For Consultation

Blog

Hayalinizdeki evi inşa edebilmek ve evinizi yenilemek veya bir arsa satın almak için gerekli hazırlıkları yaparken, bir villaya ilk girdiğiniz anda herkesi kendine hayran bırakan uyumlu bir zarafete geçme arzunuz, aradığınız öncelikli hedef olabilir.

Bazı villa tasarımlarının tüm detaylarıyla sadece sakinlerin dağınıklığını gösterdiğini görüyoruz ama manzarayı ancak baş döndürücü bir lüks ve klasik unsurlar olarak tanımlayabileceğimiz muhteşem bir resme dönüştürecek ahenk ve incelikler vardır.

Burada, geçmişin asaletinden vazgeçmeden, zamanın teknolojisine ayak uydurarak, gelişimle dolu lüks ve görkemli bir iç tasarım yaratma fikri ortaya çıkıyor. Bu noktadan itibaren, yavaş yavaş çalışmaya başlamak için profesyonellere ihtiyacınız olacaktır.
 

living room design


Bazı insanlar bu tür bir iç tasarımın evlerinde tercih ettikleri konfordan yoksun olduğunu düşünebilir, ancak lüks iç tasarım ve yüksek kaliteli malzeme seçimi ile bu düşüncenin tersini kanıtlamak için nedenler var. Lüks bir dekora ve üst düzey tasarım dokunuşlarına sahip evler oluşturulabilir.

Lüks evlerin ve kraliyet saraylarının odalarında yürürken hepimiz şaşkınlık ve huşu hissini severiz. Güzel kumaşlar, parlak mobilyalar ve paha biçilmez dekorasyonlar, ancak güç ve zenginlikle elde edilebilecek bir zenginlik ve lüks atmosferi yaratan unsurlar... Peki bunu biz başarabilir miyiz?

Bu sezon lüks iç tasarım, yüksek zevke sahip evlerimize giren birçok ürün ve aksesuarla tasarımcıların dünyasını kasıp kavuruyor. Asil bir his elde etmek için size uygun lüks ve zarif bir ev dekorasyonu yaratmak istiyorsanız, başlamanıza yardımcı olacak bazı fikirler burada…
 

Villa konseptinde klasik stile hakim olun


Mekana lüks bir his vermek için bebek mavisi ve pembe gibi yumuşak Rönesans renklerinde ve altın tonlarında çiçekli desenler seçin. Daha parlak bir tasarım tercih ediyorsanız, muhteşem lüks bir görünüm için altın vurgulu veya akıcı katmanlarla zengin ve koyu mor, kırmızı veya gri renklerde cesur, büyük rokoko veya barok desenleri seçin. Seçtiğiniz duvar kağıdınızı, şık ve sofistike bir görünüm için uyumlu minderler, perdeler veya kilimlerle çeşitlendirebilirsiniz.
 

family sitting room design


Villa dekorasyonunda ayna kullanın


Sade bir duvar üzerinde şık ve işlevsel bir odak noktası sağlamanın yanı sıra, evin daha küçük odalarında alan ve ışık hissi yaratan büyük, ışıklı bir ayna olmadan saray gibi bir villa dekoru tamamlanmayacaktır. Çok fazla alanınız varsa, daha fazla görsel etki eklemek için yatak odasına veya giyinme odasına dikey olarak veya bir kanepe veya büfe üzerine yatay olarak asılabilen büyük, tam boy bir ayna seçin. Daha küçük odalar için, küçük ama göz alıcı bir görünüm için şömine, giriş masası veya tuvalet masası üzerine asılabilen daha kompakt bir oval ayna seçin. Süslü pervazlara ve çerçevelere sahip yoğun şekilde oyulmuş tasarımları seçin ve lüks ve zarif bir görünüm için parlak altın ve gümüş çerçeveleri seçebilirsiniz.
 

classic living room design


Geleneksel stil kalıplarına bağlı kalın


Odanın ortasında parlak bir odak noktası oluşturmak için altın veya kalaylı çerçeveleri ve basit kristal damlalarıyla Fransız veya İtalyan stilini kullanın. Daha küçük odalar veya alçak alanlar için, bir avizeyi merkezi bir konuma yerleştirin. Yemek odaları veya koridorlar gibi daha uzun odalar için, tüm odayı aydınlatabilmeleri için birkaç ışığı doğrusal bir konuma yerleştirin.
 

interior design


Lüks mobilya seçin


Süslü mobilyalar, seçtiğiniz odaya lüks bir dokunuş katmanın mükemmel bir yolunu sunar. Son derece oymalı Fransız tarzı mobilyalar, lüks iç mekanlarda iyi çalışır, bu trendle ilişkili çekicilik ve lüksü yansıtır.

Hem çarpıcı hem de işlevsel bir görünüm için zengin siyah, mor veya koyu kırmızı kadife döşemeli veya soluk mavi, pembe ve gri parlak saten ile oyulmuş gümüş, altın veya pürüzsüz siyah çerçeveli bir kanepe, şezlong veya ara sıra bir sandalye seçin. Geniş oymalı karyola, koordineli bir nevresim takımı ile tamamlanabilecek otantik bir antika hissi eklemek için bir düğmeli kadife veya saten döşemeli yatak başı ile vurgulanabilir.
 

home decor


Bütçeniz otantik antikalar satın almakla sınırlıysa, piyasada modern şekiller ve klasik tasarımların yanı sıra harika replika tasarımlar da bulabilirsiniz... Son parıltılı dokunuşları vurgulamak için oyulmuş dış kısımları olan Barok veya gotik tarzda mobilyalar için çiçek desenli oymalı siyah maun ahşap parçaları seçin.

Ortama lüks bir tasarım getirmek için kullanabileceğiniz birçok benzersiz stil olduğundan, bazı yeni seçenekleri keşfetmeyi veya yeniden modelleme veya yeniden dekore etme sürecine başlamak için bir iç tasarımcıya danışmayı düşünün.

Saray gibi bir ev dekorasyonu yaratma hakkında daha fazla fikir için en son tasarımlarımıza göz atın.