For Consultation

Blog

Amerikan Güneybatı tarzı, moda ve tasarımı bir arada birleştiren harika bir stile sahiptir. Bu, güneybatı ruhu olarak adlandırılan en son trendi içerir.

Renk ve dokuyu avangard bir şekilde kucaklayan, eğlenceyi ve çekiciliği artıran yeni bir iç tasarım aşamasıdır.

Güneybatıdan ilham alan tekstiller ve desenler, tonlarca kişiliğe sahip eklektik bir hava için ham ahşap ve orta yüzyıl dokunuşlarıyla birleşiyor.

Amerikan Güneybatı Tarzı Nedir?

Güneybatı tarzı, yani iç tasarımda sıklıkla kullanılan zengin tekstil ve gösterişin öncüsü olan Amerikan güneybatı eyaletlerini hatırlatıyor. Bu tarz (Amerikan Güneybatısı), "vahşi batı"yı anımsatan doğal unsurlar ve toprak tonlarıyla bilinir.

interior design companies

Kökü Avrupa'da İspanya'ya kadar uzanır. Bu nedenle İspanyol tasarımının büyük etkisi altındadır. Çok kültürlü çeşitlilik nedeniyle, güneybatı tarzı bir evde Meksika etkilerini takip edebilirsiniz.

Bu tarzdaki iç tasarım, bölgenin rahat yaşam tarzını bulabileceğiniz geleneksel kerpiç evleri mükemmel bir şekilde temsil ediyor.

İspanyollar bölgeyi işgal etmeden önce, Yerli Amerikalılar orada yaşıyordu. Bölgede en belirgin olanı Navajo kabilesiydi. Navajo halkı, ayırt edici bir grafik tarzında yorganları, battaniyeleri ve askıları ile ünlü olan tekstil el sanatlarında geniş bir geçmişe ve yeteneğe sahiptir. Güneybatı tarzı, dokuma sepetler ve çömlek dahil olmak üzere Navajo'dan ilham alan diğer birçok sanatı kullanır.

interior design

Güneybatı kültürel etkilerinin karışımına bir başka katkı da Amerikalılar’dır. Amerikan güneybatısına yerleşen insanlar arasında misyonerler ve çiftçiler vardı. Bu yaşam tarzları, bugün güneybatı iç tasarımında hala popüler olan bir etkiye sahipti. Misyonerler tipik olarak mülk açısından basit, minimalist bir yaşam tarzına sahipti.

Bu yüzden sade ahşap mobilyalara sıklıkla rastlarsınız. Bölgedeki çiftçiler geçimlerini hayvancılık yaparak sağlıyorlardı. Rustik evleri, çiftliklerinden gelen eşyalarla süslenmişti. Bu nedenle güneybatı tasarım stili, sığır derisi kilimler, kramponlar ve deri aksanlar gibi süslemeler içerir.

Güneybatı Tarzı İç Tasarım

Güneybatı iç tasarımındaki renkler çölden ilham alırken, ton patlamaları bölgenin el sanatlarında bulunan doğal taşlar ve boyalardan ilham alıyor. Buna pas, pişmiş toprak, maun kahverengileri ve kumun yanı sıra gün batımı pembesi, kaktüs yeşili ve turkuaz dahildir.

decor companies

Güneybatı iç tasarımındaki farklı kültürel etkiler, onlarla birlikte farklı dekor unsurlarını getirdi. Bununla birlikte, çoğu güneybatı evinde yaygın olan el yapımı esintili parçalardır. Bu sanatlar ve el sanatları, ağır dokunmuş kilim ve yorganları, kil çömlekleri ve kavanozları, dokuma goblenleri, mozaik sanatı ve tabakları içerir. Dışardaki çölü andıran saksı sukulentleri ve kaktüsler gibi öğeler de dahil olmak üzere, dünyevi ve organik olan her şey dekorda kabul edilir.

interior design companies

Küratörlü çalışmalarımızdan bazı iç tasarım projeleri ve galerileri seçimimize göz atın.
Mekanınız için mükemmel iç tasarım veya mimari projeyi seçmek için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, uzman ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

home decor

Algedra, Dubai, New York, Londra ve İstanbul'da birinci sınıf bir iç tasarım şirketidir. Profesyonellerimiz, hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için hayalinizdeki projede yanınızda olacak.