cloudfront
En iyi mimarlık şirketi türkiye

Evi seçtikten sonra en önemli karar renklerini seçmektir.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar renklerin ruh halinizi, yaşamınızı ve davranışlarınızı çok etkilediğini, ayrıca sizlerin karakterini, düşünce tarzınızı ve diğer insanlar için hayatınızı yansıttığını ve bu yüzden de renkleri akıllıca seçmeniz gerektiğini ortaya koymuştur.

İç tasarım şirketi

En sevdiğiniz renkleri aile üyeleri için akıllıca birleştirerek güzel bir ev yaratabilirsiniz, püf noktası, en sevdiğiniz renklerin hepsini eve uygun bir şekilde kullanmak ve uzun bir süre içinde konforlu yaşamayı

sağlayacak şekilde düzenlemektir.

Renk seçimi için temel bilgiler ve renklerin hayatımıza etkileri ile ilgili bazı bilgiler vereceğiz.

Akıllıca seçin ... Bu ilk ipucu, huzur ve rahatlama hissi veren, gözlerinizi rahatlatan renkleri seçin.

Oda renkleri ruh halinizi olumlu, olumsuz veya nötr bir şekilde etkiler. Parlak renkler odanın geniş görünmesini sağlarken, koyu renkler aşinalık ve sıcaklık sağlar.

Renkleri seçmek için renk çemberini kullanabilir ve en iyi renk kombinasyonlarını bulabilirsiniz!

Örneğin,

İç tasarım şirketi

  • Kırmızı enerji ve güç sağlar, bu nedenle oturma odası veya yemek odası için mükemmeldir, çünkü güçlü bir ilk izlenim sağlar ve kalp atışlarını ve solunum hızlarını arttırır, zengin ve zarif bir renktir.

İç tasarım şirketi

  • Sarı gün doğumu ve neşenin rengidir, mutfak, yemek odası, banyo ve ortama mutluluk eklemek istediğiniz her yer için mükemmeldir. Oturma odasında sarı kullandığınızda zengin ve misafirperver bir görünüm sağlar, ancak ana renk olarak kullanmayınız, çünkü son araştırmalar bazı insanların etrafını sari renk sardığında sinirlerini kontrol edemediğini ve çocukların sarı bir odada ağlamayı bırakmayacağını ortaya çıkarmıştır.

İç tasarım şirketi

  • Mavi sakinliği sağlar, kan basıncını düşürür ve kalp atış hızını arttırır, bu yüzden banyoda veya yatak odasında kullanmak tercih edilebilir ve eğer koyu mavi kullanmayı planlıyorsanız, bu ortama  sıcaklık, konfor getirecek olup özellikle büyük bir mutfakta ve oturma odasında kullanıldığında gevşeme hissi uyandırır.

İç tasarım şirketi

   • Yeşil gözler için çok rahatlık hissi veren bir renktir, mavi ile karıştırıldığında ferahlatıcıdır ve sarı ile karıştırıldığında eğlencelidir, böylece evdeki herhangi bir oda için uygundur, mutfak renginde ise sakinleştirici bir his verir. Oturma odasında sıcaklık, özgürlük ve rahatlık hissi sağlarken, bir yatak odası için mükemmel bir seçim olup iç tasarımda temel bir renktir.

  İç tasarım şirketi

    • Mor renk zenginlik, romantizm ve zerafet sağlar. Aynı zamanda lüks ve yaratıcılık duygusu sağlar. Aynı zamanda mavi renkte olduğu gibi yatak odası için de rahatlık hissi sağlar, ancak tamamen mora güvenmeyin ve onu ana dekor renginiz olarak seçtiğinizde, negatif enerji ve depresyona sebep olur.
    İç tasarım şirketi
    •  

     • Portakal rengi çok enerji verici ve hayati bir renktir; ancak, yatak odaları veya oturma odaları için uygun değildir ancak spor salonları ve ofis odaları için mükemmeldir, çünkü içsel duygularınızı ortaya çıkarır ve günlük rutininizle daha iyi başa çıkmanızı sağlar.

      

     • Daha karmaşık seçimler için 00971 528111106 numaralı telefondan bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya herhangi bir sorunuz için adresine e-posta gönderin.    İlginizi çekebilecek makaleler