cloudfront
Moroccan Interior Design

Fas, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu'na bakan bir şekilde Kuzeybatı Afrika'da yer almaktadır. Muhteşem manzaraları, romantik atmosferi, zenginliği ve kültürel çeşitliliği ile ünlüdür. Tüm dünyaca ünlü kemerli kapıları, renkli kumaşları ve mozaikleri bulunmaktadır. Burada Fas iç tasarımının bazı örneklerini bulabilirsiniz.

Fas tasarımları, turuncu, kırmızı, yeşil, mavi, açık kahverengi, sarı, gümüş gibi cesur ve canlı renkler içermektedir. Tasarımlarda pek çok doğal bitki vardır, aynı zamanda zihinleri büyüleyen İslam kültüründen esinlenilmiş harika geometrik ve bitkisel süslemeler kullanılmaktadır.

wonderful geometric and floral decorations design

Fas meclis oturma odalarında canlı renkleri, mobilya cevherlerini, doğal ipek ya da pamuklu olan, güzel oymalar ile dekore edilmiş tasarımları bulabilirsiniz, farklı şekil ve renklerde asılı fenerler kullanabilir, şık bir meclisi modern mobilyalarla kullanabilirsiniz. Bir halı, fener veya bazı aksesuarlar ekleyebilirsiniz.

Yatak odalarında, koyu kahverengi renkler kullanılabilir. Fas tarzını ayırt edici kılan, yatak çarşaflarında pamuk hammadde ve ipek kullanılmasıdır. Geleneksel odalarda ki sıcak pastel renkler ile ve odanın özgünlüğünü yayan modern oymalar ile odalarda geleneksel oyma ahşaplı mobilyalar kullanılır. Modern stildeki yataklar ancak şilteler güçlü renklere sahip ise kullanılıyor olup duvarlarda veya zeminde hatta süslemelerde motifler kullanılmaktadır.

Moroccan Majlis with strong bold colors

Mutfaklarda Fas tarzı dekorasyonlarda, aksesuarlarda kullanılabilir. Ayrıca Fas'ta mozaikleri ve soğuk renk motifleri mutfakta kullanıldığında  ortama neşeli ve zarif bir görünüm kazandırır. Bu tarz ile dolaplar, aynı zamanda çok lüks ve zarif hale getirilecektir.

Moroccan style kitchens

Banyolarda fayans veya Fas yazılarına sahip mermer kullanılmıştır ve aydınlatma lambaları Fas tarzındadır. Sarı ve açık kahverengi, altın gibi sıcak renkler kullanabilirsiniz, böylece büyük bir duvarla şık ve lüks bir banyo elde edebilirsiniz. monteli ayna ve Fas tarzı yazıtlı bir masa da kullanabilirsiniz.
İlginizi çekebilecek makaleler