cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi İstanbul

Abu Dabi'deki Al Falah bölgesi, geleneksel unsurlarla çağdaş bir tarzda 4800'den fazla villa tasarımının geliştirildiği bir bölgedir. Son zamanlarda ALGEDRA bu villalardan birinin iç mekanında çalıştı.

İç tasarım şirketi

Geleneksel İslami stil unsurlarına sahip zarif iç mekan tasarımı ALGEDRA tarafından uygulandı ve aynı zamanda lüks ve mütevaziliğin  olduğu alan iki eşsiz tarzın aynı anda İslami gelenekle nasıl birleştirildiğini gösterdi.

İç tasarım şirketi

İslami tarzdaki iç unsurları çağdaş bir tarza bir üs olarak dahil etmek, sık sık birbirine karıştırılmayan olağandışı bir kombinasyondur.

Ana giriş lobi kapısı tasarımından başlayarak. Büyük ağır kapı tasarımları yerine masif ahşap kullanarak kemer formunu ve ortasındaki kapılı aynaları kullanarak başka bir odaya açılan cam kapı yanılsamasını yaratmak için orijinal bir çözüm kullandılar.

İç tasarım şirketi

İslam tarzını bu villanın tasarımına dahil eden konseptin önemi, İslami ideolojide Tanrı'yı ​​temsil eden ışığın ve cennetin sembolü olan yıldızın önemine dayanıyor.

İç tasarım şirketi

Tasarımcılar tarafından, oturma odasındaki duvarlarda ana vurgu olarak yapılan İslami yıldız desen oymaları, İslami üslup unsurlarını temsil eder. Çok köşeli yıldızlarla tekrarlayan geometrik desenler, eski zamanlardan beri var olan sembolizmin önemini vurgulamaktadır, çünkü yıldızlar dua etme yönünü işaret ettiği için kutsal mekanların dekorasyonu için kullanılmıştır.

İç tasarım şirketi

Ana giriş salonunda mermer kaplama ve asma fenerli giriş cephesi, villanın çağdaş tasarımında ki geleneksel unsurların ilk ipucunu vermektedir.

Çeşitli aydınlatma seçenekleri kullanılarak ışık bolluğu sağlanmıştır. Asma tavanda gömme aydınlatma, ambiyans ışığı için kristal avizeler ve iç mekanlara dramatizm eklemek için duvarlara monte edilmiş aydınlatma armatürleri ve vurgu ışığı olarak kristal ışıklar kullanılmıştır.

İç tasarım şirketi

Bu, ev sahiplerine günün ve ortamın durumuna bağlı olarak oynamak ve çeşitli atmosferler yaratmak için sonsuz olanaklar sunmaktadır.

Abu Dabi'deki bu villanın mütevazı, temiz, sıcak ve rahat iç mekanını yaratan minimal bir dekorasyonu ve duvarlarında klasik Arabesk motifler bulunmaktadır.

İç tasarım şirketi

Öte yandan, çağdaş bir üslup tarzı olarak bu villa lüks bir abartı sunar.

Kahverengi, mocha, lacivert ve grinin altın rengi, gümüş ve pirinç ile kombinasyonu, lüks beyaz mermer ise zemin ve duvarlarla rezonansa geçmek için kullanılmıştır.

İç tasarım şirketi

İslam dünyasında yüzyıllar boyunca kullanılan bakır, altın ve gümüş kakma süslemeler günümüzde de bu geleneği devam ettirmektedir.

Villanın farklı alanlarını birbirine bağlayan salonlar kapıdaki süs oymalarıyla giriş ve merdiven tasarım detaylarında pirinç kullanımı sağlam bir ihtişam sunmaktadır.
İlginizi çekebilecek makaleler