For Consultation

Blog

Çocuklarımıza en iyisini vermek istediğimizden, dekorasyonda ayrıntıya girmek ve çocuğunuzu ilk yıllardan itibaren iyi bir zevk geliştirebilecek güzel bir iç mekanla kuşatmak isteyebilirsiniz.

Yürümeye başlayan bir çocuk için oda ve iç dekor ilgi çekici olmayabilir, ancak ebeveynler için daha fazla önem taşır, fakat çocuklar büyürken çevrelerini keşfetmeye başladığı andan itibaren daha dikkat çekici hale gelecektir.

İşte size yardımcı olacak bazı benzersiz çocuk odası fikirleri.

İlk olarak, temalı bir çocuk odası mı yoksa belirli bir iç mekan tarzı mı olacağına karar verin. Bu, renk şemasını ve mobilyaların daha fazla seçimini belirlemeye yardımcı olabilir:

Kız çocuk odası renkleri

Kız çocukları için çocuk odası rengi seçerken ilk akla gelen pembedir. Geleneksel cinsiyet renklerinin ve duvar boyalarının çoğundan farklı renklerden uzaklaşabilirsiniz. Gri, pembe, mavi, yeşil, mor, şeftali ve diğerleri ile birlikte kullanılabilen renklerden biridir. Pembe ve gold diğer şık kombinasyonlardır. Aşırı algılama problemini önlemek için yürümeye başlayan bir çocuğun odasında pastel renkler kullanmak daha iyidir, ancak bir kız çocuğu yetiştirmek adına odadaki renk şeması yaratıcılık ve hayal gücünü geliştirmek için çok renkli olabilir.

Benzersiz kız çocuk odası fikirleri

Kız çocuk odası teması

Pembe renklerde klasik prenses teması veya renkli Walt Disney prensesi, hayvan teması veya safari - hayvan severler için, rüya gibi kelebek teması, deniz, ay ve yıldızlar, denizkızları, tek boynuzlu at – gibi olasılıklar sonsuzdur.

Kız çocuk odası perdeleri

Işığı geçiren perdeler kullanılıyorsa odayı karartan perdelerin gündüz daha iyi uyku çekmek adına karanlık olmasını sağlamak açısından daha iyi olduğu göz önünde bulundurulması gereken hususlardandır.

Benzersiz kız çocuk odası fikirleri

Kız çocuk halıları

Bir kız odasında halı bir zorunluluktur, sadece rahat bir atmosfer yaratmakla kalmaz, aynı zamanda oynayan ve sürünen çocuklar için daha fazla güvenlik sağlar. Katı, desenli veya hatta etkileşimli bazı baskıların seçimi, yün veya viskondan çocuk dostu halılar, kız çocuk odasının iç kısmına uygun olacaktır.

Benzersiz kız çocuk odası fikirleri

Kızlar için çocuk odası yatakları

Masif ahşaptan bir kız bebek için güzel bir beşik, çeşitli renklerde olabilir, özel yapılmış ve rüya gibi bir görünüm için yatak, küçük gölgelik ile dekore edilebilir. Daha büyük kızlar için yatak zarif olabilir, başlıklar oymalar ve peluş malzeme ile dekore edilmiştir.

Benzersiz kız çocuk odası fikirleri

Kız çocuk odası avizesi

Klasik tarzda zarif bir iç tasarım seçerseniz, bir kız çocuk odasında pembe kristal avize son derece ilgi çekici görünecektir. Keşfetmek için birçok seçenek ile temalı bir iç mekan için modern ısmarlama aydınlatma kullanmak isteyebilirsiniz.

Duvar dekoru

Tarza bağlı olarak, dekor, seçilen temanın boyalı duvar sanatını içerebilir. Küçük profesyonel bir ipucu: Çocuklar oynarken duvarları yeniden boyama ihtiyacını önlemek için çocuk odasında yıkanabilir bir duvar kağıdı kullanmak iyi bir fikirdir.

Benzersiz kız çocuk odası fikirleri

Kız çocuk odası şifonyeri

Bir kız çocuk odası kurarken, bir gardırobu unutmak kolaydır. Gerektiğinde tüm ihtiyaçların karşılanması için kreş odasına bir şifonyer monte etmek daha uygundur. Büyüyen kızınıza erken yaşlardan itibaren yetişkin bir bayan gibi davranarak bir gardırop kurmak isteyebilirsiniz.

Benzersiz kız çocuk odası fikirleri

Çocuk odaları tasarlarken, temalı eğlenceli bir dekor veya kız çocuk odası için şık iç mekan seçerseniz, güvenliği hatırlamak önemlidir, bu nedenle doğal, kaliteli sağlıklı malzemeler kullanmak önemlidir.

Daha fazla tasarım fikri için portföyümüzü kontrol edin.