cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi istanbul

Çocuk yatak odası aydınlatması çok önemli. Güvenlik ve sağlıkları için önemli olduğundan dolayı çocuğun yatak odası dekorasyonunda büyük bir rol oynar. Bu nedenle, ALGEDRA’nın uzmanları, çocukların zevkine uyan gündüz ve gece için iyi aydınlatmayı garanti eden ve çocukların ruh hali ve çalışmaları üzerindeki olumlu etkileri garanti eden bir aydınlatma seçilmesini tavsiye ediyor.

Çocuk yatak odasındaki aydınlatma tasarımı, çocuğun yaşına uygun ihtiyaçlarına sürekli dikkat gerektirir. Aydınlatma seçimi ile duyguları ve eğlenceyi birleştirmeniz gerekir. Aydınlatma, tasarımın başarısını veya başarısızlığını belirler. Çeşitli tasarımlara sahip lambalar kullanarak çocuğun yatak odasına özel bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Bu, çocuğun yatak odasında zamanının tadını çıkarmasına ve onu meşgul etmesine yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda hayal gücünü destekler ve geliştirir. Aşağıdakiler, çocuğunuz için en iyi ve en uygun aydınlatma türünü bulmanız için ALGEDRA’nın size sunduğu uzman ipuçlarıdır:

Kids’ bedroom lighting

1. Aydınlatma, bir odanın özel bir etkiye veya desene sahip olması için anahtar faktör. Aydınlatma dağılımı, lambaların ve masa lambalarının şekilleri bu özel etkiyi vermede rol oynar, böylece odayı çocuğa daha yakın hale getirecek lambalar ve masa lambaları ile çocuğun yatak odasına kolayca özel bir dokunuş ekleyebilirsiniz.

2. Aydınlatma seviyesini kontrol edebilmeliyiz, çocuk uyumak istediğinde aydınlatma sönük olmalı ve aydınlatma seviyesini kontrol etme seçeneği mevcut değilse, küçük bir gece lambası ekleyebilirsiniz.

3. Avizeler çocuk yatak odalarına şıklık katar. Odanın genel görünümüne uygun bir avize ekleyin.

4. Odayı güvende tutun. Elektrikle çalışan tüm ışık ve lambaların çocukların erişim ve oyun alanlarından uzak olduğundan emin olun.

5. Aydınlatma için özel bir stil kullanın. Aydınlatma ile çocuk odasını daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde ve pazarlarda, çocuk yatak odasında kullanabileceğiniz çizgi film karakterleri veya hayvanlarla tasarlanmış birçok lamba ve ışık vardır. Ayrıca kırmızı, yeşil, sarı, pembe ve çiçek desenli lambalar gibi odaya canlılık katan hoş renkleri de unutmayın.

special style for lighting for Kids Rooms

6. Gece lambaları birçok şekil ve renktedir. Yumuşak ve loş bir aydınlatma için odanın etrafına dağıtılmış spot ışıkları veya masa lambası kullanabilirsiniz.

7. Uçak veya alanlar ilgili lambalar çocuk odaları için idealdir. Futbol gibi sporları seven çocuklara gelince, futbol şeklinde veya sporla ilgili birçok aydınlatma fikri veya lamba bulabilirsiniz.
İlginizi çekebilecek makaleler