For Consultation

Blog

Modern çöl tasarımı, çöl özelliklerine ek olarak minimalist ruh halini özenle tasarlamanın bir özetini bizlere sunar. Evinizi bir sihir etkisindeymişçesine dönüştürmek için bohem bakış açısı, çarpıcı çizgiler, bölgesel uyum ve tatil havası yaratan bir görünüm ile daha iyi performans gösteren güçlü bir vizyon getiriyor.

Modern çöl stiliyle tasarlanmış bir evin kendi çevresiyle derin bir bağlantısı vardır. Sanki tasarımın kendisi doğayla konuşuyor.

Muhteşem tasarım görsel bir vaha gibi gün batımı renk paletli kaktüsler, kaya oluşumlarının keskin hatları ve Joshua ağaçları ile oynuyor. Bir ev ister çevresiyle tezat oluştursun ister çevresini tamamlıyor olsun, modern bir çöl evi hem içeride hem de dışarıda olağanüstü güzeldir.

1- Çöl tonlarında nötr renk paleti

Modern çöl tasarımı, dünyevi bir renk paleti oluşturur. Kil renkli tonlar, çölden ilham alan tasarımın temel ve modaya uygun özelliği olsa da, sıcak beyazlar da tercih edilebilir bir seçim olabilir. Nötr bir tabanla başlayın ve zeminden inşa edin.

interior design

2- Sukulentleri, kaktüsleri ve diğer yeşillikleri ekleyin

Sukulentler, kaktüsler ve diğer yeşillikler, çöl yaşam tarzına harika bir atıftır.

interior design company

3- Depolama için sepetleri dahil edin

Sepetler, modern çöl stili bir iç mekana stil ve işlev katar. Açık dokuma tasarım, deri ve taş döşemeyi mükemmel bir şekilde tamamlar. Ayrıca sepetler gizli saklama alanı yaratır.

bedroom interior design

4- Yatak odalarını ve oturma odasını dokuma nevresimlerle rahatlatın

Modern çöl stili iç mekanlar, kilimler, duvar halıları ve battaniyeler için el yapımı tekstilleri kucaklar. Tipik olarak, güneybatı tekstilleri pamuktan veya yünden yapılır ve geniş çizgilere ve kademeli motif desenlerine sahiptir.

living room design

5- Duvarlarınızı beyaza veya kirli beyaza boyayın

Tamamen beyaz duvarlar, Kaliforniya, Güneybatı eyaletlerinde yaygın olan ve sıcak iklim bölgelerinde popüler olan beyaz İspanyol kerpiç binalarını taklit eden modern çöl iç tasarımının temel taşıdır.

kitchen design

Tasarım açısından bakıldığında, beyaz duvarlar çölün modern dekorunu ve aksesuarlarını ortaya çıkarmaya da yardımcı oluyor.

6- Vurgulu bir duvarla deney yapın

Görünümü geliştirmek için vurgulu bir duvarla oynayın. Tüm bir duvarı boyama konusunda rahat değilseniz, vurgu eklemek için diğer iki seçeneği düşünün: çıkıntılı bir şömine duvarı veya başlığınızın arkasında ombre dikdörtgen bir duvar resmi yerleştirebilirsiniz.

decor company in Abu Dhabi

7- İç tasarımınızı abartmayın - ince referanslara bağlı kalın

Her odada kanyon fotoğrafları bulunan galeri duvarı veya kaktüsler için dekoratif yastıklar bulunan “tema” alanına girmekten kaçınmalısınız. Bir ambiyansı tam anlamıyla yeniden yaratmak değil, çöl sahnelerinden ilham almak istiyorsunuz.

interior design companies in Dubai

8- Tekstile yönelin

Tekstiller, çölün modern görünmesini sağlamanın hayati bir unsurudur. Antik Fas buluntularından sığır derisi ve düz dokuma doğal elyaf seçeneklerine kadar, kilimler üzerine katmanlama, güneş battıktan ve çölde sıcaklıklar düştükten sonra her şeyi rahat tutmak için derinlik ve görsel ilgi yaratır. Kumaş duvar askıları, iyi giyilen deri vurgular ve havadar gazlı bez, eklektik bir hava yaratmak için barışçıl bir şekilde bir arada bulunur.

9- Soyut olanı benimseyin

Soyut şekiller, gördüğümüz en iyi modern çöl tarzı evlerin hepsinde ve iyi bir sebeple tekrar eden bir varlıktır. Organik formlar, özellikle yarım daire ve kemerler, hem geleneksel çöl tasarımını hem de çöl bölgelerinde bulunan geleneksel dokuma motiflerini hatırlatıyor.

interior design companies in Abu Dhabi

10- Eşi benzeri olmayan bir öğeyi benimseyin

Kitlesel olarak üretilen eşyalar, çölden ilham alan benzersiz kazılar yapmanıza yardımcı olmaya yetmeyecek.

İç tasarım galerimize göz atın.