For Consultation

Blog

Kahve, birinin güne o olmadan başlandığını hayal edemeyeceği bir içecektir. Bu yüzden, insanlar üzerindeki uyarıcı etkisinden ötürü sabah uyanmak için bu içeceği tercih ederler ve  gün boyu hayata enerjik devam etmek ya da İtalyanların yaptığı gibi yemekten sonrasının tadını çıkarmak için bu içeceği hazırlarlar.

Kahve içme ve kahvehaneler aslen Arap Yarımadası'ndan gelmektedir. İran ve Mısır'da yayılmasının ardından 16. yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu'na ve daha sonra Avrupa'ya gelmiştir.

İç tasarım şirketi


İstanbul'daki ilk kahvehane 1555'te Kanuni Sultan Süleyman'ın krallığında Şamlı iki tüccar tarafından açılmıştır, o zamandan beri dünya çapında kahve ve kahve içme kültürü büyük ölçüde gelişmiştir.

Aslında, 2013 yılında Türk kahvesi kültürü ve geleneği UNESCO tarafından insanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası listesine yazılmıştır . Bunun sebebi misafirperverlik, dostluk ve eğlence sembolizmi olduğu içindir.

İnsanlar sohbet etmek, buluşmak, haber okumak ve kitap okumak için buluşmak geleneklerini korurken, günümüzde gelişen kültür ile kahvehaneler daha da sofistike bir hale geldi ve benzersiz iç tasarımlarıyla müşterini kendi mekanlarına davet etmeye başladı.

İç tasarım şirketi

Dünyanın dört bir yanındaki 29324 Starbucks ve kendine özgü iç mekanları ile günümüzde  yerini almıştır ve Milano'da en son açılan lüks Starbucks dışında, süper rahat Art Deco'dan ilginç Endüstriyel stile kadar çeşitli stillerde özel iç tasarımları ile bir çok butik kahvehane vardır.

 

1. Şüphesiz, son zamanlarda kafelerde en popüler iç tasarımlardan biri Endüstriyel iç tasarımdır.

Bakır ve pirinç unsurlarla rustik kent görünümü, çoğunlukla kahve dükkanları tarafından dikte edilen ve her tarafa yayılan New York, Londra ve Hong Kong gibi büyük şehirlerdeki atmosfer gibi dünya da yerini aldı.

Bakır ve pirinç gibi malzemeler zaman içinde değişebilme yeteneğine sahiptir ve mekanı canlı ve organik hale getirir, kentci kafeleri tasarlarken onu tercih edilen bir seçenek haline getirir.

İç tasarım şirketi

2. Eklektik kahve dükkanı iç tasarımı

Eklektik tarzdaki iç mekan, doğal malzemeler ve sıra dışı dekoratif detaylarla modern tasarım trendlerine tekabül eden kahvehanelerde popülerliğe bir başka yakındır.

Aydınlık ve ferah, ahşap mobilyalar, konforlu koltuklar, kahvelerin aromasıyla harmanlanmış hoş bir atmosfer yaratan canlı bitkiler ile birlikte bin yıllarca süre insanların hoşuna gitmiştir.

İç tasarım şirketi

3. Kafede minimalizm tarzı iç dekorasyon: Kahvehanenin minimalist tasarımında, en basit kaplama malzemeleri, doğal olana mümkün olduğunca yakın kullanılır: doğal tuğla ve ahşap paneller, beyaz duvarlar ve tavanlar ile birlikte beton döşeme sıkça kullanılmaktadır.

İç tasarım şirketi
4. Boho şık tarzı kahve evleri rengarenklik, eklektizm, çok sayıda tekstil ve el yapımı nesnelerle karakterizedir. Boho Chic tarzı Paris kahvehanelerinde ve Avrupa'nın her yerinde, belki de romantizm için çokça görülür.

 İç tasarım şirketi

 

Bu stiller kahve dükkanları için en popüler iç tasarım stilleridir, ancak fütüristik ve ultra modern, eko ya da hala kullanılan klasik ve İngiliz tasarımları gibi daha pek çok stil var.

 İç tasarım şirketi

 

Hareket halindeyken bir kahve almak için genellikle küçük kafelerde kullanılan minimalist tasarımları görüyoruz. Daha fazla benzersiz iç tasarım ve iç dekorasyon, insanların kalabalık atmosferik ortamlarda samimi sohbetler için daha fazla zaman geçirmek için toplandıkları bir salon olarak kabul edilen bir sosyal alan yaratma niyetiyle gittikleri mekanlarda seçiliyor.

Kahve dükkanı, kahve severlerin kahve taneciklerinin kızartılmasını ve barista'nın kahvenizi nasıl hazırladığını gözlemleyebildiği bir yerdir, ancak evinizin rahatlığında bir bardak kahvenin tadını çıkarmaktan daha keyifli ne olabilir.

İşlevsel gerekliliği olan bir sehpa oturma odanızda veya meclisinizde orta nokta dekoratif unsur olabilir.

İç tasarım şirketi

1930'larda oluşturulan modern bir tasarım- Parsons masası (kare formlu masa) hala klasik tarzda çok fazla görünmeye devam ediyor, ancak yeni formları ve daha eklektik cesur tasarımlar olarak ele alınıyor. Şu anda olduğu gibi metal taban ve cam veya lüks mermer üstleri ile popüler çağdaş bir tasarım tarzı oluşturuyor.

İç tasarım şirketi

Büyük bir kahve hayranı değilseniz, kahveden esinlenilmiş monokromatik tasarıma bayılırsınız. Kafe latte'den kapuçinoya, en koyu siyah kahveye kadar tüm bu toprak kahverengi renkleri, evde sıcak bir atmosfer yaratır ve bu renk herhangi bir tasarım tarzında ve farklı alanlarda kullanılabilir.

 İç tasarım şirketi

Kahverengi renklerden oluşan zengin bir palet herhangi bir alanı geliştirmeye izin verir.

Psikolojide kahverengi renk, sağlamlık, güvenlik ve emniyet ile ilişkilidir, ayrıca güvenilirlik ve güç duygusu uyandırır.

Kahverenginin tonlarındaki iç tasarımlar genellikle kendi kendine yeten kişiler tarafından seçilir.

İç tasarım şirketi

Muhafazakârlığın rengi olarak,bu renk klasik iç tasarımda çok fazla kullanım alanı bulur. Bununla birlikte, çeşitli dekorlar, aksesuarlar ve renkler için iyi bir arka plan olarak, herhangi bir tasarım stilini vurgulama becerisi sebebiyle modern iç mekanlarda yeri doldurulamaz bir renk olarak kabul edilir.

İç mekanda altın rengiyle  karıştığında, rahat ve huzurlu bir ortam yaratıp odaya lüks, cesaret ve sofistike bir hava katacaktır.

İç tasarım şirketi

Kahvenizi nasıl ve iç mekanda kahverenginin hangi tonları ile seversiniz?