For Consultation

Blog

İyi bir restoran iç tasarımı bir restoran konsepti ile başlar.

Yemek, servis ve ambiyans, konukların geri gelmek istediği en iyi restoranı oluşturan ana bileşenlerdir. Restoran iç tasarımı, ambiyans, servis ve hatta yemek için önemli ana unsurlarından biridir.

Servis akışı ve servis yiyecekleri, restoranın iç tasarımından ve düzeninden doğrudan etkilenir; bu nedenle, iyi olması gerekir.

Günümüzde misafirperverlik içeren bir sunum, çok doymuş olduğu için yaratıcı yaklaşım, misafirlerinizi öne çıkarmak ve restoran teklifinizi deneyimlemek ve misafirlerinizi çekmek için bir zorunluluktur.

İç tasarım restoran projesi, proje bütçesini belirleyecek restoranın türünü tanımlamakla başlar.

best interior design company in İstanbul

Gündelik restoran

Basit süslemeler ile gayri resmi gündelik bir ortam.

Gündelik restoranlar için en yaygın stiller:

  • Endüstriyel iç tasarım - kolay ve uygun maliyetli uygulama nedeniyle çok moda ve birçok mutfak konsepti için uygulanabilir.
  • Minimalizm iç mekanı - Minimalist dekor detaylarına sahip Asya ve füzyon restoranları.
  • Bohem tarzı iç mekan - sağlıklı yemek tarzı restoranda ambiyans yaratmak için mükemmel bir seçim.
  • Shabby chic tarzı - küçük Fransız bistro veya İtalyan brasserie tipi restoranlar için uygundur.

best interior design company in İstanbul

Fine dining restoran

Zarif iç dekor detayları ve tüm servis elemanları ile göz alıcıdır.

Lüks restoranda dikkat, her öğenin restoran konsept kimliğini şekillendirmede rol oynadığı iç mekanın her ayrıntısına gider.

  • Klasik tarz iç tasarım, dünyanın en iyi restoranlarının çoğunda hayran olduğumuz tasarımdır.
  • Modern tarz restoran iç tasarımı -
  • Çağdaş tarz - katı bir kısıtlaması olmadığı için fütüristik tasarım iç mekanı yaratma ve konuk hakkında konuşacak şekilde ortaya çıkma fırsatı verir.
  • Art Deco - klasik ve çağdaş arasında seçim yapamayanlar için harika bir alternatif. Aynı zamanda abartılı, göz alıcı ve rahat.

best interior design company in İstanbul

Etnik restoran

Bu tür restoran iç tasarımı, ülkeye özgü geleneksel dekor unsurlarına ve otantik mutfağa sahiptir.

Bazı en farklı etnik restoranlar şunlardır: Arap, Afrika, Çin, Hint ve Yunan restoranları.

En yaratıcı restoran konseptleri, stilleri ve mutfağı temsil eden geleneksel unsurları bir araya getirir.

best interior design company in İstanbul

Restoran iç tasarımının önemli unsurları

• Restoran girişi

Hepimizin bildiği gibi ilk izlenim çok önemli ve restoran giriş tasarımı bunu verir. Sadece dış kısmı dikkat çekmekle kalmaz, aynı zamanda giriş tasarımıyla misafirler, içeri girmek isteyip istemediklerine karar verebilir.

best interior design company in İstanbul

• Restoran resepsiyonu

Resepsiyon, konukların yemek salonuna geçmeden önce karşılandığı ve ağırlandığı restoranın önemli bir parçasıdır. Yoğun bir restoranda, konukların oturuncaya kadar bekleyebileceği bir yerdir, bu nedenle bazı orijinal dekor detayları veya sanat eserleri dahil etmek, beklerken konukların dikkatini çekmek için harika bir fikirdir.

best interior design company in İstanbul

• Restoran ana yemek salonu

Konukların mahremiyete ek olarak keyif almaları ve kendilerini rahat hissetmeleri gereken bir yerdir. Bu nedenle düzen ve mobilya seçimi çok önemli. Restoranın masaları ve sandalyeleri, konukların ve restoran çalışanlarının sorunsuz bir şekilde hareket edebilmesi için rahat ve uygun olmalıdır.

best interior design company in İstanbul

• Restoran Mobilyaları

Bazıları "kahve dükkanları" ve fast-food restoranları ve barları gibi yüksek metal sandalyeler gerektiren çeşitli restoran koltukları vardır, bazılarında herhangi bir değişikliğe uyacak şekilde sabit döşemeli koltuklar veya büyük deri sandalyeler ve kanepeler tercih edilmiştir. Yer sırasına göre ve sosyal resmi restoranlarda olduğu gibi, her bir tabloda karar verilen sayıdan daha büyük herhangi bir grubu barındırır. Zarif yemek restoran mobilyaları daha sofistike ve zarif, özel yapılmış, asil döşemeleri ile lüks hissini yaratır.

best interior design company in İstanbul

• Restoran aydınlatması

Aydınlatma desenleri salonlara göre de değişir. Bazıları masalarda loş ışıklara ve mumlara ihtiyaç duyarken diğerleri orta aydınlatmayı tercih eder. Ayrıca, yemeğin servis edildiği saate göre (öğle ve akşam yemekleri arasında) belirlenir.

Aydınlatma ile ilgili tek yaygın şey, genellikle tezgahlarda ve büfelerde ve bazen açık büfe sunan restoranlar için iç dekorasyonu göstermek için güçlü bir aydınlatma eklenmesi gerektiğidir.

best interior design company in İstanbul

Yeni restoran açmak, konsept başarılı olursa finansal getiri ve duygusal tatmin sağlayan bir girişim ve yatırımdır.

Rahat bir restoran için iç şekillerin unutulmaz anlara dönüştüğü ve konukların geri gelmesini istediği için tasarım hayati bir rol oynar.

Restoranınızla ilgili fikir edinmek için portföyümüzü inceleyin.