cloudfront
Best interior design company in İstanbul

Evin yenilenmesi hayatın vazgeçilmezlerinden biridir. Alıştığımız rutin ve genel atmosferi değiştirmeye yardımcı olur, ancak yüksek maliyet ve süreç için gereken büyük çaba nedeniyle de zordur. ALGEDRA Interior Design'ın aşağıdaki fikirleri ev dekorasyonunu hızlı ve kolay bir şekilde değiştiriyor ve sonuçları muhteşem bir dekor ile yeni bir villa ortaya çıkıyor.

Yeni duvar plakaları:

wall plaques design

Birçok köşede farklı şekil ve boyutlarda yeni duvar plakaları ekleyebilirsiniz. Örneğin, oturma odası veya yemek odası; bu duvar plakaları odaların tasarımına uygun olmalı ve renkler de onunla tutarlı olmalıdır. Basit ama tüm atmosferi yenilemede büyük bir değişiklik yapıyor.

Boya:

paintings and furnishing room

Odanın boyasını değiştirmek veya farklı bir tasarıma ve tüm duvarlara veya duvarın bir kısmına farklı renklere bir duvar kağıdı eklemek eskisine tamamen farklı bir görünüm verecektir.

Bitkiler:

Bazı bitkiler ve küçük çiçekleri yetiştirebilir veya bitkiler için havzalar ekleyebilirsiniz, böyle basit bir görev rahatlatıcıdır ve ayrıca negatif enerjiyi evden çeker. Ayrıca, evin görünümünü mükemmel bir şekilde yeniler.

Küçük antikalar:

antiques styles

Vazolar, resimler, mumluklar ve duvar saatleri gibi dekorasyon parçalarını kullanmak oda desenini büyük ölçüde değiştirir, yenilenme hissi verir ve aynı zamanda odaya canlılık veren küçük bir değişikliktir.

Kumaşlar:

Yemek ve oturma odalarındaki mobilyalar yeniden döşenebilir ve farklı desenlerde ve parlak renklerde yeni kumaşların kullanılması odaya yeni ve eğlenceli bir atmosfer katar.

Perdeler:

Perdeler dekorun zarafetini etkileyen en önemli faktörler olarak kabul edilir. Boşluğun genel görünümü, mutfak için püsküllü perdeler kullanılarak genel olarak perdeler değiştirilerek değiştirilebilir veya çocuk odası, atmosfere eğlence hissi katar.

Yastıklar:

Pillo style

Kanepeler ve zemine veya yatak odasına oturmak için bir odada parlak renkli yastıkların modern desenlerde ve farklı boyutlarda dağıtılması, ev dekorunun yenilenmesi için çok önemlidir. Yastıkları, her zaman basit ve hızlı bir adım olan yenilenmiş bir görünüm için zaman zaman değiştirilebilir.

Duvarlar sıkıcı olmamalı:

Bu fikir, duvarlardan birini, örneğin çizgili veya serbest stil resimlerle karıştırmak gibi özel desenler içinde farklı bir renkte boyamak kolay ve harika. Çocuklar bu duvarın dekorasyonuna katılabilir veya misafirlerin veya arkadaşların bu duvara kendi dokunuşlarını eklemeleri için bir anıt duvar olabilir.

Kaos bir sanat şeklidir:

form of art

Parçaların hepsi renkler, stil ve cevherlerde tutarlı olmamalıdır. Dekorasyon uzmanları renkleri çeşitlendirmeyi tavsiye etmektedir. Oturma odası için belirli bir karakter seçtiyseniz, tüm parçaların aynı renkte olması gerekmez. Renk veya perdeler veya tablolar farklı bir renkte olabilir, bu yöntem ana rengin güzelliğini vurgulayacaktır.

Aydınlatma:

İyi aydınlatma, odaya  hayati ve misafirperver yapmak için anahtar bir durumdur. Estetik tarafını düzgün bir şekilde göstermek için evin etrafındaki parlaklığı artırın. Daha lüks için modern parçalar veya antika parçalar seçerek evin dekorasyonuna da ışık tutabilirsiniz.

Karışık malzemeler:

Ev dekorunu yenilemek için, modern bir cam masa veya klasik bir odanın ortasına modern bir masa eklemek gibi eski ve modern parçalar arasında karışabilirsiniz.

Aynalar:

Mirror decoration design

Aynalar villaya özel ve güzel bir görünüm kazandırır. Sadece bir dekorasyon parçası değil, aynı zamanda eve canlılık katar. Ayrıca, eve genişlik katmada önemli bir role sahiptir ve lüks bir evde dekorun önemli bir parçasıdır, bu nedenle, birini seçerken çok doğru olmalısınız.

Vazo:

Odalar arasındaki boşlukları doldurmak ve çekici bir dokunuş eklemek için farklı boyutlardaki vazolar kullanılabilir. Oturma odası ve giriş için onlara kokulu çiçekler koyabilirsiniz. Uzun pencereleri vurgulamak için uzun vazolar kullanılabilir.

 
İlginizi çekebilecek makaleler