For Consultation

Blog

Modern mimari evler oldukça basittir ve ev sahiplerini çeken ambiyansı ile sakinleştirici bir etki yaratırken olağanüstü bir görünüm verir. Düz ve çeşitli bakışlar sunarken aynı zamanda birinci sınıf, ihtişamlıdır.

Sadeliği ile dikkat çeker ve kentli bir atmosfer yaratmak için mimaride bir örnek oluşturur.

Kentsel yaşam tarzına göz atmak ya da sade ve zamansız bir görünümü denemek istiyorsanız, hayalinizdeki evi inşa etmek ya da evinizi arzularınıza göre şekillendirmek istiyorsanız modern mimari ev tasarımı hakkında okumaya devam edin ve daha fazla bilgi edinin!

Modern Mimari Tasarımların Özellikleri

Modern ev tasarımının en belirgin özelliği, basit ve işlevsel olmasıdır.

Bu yüzden abartılı dekorasyon veya iç tasarım yerine bu tarzda yalın ve daha saf çizgiler görüyoruz. Modern mimarinin diğer özellikleri şunlardır:

  1. Pencereler genellikle büyük ve geniştir.
  2. En çok beyaz, gri ve siyah renk paletleri kullanılır.
  3. Taş, metal, ahşap, cam gibi farklı malzeme ve dokuların kullanımı tercih edilir.
  4. Genellikle L şeklinde üniteler ve zeminler vardır.
  5. Her şey yolunda ve çevreyle tamamen uyumlu gözükür.

 

İstanbul'da iç tasarım şirketi

Bu evlerin açık ve kompakt villalar veya evler olduğu vurgulanmalıdır. Bu kompakt yapı, pratik ve her anlamda düzenli bir alan yaratma isteğinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, modern evlerde ön taraftaki çitlerin bir dış tasarım öğesi olarak kullanımını bulabilirsiniz.

Eğimli ve düz çizgiler birlikte de kullanılabilir. Bu ikisinin uyumlu bir şekilde harmanlandığı tasarımlarda etkileyici, lüks ve sofistike bir yapı elde edebilirsiniz.

Temel olarak, bugün, sadelik ve modern olan minimalist yaşam, hepsi bir arada, şık ve saf bir yaşam tarzından geçer.

Büyüleyici Banyo Tasarımı

Modern bir banyo oluştururken, her şey onu tek bir alana çeken iyi seçilmiş bir dizi euphonious ve yüksek kaliteli özellik bulmakla ilgilidir.

Peki göz alıcı banyolar yaratmanın yolu nedir?

İstanbul'da iç tasarım şirketi

Göz alıcı modern banyo görünümünü yakalamanın en kolay yolu altın vurgulardır. Aşırıya kaçmayın, aksi takdirde çok şatafatlı hissedebilirsiniz. Bunun yerine, mobilya detaylarına, aydınlatmaya ve aynaya yapıştırarak altın vurgulamalar ekleyebilir ve şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Açıkçası modern banyolar, kaotik dünyada sakin bir hava yaratmak için her zaman netlik sağlar.

Göz Alıcı Salon Tasarımı

Modern oturma odası tasarımı öncelikle doğal malzemeler kullanır, böylece evinizdeki ahşap panelli duvarlardan kaçınmadan bu detaydan rahatsız olmadan iç mekâna sıcak ve temiz hava ekleyebilirsiniz.

İstanbul'da iç tasarım şirketi

Şık ve ferah aydınlatma, klasik mobilyalar ve temiz dekoratif vurgular, modern bir oturma odası ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuz anlamına gelir ve beyaz renk paleti ile iç mekanınızda sade ve lüks bir görünüm yaratabilirsiniz.

Şık Modern Mutfak Tasarımı

Evin kalbi olarak çok daha fazla ilgiyi hak ediyor!

Mutfak evin kalbidir ve bu nedenle bir resim kadar güzel görünmesini istersiniz. Ancak mutfağınızı dekore etmek için şık dolaplarla cesur bir tonda bir seçim yapın. Doğal ahşap açık raflar ve parlak altın donanımları ile modern ruh halini arttırın.

İstanbul'da iç tasarım şirketi

Maskülen detaylar- bu siyah sandalyeler ve şık, lüks avize ışıkları gibi- modern mutfaklarda öncelik kazanıyor. Çıkarılması kolay bir görünüm için basit beyaz dolaplar ve lacivert ada ile eşleştirin.

Modern bir alana sahip olmak için ayrıntıların umutsuzluğuna kapılmanıza gerek yok. İşleri çağdaş tutmak için yeni bir renk düzeninde beyaz ve altın renk paletini seçin ve mermer bir görünümle estetik bir dokunuş elde edin.

Algedra’nın mutfak iç tasarım portföyüne bir göz atın!