For Consultation

Blog

Emirates Hills BAE içerisinde, Dubai'deki en lüks villa topluluğu olan lüks ve gelişmiş bir konseptir.

Golf sahası ve gösterişli yeşil manzaraya sahip seçkin bir mahallede, olağanüstü tasarımların lüks ve ihtişamlı villaları bulunmaktadır ve Emirates Hills'de ALGEDRA tarafından yürütülen en son proje, bu lüks mülk sahiplerinin zevkini yansıtan mükemmel bir klasiktir.

Tasarımın teması, klasik tarzın Arap gelenekleri ile harmanlandığı görkemli bir saraydı. Bu abartılı tasarımın ilham kaynağı Fransa'daki Rokoko tarzı sarayların ve Orta Doğu'daki Arap saraylarının kombinasyonundan kaynaklanıyordu.

best interior design company in İstanbul

Lüks iç tasarımı, içeriye ilk adımı atar atmaz anında hissediyorsunuz.

أفضل شركة للتصميم الداخلي في اسطنبول

Mermer su jeti ile aydınlık, görkemli ve misafirperver giriş holü ve benzersiz el yapımı karmaşık dekoratif kalıplı tavan tasarımına sabitlenmiş bir orta kristal avize, “vav etkisi”  yaratan tasarımcılara övgüler gönderiyor.

أفضل شركة للتصميم الداخلي في اسطنبول

Bu villanın tasarımında en lüks malzemeler kullanılmıştır. Mermer, masif ahşap, porselen, kristal, ipek, ev sahiplerinin zenginliklerini ve savurganlıklarını ayırt eder.

Barok tarzın vazgeçilmezi olarak altın rengi bu villanın iç dekorasyonunda lüks sarayların tasarımında olduğu gibi aşırı kullanılıyor.

Villalar, iki katlı tasarımda, genel iç mekanla uyum içinde olacak ve bağlam dışına düşmeyecek şekilde tasarlanmış olup asansör içermektedir.

Tavandaki fresklerle kaplı altın vernik kaplı fotoğraf ve ayna çerçeveleri - bu üstün iç tasarımı tamamlayan göz alıcı detaylardır.

أفضل شركة للتصميم الداخلي في اسطنبول

Porselen karolar ile kaplanmış eşsiz bir başyapıt sütunu ve tepede tüy şeklinde altın kaplama - altın süslemeli oymalar ile katmanlı tavana açılan bağımsız bir başyapıt- bulunmaktadır. 

Yemek alanında, mermer üst yüzeye sahip altın kaplı tabanın yemek masası ve bunla eşleşen sandalyeler bulunmaktadır. Yeryüzü renklerinden gri ve bej renkler, gümüş ve altınla mükemmel bir kombinasyon oluşturur ve bu da ev sahiplerinin ruh hallerine veya durumlarına bağlı olarak vazo, çiçek ve sofra gibi çeşitli dekor ayrıntıları oluşturması için özgürlük verir.

تصاميم وتفاصيل رائعة لديكورات النمط الكلاسيكي في تلال الإمارات

İtalyan döşemeciler tarafından üretilen Nobel döşemeleri, mobilya tasarımını muhteşem Rokoko dönemini tanımlayan nötr ve pastel renklerle  tamamlıyor.

Işığı yansıtan aynalardaki altın süs kaplamaları, İslam dünyasının kültürel mirasını desenlerde vurgulayan tasarım özellikleridir.

Klasik mobilyanın fonunda Kapali ve Tepelik motiflerinin çeşitli simetrileri ve el yazısı formları kullanılmıştır.

Farklı alanlar aynı anda birbirlerine akarken, aynı zamanda açıkça ayırt edilir ve ayrılırlar.

Dubai'de lüks villaların tasarımı meclis olmadan tamamlanmış sayılmaz.

أفضل شركة للتصميم الداخلي في اسطنبول

Bu meclisi ön plana çıkaran şey, sıra dışı alan yerleşimidir. Tasarımcı ekip, geleneksel Arap meclis  tasarımında olan dikdörtgen alandan uzaklaştı ve İslam sanatında vakıf olarak kullanılan sekizgen geometri şeklini izledi ve bu da onu son derece rahat ve sosyal hale getirdi.

Sekiz köşeli yıldız Khatam'ı tüm temanın merkezi çekirdeği olarak görebiliriz. Duvarlar, tavanlar, mobilyalar ve hatta mermer döşemelerin su jeti, aynı çizgileri takip ediyor.

أفضل شركة للتصميم الداخلي في اسطنبول

Sadık ustalar tarafından yürütülen bu meclisin dekoratif bir tavanı bulunmaktadır, masif koyu ahşap tabakalı tasarımın, el yapımı oymalar ile duvarlardan, bir Khatam yıldızı şeklinde kristal parlayan avizeye kadar devam etmektedir.

أفضل شركة للتصميم الداخلي في اسطنبول

Koyu renkli ahşap ve açık renkli mobilyaların parlak dekoratif detayları ve altın kaplamaları ile kontrastı uyumlu, şık ama çok rahat ve sıcak bir iç mekan yaratır.

Burada villanın dekoru, göçebe Bedevi vahasının havasını tüm köşelere yayılmış haline ek olarak Arap fenerleri ile tamamlanmaktadır.

Emirates Hills'teki bu yüksek kaliteli villa tasarımı, şık gelenekleri ve güzel evlerinde İslami geleneklerin beslenmesini takdir eden ev sahiplerinin zevkini ve karakterini yansıtması bakımından dikkat çekiyor.