For Consultation

Blog

Kozmopolit bir metropole taşınırken büyük bir mekana sahip olmak bir mucizedir. Birçoğu ihtiyaç duyduğu her şeyi küçük bir eve koyma sürecinde zorlandığından, seçeneklerinizi bütçenize uygun küçük bir ev için ayırmanız gerekebilir.

Tasarım şirketinin rolü buradan geliyor. Gereksinimlerinize göre bölme ve önceliklendirme ve estetik açıdan size harika bir aile hissi verebilecek eğlenceli ve rahat bir mekana dönüştürme konusunda deneyimli profesyonel bir şirket tarafından sağlanan bir ev içi tasarlamanız gerekir ve Algedra grubunu farklı kılan da bunu başarmasıdır.

Londra'daki şehir evleri, genellikle modern, küçük boyutlu, çok katlı bir kır evi olarak tanımlanan bir tür teraslı konuttur. Bir şehir evi aslen herhangi bir kırsal eve atıfta bulunur.

interior design

Şehir evleri, bir kır evi anlamında büyüleyici bir etkiye sahiptir- iki veya üç katlı ve birimler arasında paylaşılan duvarlara sahip özel bir konuttur (genellikle bir kentsel alanda). Büyük şehirlerde bu alanlar çok arzu edilir çünkü dairelerden daha fazla alan sunarlar ve gerçek bir ev hissi verirler. Modern ev söz konusu olduğunda, bazı şaşırtıcı tasarım olanaklarından bahsetmiyorum bile.

Kasaba evlerini diğerlerinden ayıran şey, her evin kendi özel girişi ve küçük bir ön bahçesinin olmasıdır. Genellikle tüm evler aynı iç ve dış tasarıma sahiptir ve bir veya iki katlı olabilir.

Tarihsel olarak, kır evi, yılın çoğunda yaşadıkları bir veya daha fazla kır evine sahip olan soylu veya varlıklı ailelerin şehir dışında ikametgahıydı. 18. yüzyıldan beri ev sahipleri ve hizmetçileri şehirlere taşınmış, bu kır evinin ruhunu şehre taşımış, ancak minyatür bir yapı olarak kalmıştır.

townhouse decor

Günümüzde insanlar, küçük bir alan olsa bile, aile üyeleri için mümkün olduğunca rahat bir iç ev tasarlamaya ihtiyaç duyuyorlar.

Bazen küçük bir kır evinin sizin için doğru iç tasarım olduğunu biliyorsanız, büyük bir evden daha güzel ve ilginç bir seçim olabilir.

Evinizin dekorunda bir Londra havası mı olsun istiyorsunuz? Bugün Londra'nın kalbine bir gezi yapacağız ve şehir evi tasarım stilini yeniden keşfedeceğiz. Çağdaş Londra dekoru bu günlerde çok önemlidir. Bugün size onu yaratmanın bazı unsurlarından bahsedeceğiz.

kitchen interior design
Londra dekoru, tarihi anıtları modern dokunuşlarla birleştirir. Bu sayede bu zamanın ötesinde belli bir tarza ve amaca sahip muhteşem odalar yaratılır.

Tarihi Londra zarafeti, diğer unsurlar ve klasik Londra renkleri birçok yaratıcı tasarımcının zihnini canlandırdı. Rengarenk desenli pamuklu kumaşları, mermerleri ve büyük altın aynaları da unutmadık tabii. Bu unsurlar sayesinde eviniz asil ve çağdaş bir atmosfere sahip olacaktır.

Eşsiz Londra havasını evinize getirmenize yardımcı olacak şehir evi özellikleri ve dekor seçeneklerinden örnekler derledik:

1. Sofistike ve nötr bir renk paleti

Londra'nın görünümünde ustalaşmak istiyorsanız, Londra renk paletini anlayın. Şehrin en sevilen renk paleti, hiç şüphesiz, Londra mekanlarında sıklıkla bulunan gri tonlarıyla yeniden tanımlanan nötrlerle maviye odaklanmıştı.

Açık maviden koyu maviye, renk şeması çarpıcı biçimde daha soğuk ve daha sakin tarafa kayıyor. (Şehir evlerinin güneşli noktalarında bu kadar canlı renklerin kullanıldığını görmek nadirdir) Bu kendine özgü Londra estetiği, şehrin en gözde iki havası olan yatıştırıcı ama tasarlanmış olan olarak okunur.

home decor

Nötr tonları, mavi ve yeşilin farklı vurgularını düşünün, ancak daha sonra sıcaklık için koyu pembe, sarı ve turuncu gibi daha canlı tonlar kullanın. Bu tonlar ve kombinasyonlar, genellikle İngiliz stiliyle ilişkilendirilen Londra estetiğinin yaratılmasına yardımcı olur.

2. Rafine ve modern mobilyalar

Oymalı, minimalist mobilyalar, modern Londra evinin favori mobilya stilidir. Estetik, Paris sadeliği, Art Deco ve çağdaş avangardın yeniden düşünülmesi arasında bir bükülme getiriyor. Kavisli kanepeler, çağdaş yuvarlak sehpaların etrafını sarıyor, mermer yan sehpalar, özel tasarımlı koltukların yanı sıra yan taraflarda ve sade bir şekilde dekore edilmiş büfelerin üzerinde asılı duran sanat eserleri.

living room design

Modern Londra tasarımının seçkin işçiliği, düşünceli çizgilerinde, ince cilalı parçalarında ve fazla tasarım eksikliğinde kendini gösterir.

3. Güncellenmiş iç tasarım özellikleri

Herkesin arzu ettiği bazı özellikler olmadan Londra'da bir iç tasarım olmazdı. Cumbalı pencereler, paneller, şömineler ve merdivenler, mükemmel Londra ev iç tasarımının kumaşını oluşturur.

Şömineler, 1920'lerin tasarımlarının degrade çizgilerinden ilham alıyor, zamansız ve çağdaş desenlerin her iki tarafına da diziliyor. Korniş, eğer basitse, genellikle pencere işleme mekanizmalarını (başka bir modern hareket) gizlemek için kullanılır ve dekoratif ise, genel bir kaplama ile tavana karışır.

family sitting room design

Birçok daire eğimli açık pencerelere sahipken, bazılarında detaylı tavan kornişleri ve duvar pervazları olan konik tabandan tavana pencereler vardır- tüm klasik detaylar iç tasarım için zarif bir ambiyans sağlar.

4. Denge ve uyum

Londra'nın büyük şehir evlerinin güzel simetrik mimari özelliklerle çok şey sunduğunu biliyoruz, ancak tasarımları bile farklı ince dengelerini yakalıyor. Londra'nın iç tasarımı öncekiler kadar katı değil ama kesinlikle bohem ve eklektik alanların özgür ruhlu doğasına daha çok güveniyor. Londra'nın görünümünü mükemmelleştirmek, unsurlar arasındaki denge ve uyumla ilgili.

5. Cilalı ipek zeminler

Modern Londra iç tasarımı tavandan zemine kadar olması ile tanınabilir ve başkentin lüks projesi ipek zemin kaplaması olmadan tamamlanmış olmaz.

Çarpıcı bir peyzaj tasarımında ipek ve kaşmir, Londra şehir evlerinde harika bir atmosfer yaratır. Doğal görünümlü desenler, modern soyut tasarımdan daha incelikli ve güzeldir, ayrıca burada renk de önemlidir!

6. Evi bir sanat galerisine dönüştürecek aksesuarlar

Londra, yaratıcılıkla dolu bir şehirdir. Sanat ve tasarıma sahip olma itibarı ve tarihi, iç tasarım stilinin çoğunu bilgilendirir. Tasarımcıların aksesuarları, özenle seçilmiş soyut sanat koleksiyonları (Londra'nın favorisi), dinamik heykeller ve kompozisyonel heykelsi nesnelerle galeri benzeri bir görünüme doğru eğiliyor.

Monolitik oymalar (çoğunlukla büyük boyutlu) doku etkileşimine odaklanır veya çarpıcı bir şekilde eğilip savrularak gözün koridorlara ve pencerelere hükmetmesine neden olur ve duvarda asılı olan sanat eserlerine geniş duvarlar, aynalar ve hatta ısmarlama sanat eserleri verilir. Akıllıca stoklanmış tabletler, özenle düzenlenmiş sehpanın üzerindeki kitaplar, el yapımı vazolar ve boyalı kutulardan oluşan tepsiler, rengarenk mumlar ve zarif kaseler kullanılır.

Özetle; akıllı ve yapısal olarak odaklanmış bir yaklaşım, evleri genişletir ve olağanüstü hafif ve ferah bir aile evi yaratır.

Dekorasyon ve tadilat hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.