cloudfront
Zamansız Bir Ev Tasarımı Nasıl Elde Edilir?

Konforlu ve zarif bir ev yaratmayı planlarken, tasarımlar ve dekorlar gün geçtikçe değişse bile zamansız ve kimliğini ve güzelliğini koruyacak bir tasarım ararız.

ALGEDRA tasarımcıları eski dekorları modern bir dokunuşla değiştirmeyi ve temel renklerden, klasik tarzdan ve eski tarzlardan (rönesans) birini kullanmanızı önerir. Bu stiller ahşap, fildişi ve değerli taşlar ile kullanır, Rönesans döneminde en yaygın kullanılan ağaç ceviz ve güçlü tabanlara sahip ve genellikle duvara yaslanmış büyük mobilya parçalarıydı.

Klasik stil, çoğu insan için genellikle ilk tercihtir, çünkü lüks, güzellik ve konforu birleştirir. Kayın, meşe ve maun ağacından yapılmış mobilyalarındaki ayrıntılı el oymaları, bu stili diğer stillerden ayıran şeydir. Yazıtlar genellikle yaşlı veya gümüş boyalı Fransız altın folyolardan oluşmaktaydı. Bu yüzden Özgünlük ve dayanıklılığın büyük hayranları genellikle bu dekor stilini tercih ediyorlar. Şıklığı ve varlığı mobilyadan aksesuara kadar tüm parçalarını tamamlayana kadar devam etmiştir.

The classic style

Bu stil, şarap kırmızısı gibi sıcak renkleri ile bilinir. Kanepeleri altın ve zeytin rengi, şarap kırmızısı veya birlikte kombine olarak kullanabilir veya açık mavi ile altın rengini ekleyebilirsiniz. Lüksü yansıtmak için kalın kumaşların kullanılması tercih edilir. Duvarlar, dekorun geri kalanına uygun yaş almış tablolar ile renklendirilir. Bu stil, altın çerçevelerde lüks büyük duvar resimleri, kristal avizeler, gizli sarı ışıklar, köşelerde masa lambaları ve alçı duvar yazıtları gibi aksesuarlar açısından zengindir.

Lüksü ile de bilinen bir başka dekor tarzı da Fransız dekorudur (prion ailesinin dönemi), Fransız evi bir sergiye benziyordu. Fransız tasarımları güzel kraliyet tasarımlarıyla bilinir. Bu tarzda bambu, süslemeler ve oymalar, kabuklar, bronz ve geometrik şekiller dolgular kullanır. Abanoz kullanılması tercih edilir. Çok ince parçalar dilimlemek ve armut ahşap zeminlere yapışmak için kullanılırlar, siyahlığını azaltmak için abanoz ile fildişi kullanılmıştır.

İtalyan tarzı

Italian style

İtalyan dekoru, onu diğer stillerden ayıran geleneksel ve modern stil arasında birleşmiştir. Kendi lüks ve zarafetine sahiptir.

İtalyan sanatının yaratıcılığı, İtalyan tarzının ve koridorların temellerinden biri olan sütunlara ek olarak, bizi güzel tarihi saraylara geri getiren güzel resimler ve gravürlerle vurgulanmaktadır.

İtalyan dekorunda yer alan yeni modern tasarımlar olmasına rağmen, kendi karakterini koruyor. Belki de modern ilaveler ile bej, kahverengi, açık gri ve beyaz gibi renklerde görünebilir. Ancak koyu mavi, bordo ve zeytin gibi genel renklerde, mobilya parçalarının asaletini ve güzelliğini herkesin arzu ettiği üst düzey kraliyet zarafetini koruyarak yansıtırlar.
İlginizi çekebilecek makaleler