cloudfront
iç tasarım

Kaçınız, çalıştığınız ya da içinde yaşadığınız alana lüks bir görünüm sunmayı planlıyorsunuz? Herkes lüksü sevdiği için birçoğunuzun fikirlere ihtiyacı olacağını biliyoruz, bu nedenle bu kez en iyi 10 lüks fikrimizle karşınızdayız. Onları aşağıdan kontrol edebilirsiniz!

Yemek Alanında Lüks

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Yemek alanından bahsedecek olursak burası konukların ve aile üyelerinin hemen hemen her gün oturup iştahla yemeklerin tadını çıkardığı alandır. Her tür evde önemli bir rolü vardır. Koyu kızıl kahve ve altın gibi belirgin renkler mobilyaya veya duvar parçalarına eklendiğinde, sadece lüks değil aynı zamanda aydınlık görünmesini de sağlar.

Dolap Kurulumu

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Aynı altın teması ve eflatun, kestane rengi teması gardıropta da çarpıcı görünecek. Halılar, mobilyaların belirgin görünmesini sağlamak için kontrast oluşturabilir, ancak duvarlarda, ayak uydurma amacıyla koyu renkte bazı derilerin kullanılması gerekir.

Havuz Alanı

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Havuz alanını zarif ve lüks tutma fikri bugünlerde oldukça yaygındır. Masalarla birlikte kullanılan konforlu sandalyelerde su dostu deri kullandığınızdan emin olun. İç mekan bitkilerinin kullanımı da mekanı doğal olarak güzel tutmak için iyi bir fikirdir.

Meclis Dekorasyonu

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Bir Majlis konukların buluşması için önemli bir alandır. Altın, yeşil, kırmızı veya mavi temalı lüks bir Majlis'e sahip olmak harika ve güzel görünecek. Yan masalardaki lambalar veya köşelerdeki saksılar gibi bazı antik parçalar ve yastıkların kontrastı daha iyi görünmesini sağlayacaktır.

   Oturma Odası

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Mavi ve altının koyu kahverengi bir dokunuşla birleşimi her zaman çarpıcıdır. Bu renkleri aynı anda daha parlak ve şık görünmeleri için oturma odasında kullanabilirsiniz. Her kanepenin önünde geniş masalar kullanırken, köşedeki küçük olanlar harika bir görünüm katacaktır. Aynada oturma odasında da bir zorunluluktur, ancak odanın daha büyük ve daha iyi görünmesini sağlayacak bir yerde kullandığınızdan emin olmalısınız.

Villa Dış Tasarımı

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Bir villanın dışı ve özellikle kapısı, mekanın içeriden nasıl görüneceğini anlatmaktadır. Dış duvarlarda koyu beyaz bir dokunuşla kontrast temalar kullanılabilir, kapı ise daha lüks bir görünüm için metal veya çelikten yapılmış olmalıdır. Giriş kapısındaki bir avize de mekana biraz güzellik katacaktır.

Mobilya Kullanımı

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Tek bir mobilya parçası bile mekana yepyeni bir yüz getiriyor. Bir oturma odasının veya yatak odasının herhangi bir köşesinde altın ve sarı temalı bir kanepe kullanmayı deneyin. Zerafet için bir köşeye ipek bir kumaş yerleştirin. Altın renkli kollu ya da metal bordürlü kanepe, etkileyici bir görünüm için en iyisidir.

Avize Kullanımı

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Avizeler, özellikle de altın renginde olanlar bütün odaya lüks bir dokunuş katıyor. Çizim odasında veya Majlis'te etkili kullanımı, yatak odasında kullanmaktan daha iyidir. Ayrıca, çevreyi de aydınlatacak birçok ışığı olan salon için büyük bir avize ekleyebilirsiniz.

Lüks Ev Ofisi

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Bazı insanlar okuma odasında bir kütüphane veya küçük bir ofise sahip olmaktan hoşlanır. Ahşap bir masa ile birlikte parlak bordo deri bir koltuk koyarak odanın eşsiz görünmesini sağlayın. Antika bir lamba parçası ve güzel kitap tutucu yerleştirmek ortama biraz lüks katacaktır.

Işık Yayan Ana Banyo

İstanbul'daki İç Tasarım Firmaları

Evinizi lüks görünmesi için dekore etmeyi sevdiğinizde, oturma odanız, mutfağınız, hatta banyonuz olsun, evde ki her şeyin güzel görünmesini sağlamak istersiniz. Banyonuz için biraz zaman ayırın ve yatak odasıyla aynı temada yapmayı deneyin. Altın ve yumuşak beyaz temalı karo zemin ve tavana ek olarak küvet, cam duş, zerafet için güzel altın kenarlıklı lavabonun üzerine büyük bir ayna ekleyin.
İlginizi çekebilecek makaleler