For Consultation

Blog

BAE'nin başkenti olan Abu Dhabi, konut topluluklarındaki gelişmeler ve yeni mülklerle gelişmeye devam ediyor. En büyük yerleşim yerlerinden biri olan Mohamed Bin Zayed City, çeşitli büyüklüklerde yeni inşa edilmiş villalara sahip.

Mohammed Bin Zayed şehrindeki villalar geleneksel bir düzen ile 4 yatak odasından 13 odaya kadar değişmektedir, ancak Algedra'nın bu yerleşim bölgesinde gerçekleştirdiği son proje, sıra dışı iç tasarımıyla dikkat çekmektedir.

Abu Dhabi'de bir aile için tasarlanmış yüzme havuzlu bu klasik tarzdaki, 8 yatak odalı lüks villaya bir göz atın.

Villa sahiplerinden edindiğimiz tasarım adına ilk özet, aydınlık, ferah, ancak doğal ışık ve zarif bir görünüme sahip rahat bir iç mekana sahip olduğudur.

Bazı modern unsurlarla neoklasik tarz, istenen rüya ev karakterinin tanımına en uygun olduğu için seçildi.

Lüks iç dekoruyla villa da, ilk adımından itibaren profesyonel adımlar izlenmiştir.

Duvarların, tavanın ve ışığı yansıtan mermer zeminler de ışık, nötr renk düzeni, alanın daha da büyük görünmesini sağlar.

Daha fazla rahatlık için tasarımcılar, iç mekana derinlik katan daha canlı renk vurgusu için sıcak bej ve fildişi tonlarını seçtiler.

Oturma odası

Bu villanın Mohammed Bin Zayed bölgesinde diğerlerinden öne çıkmasını sağlayan şey, tasarımcıların dekoratif dekorasyonlu oturma odalarının tavanına çerçevelenmiş çatı penceresi camını tanıtarak alana ışık katmak için aldığı benzersiz yaklaşımdır. Güvenlik ve ısı koruması için darbeye dayanıklı özel bir cam çeşidi kullanıldı. Sadece gündüzleri doğal ışık getirmekle kalmaz, aynı zamanda gece vakti yıldızlar gökyüzünün muhteşem bir manzarasını sunar. Mobilya ve uyumlu perdelerdeki zengin renk dekor detayları geniş ve havadar bir odada sağlamlık hissi verir.

villa design in abu dhabi

Yemek odası

Yemek alanı birinci katta bir oturma odasıyla aynı alana sahiptir. Bu iki alan açık alanda birleştirilirken, mobilya düzeni gayrı resmi bir ayrım sağlar. Eşleşen renklerde rahat sandalyelerle donatılmış güzel hazırlanmış lüks yemek masası, görkemli avizenin iç mekanı tamamladığı odanın sürekli stiline uyum sağlar.

dining room design in abu dhabi

Duvarlar boyunca klasik sütun ve altın kabartma ile süslenmiş kadife döşemeli mobilyalarla özenle hazırlanmış sıva çalışması, klasik tarzın en iyi zarafet örneğini oluşturuyor.

Mimari bir açıklama yaparak yatak odalarının bulunduğu ikinci kata çıkan kavisli bir merdiven bulunuyor.

Yatak odası tasarımı

Bu lüks villanın her yatak odasında özel banyo ve giyinme odası vardır. Geniş yatak odası iç renkleri, her aile üyesinin tercihine göre moda olan pastel tonlarda seçilmiştir. Her yatak odasında oturma alanı ve makyaj masası vardır ve modern dekor unsurlarına sahiptir.

Bedroom Design in Mohammed Bin Zayed City

Gri ve lavanta renk kombinasyonu yatak odası sıva elemanları, dokulu duvarlardaki lambalar ve klasik tarz mobilyalarla dekore edilmiştir.

Bedroom Design in Mohammed Bin Zayed City

Benzersiz bir tavan dekoruna ve özel olarak üretilmiş çerçeveli başlık tasarımına sahip modern bir yatak odası için bej, fildişi ve modaya uygun fıstık rengi, pastel yeşil renk kombinasyonu seçildi.

Dressing Room Design in Mohammed Bin Zayed City

Meclis tasarımı

Villa da bireysel bir tarzda tasarlanmış erkekler ve bayanlar meclisi vardır.

Erkekler meclisi için iç mimarlar, klasik ve modern tarzları birleştirerek sağlam ve zarif bir görünüm elde etti. Oturma odasının yanı sıra, villanın güzel manzarasına bakan büyük pencerelerin yanı sıra bol miktarda ışık alan bir de cama sahiptir.

Men Majlis Design in Mohammed Bin Zayed City

Kendine özgü pastel pembe ve fildişi renk kombinasyonu, geleneksel düzen ve şık dekorasyonu ile kadınsı klasik bir tarzda tasarlanmış kadınlar meclis dekoru oluşturulmuştur. Ekli lüks modern banyo, rahat bir ortamda vakit geçiren kadınlar için maksimum mahremiyet sağlar.

Lady majlis design in abu dhabi

Sahibinin sofistike lezzetini temsil eden bu villa, zarif, saray benzeri iç dekorasyonuyla Abu Dhabi'deki diğer villalar arasında öne çıkıyor.

Daha fazla villa iç tasarım ilhamı görmek için portföyümüzü ziyaret edin.