For Consultation

Blog

Saray, imparatorluk evi veya büyük ve cömertçe dekore edilmiş bir konut, kraliyet ailelerinin evi, aristokrasi ve yüksek sosyete anlamına gelir.

Bir sarayı her zamanki sıradan bir villadan ayıran şey, işgal ettiği büyük bir arsa alanıdır. Saray düzeni, aile üyeleri, konuklar, salonlar ve özel karşılama odaları, eğlence ve personelin konaklayabileceği birçok odaya sahiptir.

Saray tasarımının lüks bir şekilde ana konsepti geniş düzene sahip olması, yüksek dekoratif tavanlar, lüks malzemelerin kullanımı, kraliyet renkleri, kristal avizeler, eşsiz sanat eserleri ve süslemelerdir.

Viktorya döneminden esinlenen geleneksel saray tasarımları, muhteşem iç mekanları ile etkileyicidir.

Modern saray tasarımı klasik stille sınırlı değildir ve Neo klasik, modern, İslami veya çağdaş da olabilir, bunlar diğerlerinden daha az görkemli değildir.

Her zaman bahçeli güzel manzaralarla çevrili kara alanında saray büyük bir arsa üzerinde duruyor.

Dış tasarım estetiği çok önemli: gizliliği sağlayan bir sınır duvarından bir saray cephesine kadar.

Saray dış tasarımı:

Ev sahipleri hakkında dışarıdan bir açıklama yapan ve içerideki şeyin hayal gücünü açan şeydir. Güzel dekoratif detaylar ve uygun aydınlatma tasarımı sarayın güzelliğini vurgulamak için önemli unsurlardır.

Saray giriş tasarımı:

Sarayın lüks bir şekilde dekore edilmiş girişi ziyaretçilere ilk izlenimi veriyor. Nefes kesen dekorasyonlar abartılı ikametgaha girmeye hazırlanıyor.

Saray kapısı tasarımına çok dikkat edilmelidir.

Saray kapısı tasarımı, oyma süs eşyaları içerebilir veya basit bir tasarım olabilir, ancak heybetli, evin ihtişamını vurgulayabilir.

Çoğu zaman sarayın ana salona girerken en az iki katı vardır, her iki yönde de büyük merdivenler olabilir. Mermer, lüks halı ve bronz veya paslanmaz çelikten benzersiz ray tasarımı ile dekore edilmiştir.

Best interior design company in İstanbul

Salonlar ve özel kabul odaları:

Konukların kabul edileceği ve eğlendirildiği yer, bu nedenle dekorasyona çok dikkat edilmelidir.

Asil döşeme ve altın işlemeli süs eşyaları ve çiçek baskıları, mermer, kristal avizeler, kraliyet renklerinde duvardaki sanat eserleri Victoria döneminin koltuklarıyla klasik tarzda iç mekan prestijli bir görünüm yaratır.

Meclislerin güzelliğini vurgulamak için, ipek ve kadife bireysel tasarımcıların el işlemeli perdelerini kullanın. En lüks olan doğal bir yün halı, mekanın daha şık görünmesini sağlayacaktır.

Kaledeki meclis, eski geleneksel veya Arapça Bedevi oturma yerlerine de sahip olabilir.

Yatak odası suiti:

Ekstra konfor için ekstra gizlilik ve çok yaratıcı bir tasarıma sahip olmalıdır. İpek veya şifondan yatak gölgelik genellikle klasik kraliyet yatak odası tasarımında kullanılır. Yatağın başlığı yaldızlı çiçek gravürleri ve ipek, kadife veya kadife ile parlak saten yatak örtüsü üzerine işlemeli yaldızlı süs veya çiçek baskıları ile dekore edilmiştir. Odanın duvarları sanatsal küresel tarzda resimlerle dekore edilmiştir. Aydınlatma için geceleri loş aydınlatma da yan masa lambalarına ek olarak bu odada büyük bir avize şarttır.

Best interior design company in İstanbul

Yemek alanı:

Geleneksel bir sarayda yemek alanı, lüks bir masa ve aile üyeleri ve konuklar da dahil olmak üzere büyük insan gruplarını barındıran sandalyeler de içeren ayrı bir ferah odadır.

Modern bir saray tasarlarken, geleneksel fikirden uzaklaşabilirsiniz. Yemek alanı ana oturma odasından bir kapı ile ayrılamaz. Geniş açık plan düzeni, aynı zamanda duvar bölümü olmadan alanı ayırma imkanı verir ve aynı zamanda ayrı bir alan hissi yaratır.

Asil döşemeli sandalyelerle birlikte cilalı metal çerçeveli masif ahşap veya mermer masadan özel masa, yemek deneyimini sofistike hale getirecektir. Zarif mumluklar ve sofra takımları ile dekore edilmiş masa lüks görünümü tamamlayacaktır.

Best interior design company in İstanbul

Aile odası:

Bir ailenin bir araya gelmesi için daha gayri resmi bir oda. Bu yerde oturma, aile geceleri için rahat antrenörler gerektirir. Aile eğlencesi için büyük düz ekran TV ile modern aristokrat tasarımda antrenörler. Havuza veya bahçeye bakan büyük pencereler odayı daha rahat ve keyifli hale getirir.

Oturma odası:

Ana salon giriş holü ile bağlantılıdır ve sarayın misafirlerini ağırlıyor. Meclis yerine kullanılacak alternatif bir oda olarak, düzeni alternatif olarak yemek alanına benzer veya bağlı olabilir. Oturma odası, duvar tasarımında kullanılanların çoğu, tavan için alçı süslemelerle birlikte ahşap bir panel veya çiçek duvar kağıtlarıdır ve oturma odasının renkleri, ev sahibinin tercihine bağlı olarak değişebilir, ancak katı kısıtlamalar yoktur. Uyumlu görünüyor. Kanepe ve sandalyelere yerleştirilen perdeler, minderler gibi kumaşlar ve dekoratif unsurlar saray oturma odalarında önemli bir rol oynamaktadır.

Best interior design company in İstanbul

Tavan ve aydınlatma:

Çizimlerle ve antik sanatsal resimlerde tavanı süsleyin veya çiçek dekorasyonuna sahip olabilirsiniz, bu tasarımların güzelliği eski doğal renklere bağlıdır. Yüksek tavandaki ısmarlama süsler etkileyici görünecek.

Best interior design company in İstanbul

Saray Zemin Tasarımı:

Lüks sarayı ayırt eden şey, zemin tasarımıdır. Eşsiz su jeti tasarımlarına sahip mermer zemin, sadece bir saraya özel güzel desenler içerir. Mermer zemin tasarımını hangi stilden seçerseniz seçin, genel görünümü tamamlar.

Sarayın lüks yollarla tasarlanması, düşünülmesi gereken oda, alan ve alanların miktarı nedeniyle zaman alacak karmaşık bir süreçtir. Sarayınızın yaratılmasını uzmanlara emanet etmek, onu pürüzsüz hale getirecek ve daha hızlı bir zaman diliminde lüks konut elde etmenize yardımcı olacaktır.

Saray tasarımları portföyümüzü inceleyin