cloudfront
En iyi iç mimarlık şirketi türkiye

İç tasarım, iç tasarımın temelleri olan mobilya, aydınlatma ve dekorasyonları ekleyerek boş alanları ve yerleri kaplayan bir sanat türüdür.

“ALGEDRA Interior Design” her zaman zevkinize ve ihtiyaçlarınıza uygun en iyi tasarımları sunmuştur. Renk tonlarından başlayarak, şekiller, çizgiler ve bunların arasındaki koordinasyonu en yenilikçi tasarımlarla sağlar.

İç aydınlatma, iç tasarımda çok önemli bir faktördür, çünkü aydınlatma çok profesyonel bir açıda konumlandırılmadığı sürece tasarımın güzelliği gösterilmez. “ALGEDRA Interior Design” her odada ve köşede ihtiyaç duyulan aurayı dikkate alarak buna büyük önem verdi ve bu nedenle her odaya göre açıklanacak birkaç yöntem var.

Çalışma odası:

Birçok aydınlatma türü vardır, bazıları özellikle okuma ve çalışma için düzenlenmiştir. Yoğun aydınlatmaya ek olarak, odanın görevine paralel olarak çalışan çevresel aydınlatma da vardır. Ofis ve bilgisayar odaları için olan ortam aydınlatması, okuma için özel bir lambaya ek olarak.

 modern dining room

Mutfak:

Mutfakta yemek pişirmek için yoğun aydınlatma ve lavabonun altında ve üst ve alt dolaplarda loş bir arka aydınlatma gibi birçok aydınlatmaya ihtiyaç duyulur. 

Odalarda Parlak ve Loş Aydınlatma:

 Aydınlık bir aydınlatmaya sahip olan oda, parlak aydınlatmaya dayanan oturma odaları ve salonlar olumlu ve iyimser bir his sağlar. Ancak çok loş bir aydınlatmaya sahip oda, konfor ve samimiyete ihtiyaç duyduğumuz yerde uyumak için tasarlanmış oda gibi bir romantizm hissi vermekte.

oriental themed living room

Bir odada çok parlak veya çok loş bir aydınlatma olmamalıdır. Aile üyelerine doğru ruh halini sağlamak için doğru aydınlatmadan doğru atmosferi sunmak için ılımlı bir aydınlatmaya güvenmelisiniz. “ALGEDRA Interior Design” ın aydınlatma uzmanları ve mühendisleriyle iş birliği içinde mümkün olan en iyi aydınlatmayı sağlamak için sunduğu bir atmosfer vardır.

Öte yandan, dekora uyan ampullere güvenmeliyiz. Geniş salonlara uyan büyük lüks avizeler kullanılabilir.

Ayrıca “ALGEDRA Interior Design”, duvarda asılı ışıklar veya estetik tarafı göstermek için her açıdan özel aydınlatma sağlayan ışıklar gibi aydınlatma dağıtımında farklı deneyimler sunar, örneğin bir duvar resmini aydınlatmak gibi.

well-lighted bedroom

Işıkların Yerleştirilmesi:

Belirli bir ampul ve aydınlatma ihtiyacı odaya ve ihtiyaç duyduğu aydınlatmaya bağlıdır. Bazı odalar, oturma ve yemek odalarında olduğu gibi yan aydınlatmalara ek olarak odanın her tarafına yayılmak üzere merkezi bir aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Yatak odası gibi bazı odalar çok parlak bir aydınlatma gerektirmez. Modern tasarımlar, ışığı dağıtmak ve yumuşatmak için yatağın her iki tarafında veya duvarda veya gizli taraflarında iki ampul veya tuvalet masası için dekoratif bir aydınlatma kullanır. Işık doğrudan aynaya yerleştirilmemelidir, çünkü onu yansıtır ve çok rahatsız edici bir ışıltıya neden olur.

Aynı odada birçok tip ampulün sağlanması bir tür değişiklik yaratır ve kasvetli ve sıkıcı havayı uzak tutar. Aydınlatmayı daha eğlenceli hale getirmek için odadaki bir masaya birkaç duvar lambası veya zemin ampulü ve bir lamba koyabilirsiniz. Tüm bu çeşitlilik mekânda bir aydınlatma uyumu yaratacaktır.
İlginizi çekebilecek makaleler