cloudfront
SICAK GRİ BİR DIŞ CEPHE İÇİN 7 ÖNERİ

Evinizin dış cephesi için uygun renk seçimi eviniz açısından hayati bir önem taşır, çünkü konuklara ilk izlenimi yaratan etmenlerden biridir. Bu nedenle, evin dışını kaplayan renk, ev sahiplerinin kişiliğini ifade etmeli ve geleneksel ancak benzersiz olmalıdır.

Görüşler renk seçimi konusunda değişir; bu nedenle ALGEDRA müşterinin ihtiyaçlarını dikkate alır ve seçimlerini benzersiz ve farklı renklerde gösterir. Gri renk nötr ve gizemli olduğu için daha fazla seçiliyor. Ayrıca iç mimarlar tamamlayıcı renk ve diğer renkleri vurgulamak için griyi kullanır.

Dikkat çeken ve aynı zamanda göze hoş gelen yere gizemli bir dokunuş ekleyen güçlü bir renktir.

Renkler arasındaki örtüşme ve tutarlılık, mekana estetik ve teknik doğanın hakim olduğu bir atmosfer veren ve unutulmaz bir etki bırakan renktir.

İç dekor ve tasarımda oldukça kullanılan numaralardan biri olan şey iki zıt renk arasında bir araya gelmektir, aşağıdakiler ALGEDRA tarafından sunulan bazı uygun gri dış tasarımlardır.

gray exteriors presented by ALGEDRA

1. Beyaz ve gri dış mimari tasarım

Bu yüksek kontrast, özellikle pencere ve kapılardaki basit doğal ahşap parçaların yanı sıra fantastik bir dış görünüm sağlar. Beyaz ve gri arasında tutarlılık yaratacak üçüncü bir renk bu renklerin yanı sıra kullanılabilir.

 2. Orta gri, kırmızı ve kahverengi:

Bu renkler basit ama zarif bir dış cephe yaratır. Kırmızı tuğla ve gri dış kısım arasındaki bu kombinasyon bir odak noktası oluşturur ve çevredeki doğaya uyar, pencereler veya dış kapı için kullanabilirsiniz.

Kırmızı renk şemasında biraz kapalı görünebilir, ancak gri ile çok uygundur ve tuğlada kırmızı, turuncu ve sarı arasındaki kombinasyonun birlikte güzel ve zarif bir dış cephe oluşturduğunu fark edebilirsiniz.

3. Doğal tonlar ile gri dış mimari tasarım:

 Tutarlı renkler aramak istediğimizde Tabiat Ana'nın sarı, kahverengi ve gri tonlarının parlak tonlarını görüyoruz. Kahverengi ve gri toza beyazdan daha fazla dayanabilir. Ana kapı ve pencereler gibi bazı parçaları gri dış cephede vurgulamak için kullanabileceğimiz canlı renkler de olabilir.

4. Doğal kahverengi bir dokunuş ile koyu gri:

Kapı için mavi ve doğal kahverengi ahşap kullanıp koyu gri bir dış cephe, nötr gri ve sıcak kahverenginin varlığı yerde denge ve sıcaklık yaratır ve evin dış yüzeyinin gri kullanılması tercih edilir, çünkü doğal renklerle iyi kombine edilen nötr bir renktir.

Gray home exterior design

5. Beyaz çerçeve ile gri dış mimari tasarım:

Çoğu insan beyaz ve grinin bir araya gelmesinin sıkıcı bir görünüm yarattığını düşünüyor. Güzel bir ev için dış cephe oluşturmak konusunda pencere çerçeveleri, sütunlar ve korkuluk gibi tüm ana unsurları beyaza boyadığımızda bu önlenebilir.

6. Mavi renk ile gri dış mimari tasarım:

Ev için mavi pencereli nötr gri kullanılabilir. Mavi sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve gri bir dış tasarım, koyu gri çatıyla evinizin daha parlak görünmesini sağlar.

Gri dış kısım, beyaz çerçeveli pencerelerin etrafında mavi parçalara sahip olabilir, bu kombinasyon göze çarpacaktır.

7. Gri ve sınıfları:

Sadece dış mekan için gri kullanmak istiyorsanız, ALGEDRA uzmanları, pencerelerde ve korkuluklarda yumuşak ve parlak gri için çatıda koyu gri tonlar kullanmanızı tavsiye ediyor; tasarım, bir renk ve onun çok renkli bir dış cephesi ile sonuçlanır.
İlginizi çekebilecek makaleler