cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi Türkiye

İç mekandaki klasik Fransız stili 18. yüzyılda ortaya çıktı ve o zamandan beri sadece Fransa sakinlerinin kalbini değil, dünyanın diğer bölgelerinde yaşan insanların da kalbini kazandı. Fransız iç tasarımının Barok, Rokoko ve İmparatorluk gibi asil stillerin bir karışımı olduğunu söylemek yanlış olmadı.

İç mekandaki Fransız iç stili, renk aralığına bağlıdır. Yeşil ve gümüş ile birlikte açık pembe ve leylak kullanımı çok yaygındır, zemin kaplaması farklı ama benzersiz malzemelerin kullanılmasını içerir. Rokoko tarzı, ağırlıklı olarak pastel tonların renk paletinin kullanımı şeklinde asil bir hassasiyete dikkat çekmiştir. Barok tarzı, kraliyet odalarının bir görüntüsünün yaratılmasına yardımcı oldu, ancak fazla görkem olmadan.

Interior Design Companies in Istanbul

Fransız tarzı iç tasarımda göz alıcı bir stil olup sofistike bir ortam asansörü vardır. Parlak seramik granit veya hafif ahşap dokularla parlatılmış doğal taş, parke veya laminat yaygın olarak kullanılmaktadır. Döşeme tahtaları açık renk tonlarıyla boyanabilir.

Duvarlar genellikle mat veya yarı mat boya ile boyanır. Özel romantik Fransız iç eski bir patiska bir resim ile duvar kâğıdı kullanımı ile ortaya çıkabilir.

Fransız Tarzının karakteristik özellikleri:

Gizli lüks

Pastel renkler

Ferforje ayna veya mobilya

Antika eşyaları kullanabilirsiniz

Kalıplar

Altın dekorasyon için uygundur

Döşeme için parke veya kaliteli parlak fayans

Şömine

Yüksek tavanlar

Fransız İç Mekânında Gölgeler:

Bu tarzda yürütülen iç mekanlar, ağırlıklı olarak pastel renklerin kullanımı ile karakterize edilir: bej, beyaz, soluk pembe, karamel, soluk mavi, soluk sarı, açık yeşil kullanılır. Mobilya kaplamasında koyu tonlar görünebilir: kahverengi, bronz ve gri. Parlak aksanların yaratılması için daha sulu renkler kullanılır (çoğunlukla renk paleti aksesuarlarında): kırmızı, turuncu, mavi ve altın kullanımı görülür.

Fransız yönünde icra:

Duvarlar: Duvarlar için düşünülen iki temel tip vardır: pürüzsüzlük ve doku.

İlk tür, duvarları gizli bir pastel tonda boyamayı içerir.

İkinci tip, zarif tasarımlar, kabartma, doku, tekstil veya vinil duvar kâğıdı ve diğer duvar kâğıdı kullanımını teşvik eder.

Zeminler: Zemin katın yüzeyi için, parkeyi mükemmel açık sarı renkte kaplamak en iyisidir. Ayrıca, sıra dışı altın desenli parlak yer karoları kullanabilirsiniz.

Tavan: Tavan yüzeyi alçıpan ile kaplanmalı ve son aşamada poliüretan kalıplardan yapılmış elemanlarla desteklenmelidir.

Interior Design Companies in Istanbul

Fransız Klasik tarzda oturma odası:

Duvarların rengiyle başlayalım. Oda açık bej renkte boyanmış duvarlar ile iyi görünecek, zemin duvarların renginden daha koyu birkaç ton olmalı ve tavan beyaz renkte boyanmalıdır.

Odaya Fransız iç tasarım stili vermek için, aynı zamanda zarif bir şekilde uygulanan yumuşak mobilyaları kullanın, muhtemelen ahşap kolçaklar ve yüksek bacaklar ile. Koltuk döşemelerinin ve koltukların tonları gri, kahverengi, bej veya beyaz tonlarda olduğu gibi değişmelidir. Aynısı, dolap ve bir sehpa gölgesi için de kullanılabilir. Sehpa, metal gibi, dövme elemanları ile süslenmiş çok sayıda ince oymalı kesici uçla olduğu gibi ahşaptan da yapılabilir.

Dekoratif kısım göz ardı edilemez; duvarlarda resimler kesinlikle zarif çerçeveler veya büyük çerçeveli aynalar olması beklenir. Bu alanlarda ayrıca zarif masa lambaları, hacimli avizeler, dövme şamdanlar, büyük vazolar, şömine, altın işlemeli yastıklar ve hava şifon perdeleri bulacaksınız.

Interior Design Companies in Istanbul

Fransız yatak odası iç tasarımı:

Daha önce düşündüğümüz gibi, duvarlar hafif olmalıdır. Yatak odası içi, altın palete yumuşak bir geçişle kum tonları mükemmel görünecek. Zemin tamamen yumuşak bir halıyla, yine kumlu veya bej tonlarla kaplanabilir. Nevresimler ve dekoratif yastıklar ideal olarak genel tasarımla uyumlu olmalıdır, bu nedenle sütün hafif paleti Fransız klasik iç tasarımında ideal olacaktır. Odayı resimler, aynalar, duvar aplikleri ve büyük vazolarla dekore edebilirsiniz.

French Bedroom

Fransız tarzında banyo:

Her şeyden önce banyo mümkün olduğunca hafif temalı olmalıdır. Dolayısıyla, eğer bir pencere içeriyorsa, bu bir avantajdır. Ancak odanın penceresi olmasa bile, oda çeşitli duvar ve tavan aydınlatması sağlayan yapay ışıkla doldurulabilir. Duvarların, zeminin ve tavanın hafif bir paleti, odaya daha fazla ışık ekleyecektir. Bu nedenle, banyonun genel rengi beyaz ve kremsi mavi palet arasında değişmelidir. Ya da bir banyoyu daha romantik hale getirmek istiyorsanız, çiçekli neme dayanıklı duvar kağıdı ile duvarların nemini kaplayabilirsiniz.

French Bathroom

Fransız tarzında dekorasyon için birkaç ipucu:

Unutmayın, iç mekân kısıtlanmalıdır, bu yüzden iddialılığın tüm anlarını ortadan kaldırmak en iyisidir;

Genel tasarım zarif görünmelidir

Minimum aksesuar kullanımı

Mobilya seçerken, stilize bir "antika" modele yakından bakmaya çalışın

Pervazları unutmayın, görünümü tamamlamaya yardımcı olacak

İç mekânda, yaldızlı nesneleri güvenle tercih edebilirsiniz, ancak ılımlılığı unutmayın

İç mekandaki klasik Fransız tarzı, görkemli üstünlüğün herhangi bir ipucu olmadan, kullanıcı dostluğa açık bir odaklanma ile arınma, sağlamlık, asalet ile sınırlanan elit iç yönlerin bir temsilcisidir.

Fransız iç tasarım fikirleri için ALGEDRA'nın Fransız Stili Tasarım videosunu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=oIcPxU2N9OA
İlginizi çekebilecek makaleler