For Consultation

Blog

Ve böylece, gel-git gemimizi karaya çıkarırken umudumuz daha da yükseldi, daha iyi bir geleceğin hayali ufukta gözüküyor, yeni dünyaya girerken…

Burada fırtınalı okyanusu geride bırakıyoruz ve erken sömürge dönemi Amerikan günlerinde yeni bir hayata başlıyoruz.

Bu dönemi anlamak için, 13 koloninin kurulduğu 17. yüzyılın başlarına, güzel sanat eserlerinin merkezine gideceğiz !

Sokaklar arasında dolaşarak evler arasındaki geniş ayrılıklar nedeniyle oluşan büyük boşluğu hissediyoruz ,öndeki ve yanlardaki pencereler, ortadaki dik tavanlar ve arka bahçeler arasında ortalanmış ön girişi olan simetrik görünüme tanık oluyoruz.

living room interior design

Birkaç merdiven çıkıp sundurma verandaya çıkalım ve ön kapıdan birinci kattaki odalara açılan geniş bir girişe doğru yürüyelim, anında yerin rustik hissi sizi saracak, oryantal halılarla kaplı ceviz panelli zeminden etkilenirsiniz. Bu tarzda boyalı duvarlar veya şablon duvar kağıdıyla kaplı ve boyalı ahşap fildişi gibi açık renkler kullanılır.

Şöminenin yanına gidin ve etrafınızdaki diğer ahşaplarla aynı şekilde boyanmış manto raflarına yerleştirilen sanatsal manzarayla göz zevkinizi pekiştirin.

Portreler, gemi resimleri, sigara kutusu ve silüetler grubu bu atmosfere katkıda bulunur ve manzarayı zenginleştirir.

Evdeki tüm mobilyaların benzersiz özelliklerini fark edemezsiniz, ancak her bir parçanın değerini görebileceğinizi ve hayran kalabileceğinizi, William Sidney Dağı'nın çalışmalarından eski bir tabloya benzediğini söyleyebiliriz.

Aile üyeleri arasında, basma kumaşın, o dönemin mobilyalaşma kavramını, sadelik ve pas ile nasıl istila ettiğini görebilirsiniz.

Parlak renklerin tonları, erken Amerikan döneminin ruhunu kucaklayan, kanvas desenli perdelerden duvarlara düşüyor; oturma odasında ortalanmış olan ortak kelebek masasına, tamamen döşenebilecek sandalye ve kanepelerle eşleşiyor.

home design interior

Mutfak alanında ki sandalyelerde, kahvaltı için bir taverna masasının etrafında toplanan insanları görebilirsiniz, etrafa bakın ve basit bir yaşamın yolunu arka plandan aldığınız rustik temayla yakalayın.

Şimdi gece vakti, bu yüzden sizi dönüştürülmüş bir kandil ışığında yapılacak bir kitap okumasıyla birlikte masanızda bırakıyoruz, bir saat kadar bekleyip anın çekiciliğine teslim olun ve favori kitabınızı okuyun.

Amerikan kolonilerinin zengin tarihini yaşamak için 00971 528111106 numaralı telefondan bize ulaşın. Herhangi bir sorunuz için ise hello@algedra.ae adresinden bize e-posta gönderin.