yaratan yatak odaları için uygun bir renktir.

İç tasarım şirketi

Yatak odalarında kullanılabilecek renkler için başka seçenekler de var, ancak onlar odayı boyamak için kullanılacak birincil renkler değildir, örneğin derin bir menekşe rengi bir rahatlık duygusu verir ve sakin bir zarafet ve lüks atmosferi yaratır.

İç tasarım şirketi

Patlıcan renginde olduğu gibi koyu mor veya mavimsi mor yatak odasına lüks ve yumuşak bir dokunuş sağlamak için daha çok tercih edilir. Lavanta renginin ve lilanın gradyan gölgeleri ve Alonca çiçeğinin rengi, odaya sakin ve dişil bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.

Çocuk yatak odaları, parlak mor tonlarında renklendirilmek için en uygun yerlerdir veya eğlenceli ve heyecan verici bir atmosfer oluşturmak için aynı renkteki tasarım ve formlara sahiptir.

İç tasarım şirketi

Kahverengi, renk stabilitesi, rahatlık ve çok yönlü bir renk olmasının yanı sıra yatak odası dekorasyonlarında en sık kullanılan renklerden biri olması sebebiyle bir güvenlik ve uyum hissi veriyor.

İç tasarım şirketi

Sakin bir atmosfer oluşturmak için oda kahverengi renkte dekore edilebilir ya da biraz heyecan ve değişim için ona benzer diğer renkleri kullanabilirsiniz.

İç tasarım şirketi

Koyu kırmızı rengin kullanımı heyecan vericidir ve kan basıncını yükseltir, sakin ve rahat bir atmosfer için varlığı asla faydalı olmaz, ancak kırmızı veya koyu kestane rengi veya tuğla gibi düşük dereceli tonları kullanılırsa, uygun ve rahattır gözü dinlendirir.

İç tasarım şirketi

And in all cases the appropriate color of a room depends on the psyche of the owner and his favorite color, because he will not feel comfortable even if the color is very comfortable and appropriate as the bedroom paint.
İlginizi çekebilecek makaleler