For Consultation

Blog

Minimalizm, basitliği ile kendini gösteren Zen ve Japon tasarımından kısmen etkilenmiştir. Bu dekor tarzının ana teması sade ve yalın olması, ayrıca gerekli minimum ve en temel malzemelerin kullanılmasıdır.

Parlak sadelik ile karakterize edilen minimalist dekor, dekorasyonda maksimum etki yaratmak için gerekli olan temiz, modern çizgiler, sıkı düzenleme, renk paleti gibi ana dekorasyon malzemelerini ustalıkla birleştirir.

Farklı iç tasarım stillerini karıştırmak gibi silüetlerin kullanımını azaltın, ancak odadan odaya galeri benzeri bir ayarla katmanlı, sıcak, zengin ve davetkar minimalist bir ev yaratmaktan çekinmeyin.

Sonuçta, eviniz rahat ve dinlendirici bir sığınaktır ve kendinizi meditasyonun ortasında hissetmek için daha havadar ve ferah bir ev veya villa iç tasarımına sahip olmak istemez misiniz?

İşte minimalist tarzda dekorasyon ile evinizi dekore etmek için bazı ipuçları;

Döşeme

Modern bir tonu yansıtmaya çalışın, ancak cilalanmış olmasına rağmen soğuk görünümlü minimalist bir dekorasyon kullanmamaya dikkat edin.

Türkiye'de iç tasarım şirketi

Minimalist tasarım için en gözde döşeme seçeneklerinden biri olan ahşap ve betonu kullanabilirsiniz. Birçok minimalist mimar da endüstriyel çelik ve camı tercih ediyor. Bunlardan birini seçerek evde saf ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Boyama

Beyaz, bej ve gri gibi mütevazı tonlarla minimalist bir alanı renklendirmek popülerdir, ancak normalin ötesine geçmek minimalist dekorasyona bir yaklaşım değildir.

Sarı ve mavi gibi ana renkler, en saf tonlarında kullanıldıkları sürece, etkileyici ve sakin bir iç tasarım yaklaşımı sergileyebilirsiniz. Dijon ve mavi gibi isyancı renkler, bir evin minimalizmden sonra bile bir tasarım hareketini yansıtan minimalistten daha çağdaş görünmesini sağlayabilir.

Uyum İçinde Karıştırma

Bir odanın alakasız dekorasyon parçalarıyla dolu olmasını değil uyumlu olmasını istersiniz. Orada tek tip ve düz duvarlar seçebilir veya ikincil duvar kağıtlarını dengelemek için arka plana karışan mobilya veya heykeller, çerçeveler gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Türkiye'de iç tasarım şirketi

Neredeyse odanın her parçasını, yani odayı uyum içinde birbirine bağlayan renkler, mobilyalar ve aksesuarları bir araya getirmelisiniz. Sıkıcı bir villadan veya evden kaçınarak, daha akıcı bir minimalist tasarımla yenilikçi olabilirsiniz, ancak bir özelliğin geri kalanına kıyasla göze çarpmadığından emin olun.

Minimalist Dekorasyonda Form

Bir odanın ihtiyaç duyduğu mobilyaları belirledikten sonra, her parçanın şeklini göz önünde bulundurun. Temel şekilleri düşünün: kareler ve dikdörtgenler. Ardından tasarımda kullanılan en yaygın hatları düşünün: yatay, dikey, çapraz, zikzak ve kavisli.

Interior Design Companies in Turkey

Odayı bir bütün olarak sunmak için birlik gereklidir ve bu nedenle minimize edilmiş bir resimdir. Soyut detayların olmaması, gözün kolayca gezinmesine izin verecektir.

İşlevsellik

Minimalizm sanattan ev tasarımına akan bir harekettir, ancak yine de en yenilikçi stillerden biri olarak kabul edilir. Minimalizm, ileri görüşlü tasarımın öncüsü olarak etiketlenir ve minimalist dekorasyon bir odayı ihtiyaçlara böler- bu, her öğenin işlevsel olması gerektiği anlamına gelir.

Minimalist bir iç mekânda, dekoratif parçalar bile bir amaca hizmet eder ve her oda dekorasyon sırasında bir amaca sahiptir. Her parçaya orada olmak için bir sebep verin.

Minimalist Mutfak Tasarımı

Mutfak, daha parlak renkleri ve dekorasyon öğelerini birleştirmek için özellikle harika bir yerdir. Minimalist alanlarda, yemek masası ve mutfak genellikle aynı alanı paylaşır, bu nedenle alanı istiyorsanız, yemek yerken veya konuşurken çok steril görünmek için toplanırsınız.

Buna ek olarak, minimalist bir tasarım zarif ve farklı bir modern mutfak olmadan tamamlanamadığından, bütçenizin büyük bir bölümünü olması gerektiği kadar basit olmadığı için bu temel ortak alana tahsis etmenizi gerektirir.

Evlerini yeni dekore etmeye başlayacak olanlar, minimalist ev tasarımının görkemli sadeliği, daha düşük kalite ve eşsiz kötü özellikleri vurgulama eğilimindedir.

Türkiye'de iç tasarım şirketi

Bu nedenle bütçeniz için mümkün olan en iyi dolap ve donanımı sağladığınızdan emin olmanız gerekir.

Minimalist tasarımınızın iskeletini bir araya getirdikten sonra, derinlik ve algılanan bir sıcaklık hissi yaratmak için dekoratif dokunuşlarla daha etkileyici bir ortam yaratabilirsiniz.

İşleri aydınlık ve ferah tutmak için, Algedra iç mimarları, gereksiz karışıklıklardan ve gereksiz baskılardan ve desenlerden kaçınırken, basit, siyah-beyaz bir renk paleti kullanır.

Akıllı depolama çözümleri, iyi hazırlanmış dolaplarla birlikte, yüzeyleri düzenli ve dağınıklıktan uzak tutmak için hayati öneme sahiptir.

Minimalist Yatak Odası Tasarımı

Simetri, temiz çizgiler, basit silüetler, lüks yataklar ve yeniden bir araya gelme, ustaca minimalist bir yatak odası tasarımı oluşturur, çünkü tasarım stili, yaklaşımınızla kliniğe benzememesi gereken minimalist bir iç tasarım gerektirir.

Devam edin, eğlenin ve genellikle minimalist iç tasarım ile ilişkili olmayan çeşitli beklenmedik unsurlarla deneyin, böylece kendi benzersiz imzanızla kendiniz yapabilirsiniz.

Türkiye'de iç tasarım şirketi

Birbiriyle senkronize olan bir dizi paralel çizgi ve dikdörtgen şekiller, etkileyici renklerin hızlı çekimleri, cinsiyetsiz bir son ifade için eğlenceli sanat eserleri ile entegre olan muhteşem ve basit bir yatak odası tasarımı edinin.

Esinlenmek için Algedra’nın eşsiz ve muhteşem villa iç tasarımına ve daha fazlasına ulaşın!