For Consultation

Blog

İç tasarıma verilen önem arttı ve iç mimar kullanmanın önemi bir trend haline geldi. Bu alandaki önde gelen modern teknolojileri ve fikirleri elde etmek için zaman zaman evlerin ve mobilyaların yenilenmesi önemli.

Orta Doğu rakamları, Körfez İşbirliği Konseyi Ülkelerindeki iç tasarım pazarının 7,7 milyara ulaştığını, Suudi Arabistan'ın % 43'ünü ve BAE'nin % 31'ini oluşturduğunu ve Kuveyt’in iç tasarım pazarında en hızlı büyüyen bir paya sahipken, iç tasarım harcamaları Katar'da yaklaşık 1.1 milyar dolara ulaştığını gösteriyor.

bedroom interior decor

İç tasarım kültürü Arap ülkelerinde yayılmaya başladı çünkü insanlar yeni ve lüks şeyler istiyorlar. Bir kişi seyahat ediyor; dekor ve tasarımlar için dergiler satın alıyor ve bu sanatı TV dizisinde görüyor. İnsanlar  bu yüzden ekonomik olarak üst seviyede yaşayan insanlarla aynı seviyede yaşamak istiyor ve kişinin geliri arttığı sürece, lüks arayışı da artıyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde, iç tasarım şirketlerinin toplam satışları 8.6 milyar dolara ulaştı ve bu belirli ürünlerdeki doların değeri 68.5 milyar dolardır. Önümüzdeki yıl 2016 için işgücü piyasasının artması ve büyümesinde olumlu bir görünüm söz konusu. İç tasarımdaki her büyüklükte ve uzmanlıktaki şirketlerin % 25'i, bu alanda ABD'de de kabul edilen büyük genişleme nedeniyle yeni personel almayı planlıyor.

İç tasarım sadece büyümekle kalmaz, aynı zamanda sağlık, esenlik, teknoloji ve sürdürülebilirlik gibi hepimizi etkileyen her alanda gelişir. Ayrıca çalışmaya başladığımızda göz önünde bulundurduğumuz konuları değiştirmiştir. Böylece dünyanın çeşitli alanlarda daha fazla tasarımcıya ihtiyacı olacak.

elegant interior design decor

Kaliforniya'da, Amerika Birleşik Devletleri'nde en fazla dekor tasarımcısına sahip olan yer, onu Florida ve New York takip ediyor, Alaska'ya gelince, çok az sayıda tasarımcıya, sadece 10 tasarımcıya sahip, yani oradaki insanlar iç tasarımcıları işe almıyor. Bu nedenle iç tasarım burada önemli değil ve tüketiciler buna fazla harcama yapmıyor.