For Consultation

Blog

İç tasarım ve mimari çok fonksiyonelliğe sahip birden fazla fikrin ve duygunun bir arada bulunduğu atmosfer ve ambiyansla sizi zamanda yolculuğa çıkarmakla kalmaz, gelecekten veya geçmişten gelen duyguları da içerisinde barındırır.

Hayatımızın bir döneminde hayatımızı değiştirecek durumlarla karşı karşıya kalırız. Sevdiğimizi kaybetmek, başarısız olmak, hayatımızda önemli gördüğümüz birinin ölümü ya da ruhumuzun yeniliğe ihtiyaç duyduğu zamanlar...

Bunlarla başa çıkmak ya da geçmişe duyduğumuz özlemi tatmin etmek, aynı zamanda bizi iyi hissettirecek duygulara ihtiyacımız var.

İşte tam da burada iç tasarım ve ev dekorasyonu devreye giriyor. Hayatımızı tümüyle değiştirmeye evimizden ya da yaşam alanımızdan başlıyoruz.

Renkli yastıklar, yalın ve sade dekorasyon aksesuarları, modern tasarımın yansımaları olan mobilyalar, giyinme dolabı, ruhu dinginleştiren rüzgarın hafifçe savurduğu perdeler, farklı kültürlerin yansımaları olan heykeller veya biblolar... Sevdiklerinin anısının saklı olduğu fotoğraf çerçeveleri...

Peki bunları yaparken doğru dekorasyon ve tasarım düzenlemelerine dikkat edip etmediğimizi ve bunların bizi etkileyip etkilemediğini nasıl anlarız?

Cevap basit; Feng Shui!

Uzakdoğu’da doğada, evrende, bedenlerimizde, yaşadığımız her alanda bulunan ve chi denilen bir yaşam enejisinin varlığına inanılır. Doğru düzenlemelerle dizayn edilmiş yaşam alanları, doğru titreşimlerle beslenir, istenilen hedefe ulaşılmasını sağlar.

Fakat yanlış seçimlerle dekore edilmiş, hatalı düzenlemelere sahip alanlar negatif yıkıcı döngünün esiri olur. Olumsuz düzenleme sebebiyle azalarak yok olur; çünkü Feng Shui uygulaması bir kişinin hayat kalitesini belirlerken öte yandan yaşam standardının yükselmesine olanak tanır.

Ev Dekorunda Eşyaların Doğru Konumlandırılması

Mutluluk ve iç huzuru yakalamak için ev dekorasyon eşyalarınızın doğru kullanıldığından emin olmanız gerekir.

Doğu pusula yönünde konumlandırılmış bir salon, büyümeyi ve gelişmeyi desteklerken, iç huzuru ve kişisel gelişimi, birlik ve beraberliğin yanı sıra aynı zamanda ruhun gelişimi için en büyük faktör olarak görülmektedir.

Feng shui tasarım fikirleri

Güney pusula yönünde asılı bir tavus kuşu resmi veya tüyleri ün, iş hayatında itibar, birlik ve beraberliği güçlendirir.

Kuzey pusula yönü, özellikle insanların iş hayatlarında yükselmek için büyük destek ve şans getirir. Kariyerinizde daha iyi olmak ve ilerlemek istiyorsanız, kuzey pusula yönünün enerjisini artırmanız gerekir.

Feng Shui ile Dekorasyonunuzu Şekillendirin

Ana yaşam alanında keskin uçlu tasarımlardan kaçının

Mobilya kenarlarında ve ev dekorasyon eşyalarınızda keskin ve sivri uçlu tasarımlar kullanmaktan kaçının.

Oturma odasında veya ana yaşam alanında doğal ışıktan yararlanın. Koyu köşeleri aydınlatmak için lambader veya abajurlar gibi aydınlatma malzemeleri kullanabilirsiniz.

Duvarlarınızı doğal renklerle boyayın ve yeşil yuvarlak yapraklı bitkileri salona yerleştirin, bu düzenleme mevcut negatif enerjiyi temizler.

Yatak odanıza sıcak renkler ekleyin

Hayatımızın büyük çoğunluğunu yatak odalarında uyuyarak geçiriyoruz. Bu sebeple yatak odaları bizim için büyük bir etkiye sahip.

Yatak odaları sakinleştirici bir etkiye sahip olduğundan yumuşak ve hafif tonlar kullanılmalı, yuvarlak şekilli dekorasyon aksesuarları terch edilmeli ve yatak odası tasarımında ana konu yatakken hiçbir şekilde kapıya bakacak şekilde yerleştirilmemelidir.

Feng shui tasarım fikirleri

Sevgi ve sıcaklığın rengi olan kırmızı, yatak odalarında canlılık sağlayabilir. Kırmızı mumluklar, yastıklar ve dekorasyon eşyalarını aşırıya kaçmadan kullanabilirsiniz.

Yalın ve sade banyolar

Banyo ve tuvaletler Feng Shui'de kayıp alanlar olarak kabul edilir. Bu nedenle, alanı mümkün olduğunca uyumlu çözümlerle ideal olarak değerlendirdiğinizden emin olun.

Feng shui banyo tasarımı

Banyonuza beyaz ve açık pastel tonlar hakim olmalıdır. Parlak ve temiz hava girişi sağlanmalı, daima temiz ve kapı kapalı olmalıdır.

Bunun yanı sıra banyonun dış kapısına pozitif enerjiyi yansıtan küçük bir ayna asabilirsiniz.

Evin ruhu ve merkezi oturma odaları

Evin ruhu ve merkezi olan oturma odası, pozitif enerjiyi çekmek açısından kare veya dikdörtgen olmalıdır. Bu mekanda aile üyeleri birlikte vakit geçirir ve misafirlerini ağırlar. Ayna ve ayna benzeri parlak yüzeyler chi enerjisini yansıtıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle, bu dekorasyon öğelerini mümkün olduğunca çizmek gerekir.

Oturma odalarında feng shui

Kristal avize, sabit durumda bulunan negatif enerjiyi dağıtmak için odaya asılmalıdır, böylece kristallerin parlak ışığı bir mükemmellik hissi yaratırken pozitif enerjinin etkilerinden yararlanabilirsiniz.

Yaşam Alanlarınızda Enerjinin Gücünden Yararlanın

Tasarım ve dizayn enerjilerle hayatınızı kolaylaştıracak önemli etkenlerin başında geliyor. Duygu yoğunluğunuzu dizginleyecek bu enerjiler ile mutlak huzura erebilir ve mutluluğu yakalamak için evinizi feng shui ile dekore edebilirsiniz.

Algedra Interior Design olarak İstanbul, Abu Dhabi ve Dubai’de iç tasarım projelerimizi bu doğrultuda yaparak müşterilerimizi sevdikleri aksesuarlar, tasarımlar ve mimari yapıyla buluşturuyoruz.

Servislerimiz onların istekleri doğrultusunda özelleştiriliyor ve en iyi düzenleme ve konumlamayla planlanıyor.

Siz de bu yapının bir parçası olmak için portfoyümüzü inceleyin ve bizimle irtabata geçin.