For Consultation

Blog

Popüler tasarım, iç mimarlar için bir klişe gibi gelebilir, ancak yükselen yıldızların uyumunu harmanlamak, İskandinav ve Kaliforniya iç tasarım stillerinin talep gören iki yansımasıyla saf, büyülü bir ambiyans yaratmak mümkün.

Karışık stillerin bir harmanından icat edilmiş bulanık bir kavramdır. Hafif ve sakin bir alan tasarlamaya odaklanan, İskandinavya'nın portmanteau unsurlarına sahip, biraz bohem, yüzyıl ortası modern, kıyı ve endüstriyel malzemeler içerir.

İskandiforniyan tarzı parlak, yeni, modern ve temiz ama aynı zamanda rahat ve belli belirsiz 70'leri de yansıtır.

İşte İskandiforniyan stilini öne çıkan bir stil yapan birkaç ayırt edici özellik.

● Organik öğeler
● Beyaz duvarlar
● Yüzyıl ortası ayrıntılar
● Temiz çizgiler
● Sarı ahşap
● Kısıtlanmış bir palet
● Modern stille doğal dokunuşlar
● Kaliforniya güneş ışığı

Organik elementler

Bu kadar minimal veya yüzyıl ortası bir zeminle, desen ve doku detaylarının çoğunu ortaya çıkarır. Kaliforniya'da jüt, rattan, sisal veya keten gibi şeyleri sıcak bir hava yaratmak için kullanılan malzemeler içeren parlak, beyaz, doğal ve topraklı alanları seveceksiniz.

interior design companies

Beyaz duvarlar

İskandinav tasarım formülü her zaman temiz, beyaz bir arka planla başlar. Beyaz bir dolap ile başlayın, her şeyi kaldırın ve düşünceli bir şekilde doğal unsurları geri getirin.

decor company

Yüzyıl ortası ayrıntıları

İskandinav ve Kaliforniya tarzı, klasik yüzyıl ortası tasarımın bir takdiri ve uygulamasıdır. Sadelik ve kullanışlılık, biçim ve işlev üzerindeki vurgu, tüm bu estetiği birbirine bağlayan bir bağdır. İskandiforniyan iç mekanlarında temiz hatlara, keskin kenarlara, incelen ayaklara ve özel detaylara sahip birçok parça bulacaksınız.

interior design company in Dubai

Temiz çizgiler

İskandinav stilini İskandiforniyan tasarımından ayıran en ayırt edici faktör, Kaliforniya iç mekanlarında aldığınız bol doğal ışık ve parlaklığın yanı sıra havadar, geniş mekanlardır. Bu görünüme ulaşmanın bir yolu beyaz bir dokunuş; Beyaz duvarlar, beyaz kanepeler, beyaz sandalyeler ve ince nötr renk ve grafik desenli beyaz halıları içermektedir.

interior design company in Dubai

Sarı ahşap

İskandiforniyan tasarımının bir başka tanımlayıcı özelliği de açık renk ahşap kullanımıdır. Açık ahşap tonları, nötr renkler ve doğal malzemelerle birlikte Kaliforniya stiliyle eşanlamlı olan havadar, gündelik ve rahat havayı destekler.

interior design companies in Dubai

Kısıtlanmış bir palet

İskandinav estetiği ve Kaliforniya görünümünün birleşimi, rüya gibi West Coast manzarasını çağrıştıran organik toprak tonlarının yanı sıra rahat nötrlerle tipik İskandinav tonlarını içerir.

decor companies in Abu Dhabi

Modern stille doğal dokunuşlar

İskandinav ve Kaliforniya evlerinin doğal unsurları, doğal ayrıntılara, malzemelere ve dokulara büyük ölçüde güvenmelerinde yatar. Her iki stil de açık hava yaşamını benimsiyor ve daha bütünsel bir deneyim yaratmak için çevrenin ipuçlarını içeriye getirmeye odaklanıyor. İskandinav tasarımında iç ve dış mekanların birleştirilmesi son derece önemlidir ve jüt kilim, ahşap masa, deri bölme, iç mekan bitkileri gibi parçalar istenilen ambiyansı yaratmaya yardımcı olur.

decor company in Abu Dhabi

Kaliforniya gün ışığı

Bu, muhtemelen bulamayacağınız tek benzersiz tasarım öğesidir. İnsanlar, İskandinav tasarımını kış gibi soğuk bir mevsimle veya vahşice sert bir manzara ile eşleştirir. Onu güneşli Kaliforniya'ya otomatik olarak bağlamazlar, ve işte burada - İskandiforniyan tarzı öne çıkmaktadır.

interior design companies in Dubai

Algedra, benzersiz ve sofistike bir iç tasarım projesi oluşturmak için farklı uygulamalar ve stiller kullanan bir iç tasarım şirketidir.

Bugün bize ulaşın.