For Consultation

Blog

Aydınlatma dünyası çok canlı. Aydınlatma dekorasyona ve tasarımlara etkileyici bir hava ve güzellik katar. Bir yeri sıkıcı bir halden gösterişli bir hale kolayca dönüştürebilir. Bir taşı ve camı şaheser ev iç mekanları haline getirir.

Dekoratif duvar aydınlatması modern dekorda çok ünlüdür, odaya ayırt edici bir görünüm kazandırır. Mobilyaları parlak hale getirir. Aydınlatma, önemli bir fonksiyonel faktör olmaktan çıkıp modern dekorda estetik bir faktöre dönüşmüştür. Günümüzde modern dekorlar aydınlatmanın önemini vurgulamaktadır, çünkü günlük hayatımızın bir parçası, herhangi bir ticari veya konut tasarımında çok önemli bir faktör olan dekoru tamamlamaktadır.

ALGEDRA tasarımcıları, bir tasarımdaki diğer ayrıntılarda olduğu gibi, evin iç ve dış güzelliğini vurgulamak için aydınlatmaya dikkat çeker. ALGEDRA tasarımcıları iç tasarımlarının zarafetini artırmak için bazı benzersiz fikirler öneriyor:

Decorative wall lighting

 1. Koridorları süslemek ve girişte duvarda, küreler kullanmak ve bunları zarif bir şekilde dağıtarak sanatsal aydınlatmalar sağlayabilirsiniz.

2. Desenli küre kullanın, böylece ışıklarını duvardaki güzel sanatsal formlarla yansıtır:

Klasik oda tasarımı için uygun bir kristal ile dekore edilmiş lüks altın küreler ile duvarları aydınlatırsanız böylece tüm oda ışıldayacaktır.

  • Modern tasarımlara uyan plastik, metal veya camdan yapılmış basit küreler kullanabilirsiniz.
  • Metal mobilyalara uygun metalden yapılmış küreler kullanabilirsiniz. 
  • Atmosfere romantizm katar ve birçoğu mumlar veya belirli boyutlardaki ışıkları kullanmak için tasarlanmıştır, bu tür küreler bir duvar portresi yaratır.

3. Görünmez boş alanlara sahip duvar alçı çizimleri ve alçı portre dekorasyon hattını tamamlamak için içlerine aydınlatma kullanılabilir.

4. Duvar aydınlatmasını doğu portresini, eski rustik aynanın yanlarındaki doğu fenerlerle dağıtın.

patterned globe

5. Duvar çerçevelerini, güzellik ve zarafetini arttırmak için oda çerçevelerinin üzerinde konumlandırın ve odanın kenarlarını aydınlatarak genişletin.

6. Yumuşak duvar, duvar çizimlerini gösterir ve dekor parçalarına özel bir dokunuş katar, ayrıca dekorlarda bulunan sanatsal çizgiyi vurgular. ALGEDRA tasarımcıları odada romantik bir atmosfer sağlamak amacıyla böyle bir aydınlatma önerisinde bulunuyor.

7. Yükseklikleri değiştirmeyi göz önünde bulundurarak aydınlatmanın yeni bir şekilde dağıtılmasına dikkat etmek gerekmektedir. Aydınlatmayı alçaktan yükseğe doğru kontrol etmek için bir araç kullanmalısınız, çünkü bazı yerlerde duvarın sadece bir ışığa ihtiyacı vardır, eğer yanarsa daha iyidir ve tüm yeri aydınlatmalıdır.

8. Karanlıkta yanan yeni ışıltılı renkleri duvarlara yansıtmak için harika bir yoldur. Onları yetişkinler ve çocuk yatak odaları için kullanabilirsiniz, çünkü bunlar güvenli ve sağlıklıdır.

Wall lighting positioned

9. Duvar boşlukları dekorasyonları eski tarz süslemelerdir ve son zamanlarda, içine iç ışıklar ekleyerek veya aile fotoğrafları veya eserler sergileyerek donuk bir duvarı muhteşem bir duvar portresine dönüştürmenizi sağlayan bağımsız bir dekor oluşturabilirsiniz.

10. Zemin aydınlatması duvarları aydınlatmak için kullanılıp spotlu soğuk köşelerde tavanı sanatsal şekilde aydınlatabilirsiniz. Mekanın ferah görünmesini dağıttığınız ışık ile elde edebilirsiniz.