For Consultation

Blog

Hayalinizdeki evi tasarlamaya karar verdiniz ve iç tasarım sürecinin ne kadar süreceğini merak mı ettiniz?

İç tasarım süreci, yaratıcılığı, hayal gücünü, bilgiyi, kaynakları ve işlevselliği, hayallerini gerçekleştiren ve uyumlu bir harmanda bir araya getirmenin karmaşık bir çözümüdür. Ne kadar süreceği bir dizi faktöre bağlı olacaktır. Ne bekleyeceğinize ve ne zaman yeni tasarlanmış evinize taşınmayı planlayabileceğinize daha yakından bir göz atalım.

Süreci ve tahmini zaman çerçevesini ayrıntılı olarak anlamak, yanlış beklentilerin hayal kırıklığını önleyecek ve iç tasarım dünyasına yolculuğunuzu keyifli hale getirecektir.

İşte konutlar için anahtar teslim projenin iç tasarım sürecinin nihai kılavuzunu sizlere sunuyoruz.

İç tasarımın birkaç ana aşaması vardır ve bu zaman çerçeveleri değişir:

Tasarımcı ve tasarım özetini tanıma

Sürecin ilk aşaması, tasarımcınızla tanışmak ve istenen iç proje vizyonunuzu tartışmaktır. (iç tasarımcı işe almadan önce bilmeniz gerekenler hakkında bilmeniz gerekenleri okuyun)

İlk toplantıda projenin doğasını tartışacaksınız, bir villa, saray, apartman ya da bir sahil evi mi tasarlıyorsunuz, belki mevcut evin bir kısmını yeniden tasarlıyorsunuzdur. Mekan, mekanların amacı, inşaat çizimlerini gözden geçirecek ve proje için bütçeyi tartışmak, buna en uygun tasarım çözümlerini bulmak önemlidir. Bu aşamada, özel projeniz için en uygun stili seçmenize yardımcı olacak ve biraz ilham almak için tasarımcının portföyünü derinlemesine araştıracak olan tasarımcı ile kişisel bir bağlantı kuracaksınız. İlk tasarım özetinden sonra, tasarımcınızdan projenizin tamamlanmasıyla ilgili yaklaşık bir zaman dilimi bilgisi alacaksınız.

En iyi iç tasarım şirketi İstanbul

Bu sihirin başladığı noktadır, tasarımcı ve mühendis ekibinin hayalinizdeki evi yaratmaya başlamak için bir araya geldiği zamandır. Bu aşama, sizi bir sonraki aşamaya götüren konsept, eskizler, desenler, malzemeler, renk şemaları ve alan tahsisi için bir tasarım çözümü bulma konusunda beyin fırtınasını içerir.

Konsept sunum ve tasarım önerisi

Heyecan verici an, gelecekteki tasarım kavramını ruh hali panolarında ve eskizlerde, yükseklik planlarında, örneklerde sunulacak ve gelecekteki iç mekanın tüm detayları hakkında bir tartışma yapacaksınız.

En iyi iç tasarım şirketi İstanbul

İç dekorasyon pek çok olası seçenek ile zorlayıcı olabilir. İç tasarımcı ile çalışırsanız, fikirlerinizi daha kısa sürede gerçeğe dönüştürmek için gerekli olan benzersiz dekor öğelerini, malzemeleri ve kaynakları gözetleme yeteneklerinden faydalanırsınız. Konsept ve ilk tasarım teklifi üzerinde anlaştıktan sonra projeniz bir sonraki aşamaya geçecektir.

Alan planlama ve mimari detaylandırma

Bu aşama, mekan planlama, mobilya düzeni, elektrik ve priz güç noktalarına sahip ilk mimari çizimleri içerir. Profesyonel ipucu: tasarımcıya bu konuları müteahhitle koordine etmek için yeni villanızı inşa ederseniz, iç tasarımcıları en erken aşamada dahil etmek en iyisidir, bu da size zaman kazandıracak ve istenen iç mekan da herhangi bir kısıtlamayı ve zorluğu ortadan kaldıracaktır.

En iyi iç tasarım şirketi İstanbul

Aynı dönemde mobilya tasarımları ve dekor seçimi de gerçekleşiyor. Bu noktada projenizde yine de değişiklik yapabilirsiniz. Üç boyutlu tasarımları aldıktan sonra, gelecekteki, hayalinizdeki evi, tam resim halinde görebileceksiniz.

Nihai tasarım ve nihai bütçesi onaylandıktan sonra tasarım projesinin son aşamasına geçersiniz.

Tasarım uygulaması

Bu aşamada mobilya siparişi ve üretimi başlar. Bazı ürünlerin üretilmesinin uzun zaman alabileceğini unutmayın. Tüm parçaları, mobilyaları, incelemeleri ve yeniden kaplamaları almak 3 aya kadar sürebilir, teslimat süresini etkileyebilecek öngörülmeyen olaylara da biraz zaman ayırın.

En iyi iç tasarım şirketi İstanbul

Mobilya ve dekoru zamanında almaya hazırsanız, eşzamanlı olarak takma çalışmaları da başlayacaktır.

Kurulum ve son dekor dokunuşları, proje teslimi ve birkaç formaliteden sonra benzersiz lüks bir iç tasarıma sahip mutlu bir ev sahibi olacaksınız.

Sonuç olarak iç tasarım sürecinin süresi aşağıdakilere bağlı olarak değişecektir:

Alan büyüklüğü, seçilen stil ve projenin karmaşıklığı. Küçük villa tasarımı, iki katlı villalar veya saray tasarım süresi aynı olmayacaktır. Yüksek kaliteli villa tasarımlarının zamana ihtiyaç duyduğunu unutmayın, ancak her aşamada sizi adım adım yönlendiren yetenekli tasarımcı ekibinin uzmanlığıyla, süreç hoş olacak ve mümkün olan en hızlı şekilde gerçekleştirilecektir.

En iyi iç tasarım şirketi İstanbul

Tamamen öznel olan tahmini zaman çerçevesi, proje boyutunuza ve hırslarınıza bağlı olarak birkaç aydan 2 yıla kadar sürebilir, ancak üstün iç tasarım elde ettiğinizde beklemeye değer.

İç dekorasyon yolculuğunuza bizimle başlamaya ve süreci en iyi şekilde deneyimlemeye hazır mısınız?

Bizimle İletişime geçin!