For Consultation

Blog

Algedra Grup, lüks konut projeleri uygulamaya ve müşterilerinin gönülllerini feth etmeye devam ediyor. Ortadoğu ve dünyanın farklı birçok bölgesinde projelere imza atan şirket, Dubai’de yeni bir villa projesini hayata geçirdi.

Yapımı tamamlanan projenin detaylarına baktığımız zaman ustaca uygulanan tasarım stilini, materyal kullanımı ve etkileyici atmosferi görmekteyiz.

En az 12’den fazla odası olan bu lüks villa projesi, Algedra’nın profesyonel iç tasarım ve mühendis ekibinin elinden çıkmış titiz bir çalışmanın ürünü olup lüks ve göz alıcı detayları ile muhteşem bir şekilde kombine edilmiştir.

Projede en dikkat çeken detay karma bir sitilin uygulanmasıdır. Bu proje farklı stillerin bir karışımından oluşmuştur.

Villa’nın giriş bölümünde kullanılan stil daha önce belirttiğimiz üzere modern ve Fransız klasik stillerinin bir karışımıdır. Müşterinin isteği doğrultusunda bu iki tarz harmanlanmıştır. Modern tavan ve klasik avizelerin ince detayı etkileyici bir panorama sunmaktadır.

Interior Design Companies in Turkey

Ayrıca aksesuarların ve duvar lambalarının klasik stilde kullanımı mekana havadar bir görüntü katmaktadır. Birbiri ile uyum içinde kullanılan detaylar ile evin bu bölümünde uygulana modern tarz, bunun yanı sıra duvarlarda uygulanan stil yine karma stile bağlı bir şekilde klasik olarak tasarlanmış ve uygulanmıştır.

Erkek Meclisine ise doğal ışığın girmesi istendiğinden yüksek tavanlı ve birçok pencerenin olduğu bir alan dizayn edilmiştir. Modern stil, klasik dokunuşlarla zenginleştirilmiştir. Büyük bir titizlikle hazırlanan meşrebiyenin desenleri duvarlarla uyumludur. Mobilyada 3 materyal kullanılmış olup kahverengi, siyah ve altın detayların uyumu gözlenir.

Yemek odası İslami ve modern tarzdadır. U şeklindeki yemek masası bahçeyi görür ve yapılacak ziyafetleri sabırsızlıkla beklemektedir. Yeşil rengin de kullanıldığı bu alanda bahçe ile bir uyum söz konusu olup kullanılan meşrebiyeler de ise saklı ışık kullanılmıştır.

Merdivenlerin olduğu alanda güzelliğiyle en çok dikkat çeken şey kullanılan su jetidir. Kullanılan siyah mermerin desenleri ve tavanın desenleri aynıdır. Su jetinin stili ise oryantal bir kullanıma sahiptir. Bu kısımda çocukların güvenliği de düşünülmüş olup, bunun için merdivenlere bir kapı yapılmıştır. Merdivenin altındaki ölü alan akvaryum oluşturularak etkileyici bir hale getirilmiştir.

Evin açık oturma alanı modern bir stilde olup dikkat çeken bir özelliğe sahip. Odanın lüks perdelerinde yaprak desenleri, odada kullanılan yeşil ve mavi renkler, bahçe içerisinde bir uyum ve ahenk oluşturuyor. Günlük olarak kullanılan, rahat bir ortam olduğundan dolayı ev sahipleri için önemlidir.

Interior Design Companies in Turkey

Diğer bir taraftan hanımlar meclisi belki de üzerinde en çok çalışılan alan olmuştur, çünkü bu oda içinde son derece detay kullanılmış olup klasik tarz uygulanmıştır. Yeşil ve mavi renklerin olduğu rahat bir ortamdır. Çiçek konseptinin uygulandığı odada, avizeler, perdeler ve diğer detaylarda da çiçekler bulunur.

Interior Design Companies in Turkey

Diğer ihtişamlı bir aln konuk yatak odası olup Neo-klasik tarzın hâkim olduğu oda da rose-gold detaylı lüks bir ayna bulunur. Deri ve alüminyumdan oluşan yatak başı temizlenmeye oldukça elverişlidir.

Villa metre kare açısından yeterli alana sahiptir ve biliyoruz ki bu tarz projelerde eğlence ve dinlenmek çok önemli. Bu yüzden mekana bir sinema odası da eklenmiştir.

Ana yatak odasında ise müşterinin isteği doğrultusunda pastel renkler ve gri renk dokunuşları kullanılmıştır. Kahverengi yatak, duvardaki altın detaylarla uyumludur. Tavan ve döşemede de bir uyum vardır. 2 tane de lüks koltuğun olduğu oda da mobilya için kaliteli bir kadife kumaş kullanılmıştır.

Interior Design Companies in Turkey

Diğer odalardan biri olan banyoda ALGEDRA ekibinin özel dokunuşları mevcuttur. Banyoda özel sipariş üzerine aynı aynanın önüne birden fazla lavabo yapılmıştır ve çok özel tasarım bir musluk vardır.

Giyinme odasına baktığımız zaman ise Neo-klasik tarzın hâkim olduğu, geniş dolapların bulunduğu bir oda olduğunu görürüz evin hanım efendisi için kullanabileceği profesyonel bir makyaj alanı bulunur.

Türkiye'de iç tasarım şirketi

Çocuk odasının tavanındaki ışıklar adeta karanlıkta parlayan yıldızlar gibi odaya sofistike bir görünüm katarak mekanı aydınlatmaktadır. Bu kısımda, tavanda, materyal olarak fiber optik kullanılmış olup duvar ve perdelerde renk açısından bir uyum yakalanmıştır.

Türkiye'de iç tasarım şirketi

Konforlu alanların hem materyal hem de renkler açısından uyumla harmanlandığı, lüks ile karma tasarım stillerinin uygulandığını projemizle büyük işlere imza atmaya devam ediyoruz.

Fit-out projelerimize göz atmak için portfoyümüzü ziyaret edin.