cloudfront
en iyi iç tasarım şirketi türkiye

Klasik stil 17. yüzyılda oluştu ve zarafet ve iyi bir zevkin özü oldu. Günümüzde hala geçerli ve asla modası geçmeyeceğine inanılıyor. Çizgilerin sadeliği ve doğruluğu, şekillerin netliği ve simetrisi, dekorasyonlarda ılımlılık- iç tasarımda bu stilin doğal özelliklerindendir. Ancak, iç mekânda resmi değildir. Bir dizi alanı tanımlamıştır: klasik, Barok, Rokoko ve İmparatorluk tarzı.

İç tasarım klasik tarzı.

Klasik tarzdaki iç mekân bir simetri ve uyum sahibi olmalıdır. Asimetri veya kaos, iç mekânın atmosferini mahveder.

Malzemeler sadece doğal olmalıdır. Renk tonları: sıcak, parlak, minimum renk kontrastlı pastel tonlardan oluşur.

Klasik tarzdaki mobilyaların kendisi, yapılan değerli ağaç türleriyle süslenmiş olmalıdır. Bukle veya değerli taş olmayacaktır.

classic style interior

Oturma odasındaki tavanın beyaz yapılması ve odanın görsel yüksekliğini artırması gerekir. Bu tarz, pervazların, kornişlerin ve her türlü bagetlerin varlığını gerektiriyordu. Klasik aydınlatma avizeleri, aplikler ve zemin lambaları çeşitliliği gerektirir. Merkezde kristal veya cam avize- zorunludur. Duvarlar boya veya duvar kâğıdı ile kaplıdır. Duvarlardaki çizim doygun, büyük olmalıdır.

classic living room

Asil kıvrımlara sahip ağır perdeler oturma odasına kraliyet lüksü veriyor. Büyük aynalar klasikliğin ayrılmaz bir parçasıdır, odayı görsel olarak genişletir ve daha hafif ve havadar hale getirir.
İlginizi çekebilecek makaleler