For Consultation

Blog

Evinizi yenilemeye ve bahar esintisi için tazelenmeye mi başladınız? Soğuk ve kasvetli günlerin ardından doğanın canlandığı mevsim kapımızda. Sahip olduğunuz mobilya ve aksesuarlar ile evinizi 9 adımda bahara hazırlayabilirsiniz.

Algedra iç mimarlarının bahar dekorasyonu için önerdiği 9 ipucu:

1. Değiştirin, farklılaştırın ve eğlenceli olun

Bahar dekorasyonu için ilk adım evi yeniden düzenlemektir. Daha samimi bir görünüm için birkaç öğenin yerini değiştirebilir misiniz?

home decor

Unutmayın, yapacağınız değişikliklerle daha akıcı bir dekorasyon oluşturabilirsiniz. Böylece daha geniş bir iç mekan dekore edebilir veya sohbet, televizyon, kitap okumak gibi çeşitli ihtiyaçlarınıza göre odanızı bölümlere ayırarak farklı düzenlemeler yapabilirsiniz.

2. Nihai kararı verin

Mobilyanızın bir parçası artık zevkinize hitap etmiyor mu yoksa genel dekorasyonda bir uyumsuzluğa neden oluyor mu? Ruh halinizi yükseltecek bir aranjman istiyorsanız sizi tatmin etmeyen öğelere yer vermeyin.

İlk olarak, bu tür öğelere yeni bir görünüm kazandırmaya çalışın. Boyama aksesuarları bile bir öğeyi hayata döndürebilir. Duygusal olarak bağlı olduğunuz öğeleri yeniden değerlendirin ve biraz acımasız olmayı deneyin!

3. Koleksiyonunuzu sergileyin

Sevdiğiniz şeyleri toplama alışkanlığınız varsa, kullandığınız parçaları çeşitli odalarda bir araya getirip gruplar halinde sergileyerek çok daha etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz.

4. Odanızı boş bir tuval gibi düşünün

İlginç, dinamik ve etkileyici ev dekorunu deneyin. Eşyaları ve nesneleri dengede tutan ve bakışları odanın tepesinden altına doğru hareket ettiren düzenlemeler iyi sonuçlar verecektir.

bedroom interior design

Arka planda daha uzun öğeleri ve sahnede daha küçük öğeleri kullanabilirsiniz. Duvara asacağınız büyük bir tablonun önüne küçük aksesuarları yerleştirin. Kitaplar, rengarenk ciltler ile sadece sehpalarda değil evin her köşesinde birbirinden güzel süslemeler yapabilirsiniz.

5. Mobilyalarınızı güncelleyin

Hangi öğelerinizin onarım veya yenilemeye ihtiyacı olduğunu belirleyin. Yeniden boyamanız gereken eşyaları veya duvarları boyayın. Duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız, işiniz bittiğinde kalan kağıt parçalarını kullanın.

6. Dekorasyona biraz bitki ekleyin

Çok sayıda bitkiniz varsa farklı yaprak türlerini bir arada kullanarak kategorize edebilirsiniz. Örneğin, küçük yapraklı bir bitki ile büyük yapraklı bir bitkiyi yan yana sergileyerek zıt ama hoş bir kombinasyon oluşturabilirsiniz.

living room design

Bitkiler için fazla yeriniz yoksa, onları tavandan asmayı, duvar kaplarında sergilemeyi veya bir palet üzerinde yetiştirmeyi düşünün. Siz de mutfağınıza lezzet katacak bitkileri rengarenk teneke kutularda yetiştirerek elinizin altında tutabilirsiniz.

7. Derli toplu olmak

Evinizin kaotik bir ortam olmasını engellemek için küçük eşyalarınızı derli toplu tutacak büfe veya dolap gibi çözümlere başvurabilirsiniz. Mutfakta dağınıklığı önlemek için renklendireceğiniz bir şifonyer kullanabilir ve içine tabak gibi çeşitli mutfak eşyalarını yerleştirebilirsiniz.

kitchen design

8. Bazı öğeleri değiştirin

Yatağınızda kullandığınız battaniyeyi kanepe yerine kullanmaya ne dersiniz? Ya da komodinlerinizi yemek odasında veya oturma odasında sehpa olarak kullanabilir misiniz? Yatak odanızda büyük bir saksı komodine dönüşebilir mi? Kullandığınız tüm eşya ve aksesuarları evin içinde gezdirebilir, ilginç düzenlemeler yapabilirsiniz.

9. Pencerelerinizi aydınlatın

Kışın sıcacık bir hava getiren kalın perdelerinizden kurtulun, dışarıdan gelen soğuğu kesin. Perdeleri yıkayıp gelecek yıl yeniden kullanmak üzere bir kutuya yerleştirdikten sonra çıplak pencerelerinizi temizleyin. Temiz pencerelerinize açık renkli ve hafif stor perdeler veya ince tül perdeler asabilir, bahar güneşinin daha çok içeri girmesini sağlayabilirsiniz.

Daha fazlası için bizimle iletişime geçin.