cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi Dubai

1. İç tasarım sadece dekorasyona odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda tasarımın aksesuarlar ve malzemeler, elektrik, aydınlatma, havalandırma ve mekanların akıllı kullanımı gibi detaylarına da odaklanır. Böylece tasarımcı en iyi ve en güzel tasarımlara ulaşabilmek için tüm bu alanlarda bilgili olmalıdır.

2. Modern bir ayırt edici tasarıma ulaşmak, her şeyden kurtulmamız anlamına gelmez, ancak bazı eski parçaları farklı renkte boyamak veya farklı bir kumaş kullanmak gibi eylemlerde bulunup tasarımı değiştirdikten sonra yeniden bir tasarım elde edebilirsiniz, ya da bu parçaları yaratıcı bir şekilde yeniden kullanabilirsiniz.

3. Her ayrıntıyı düşünmeyi ve uygun zamanı ve bütçeyi belirlemeyi içeren bir plan olmadan farklı bir iç mekan tasarımı yaratamazsınız.

modern bedroom decor by Algedra

4. Tasarımcı, renkleri, kumaşları koordine etmek ve mekanı en iyi ve en rahat şekilde tasvir etmek için organize olmak konusunda doğuştan gelen yüksek bir zevke sahip olmalıdır.

5. Ev tasarımının birliği önemlidir. Her odanın kendine ait bir ruhu olması harika olurdu, ancak aynı pencereleri, kapıları veya bir tür döşemeyi kullanarak tüm ev bir bütün olabilir.

6. Çok fazla siyah kullanan koyu renkli tasarımlar alanı daha dar ve daha küçük yapmaz. Odadaki her şeyi vurgulayabilir ve doğru şekilde kullanılırsa özel bir zarafet ve gizem duygusu ekleyebilir.

stylish family sitting area

7. Alan dar ve küçük olduğunda, büyük bir ayna yerleştirmek alanın daha geniş görünmesini sağlayacaktır.

8. Renkler ruh hali üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu yüzden renkleri kullanmadan önce iyi incelemek önemlidir. Örneğin, yatak odasında çok fazla koyu kırmızı kullanmak kötüdür, çünkü bu renk sinirleri uyarır ve kan basıncını yükseltir. Bu yüzden koyu kırmızı ile dolu bir odada uyumak zordur.
İlginizi çekebilecek makaleler