For Consultation

Blog

Yaşam boyu kullanacağınız eviniz, en küçük detaylardan son görünümüne kadar uzun süre dayanacak en kaliteli tasarımlarla oluşturulmalıdır. Konfor, lüks ve kalıcılığın nasıl sağlanacağı ile ilgili sık sorulan bazı sorular vardır. İşte ALGEDRA mühendislerinden tasarımlarda lüks ve kalıcılık için en ince ayrıntılara dikkat ederken kullanabileceğiniz 10 estetik ipucu:

1. Yerden mimari stile, zeminin türüne (ahşap veya mermer) dikkat ederken, mermer zeminlerde siyah-beyaz rengin kullanımı ve pencereler kapılarla tutarlılık oluşturarak dikkate alındığında iyi bir havalandırma ve mükemmel aydınlatma ile kapı ve pencereler arasındaki uyum sağlanabilir.

black and white marble floors desing

2. Turuncu, kırmızı ve sarı gibi sıcak renkler seçilebilir. Bu renkler ortama yayılır. Bununla birlikte, salonlarda ve resepsiyonda lüks koltuklar bulundurabilirsiniz ya da gizemli ve lüks bir görünüm için siyah ve beyaz rengini bir arada kullanabilirsiniz. Oturma odalarında ise gri ve yeşil gibi serin renkler kullanmak daha iyidir, çünkü huzur ve rahatlığı sağlar. Klasik stile uyan renkleri sayacak olursak; çikolata kahverengi, koyu turuncu, açık mavi ve beyaz, altın renkleri ile bir araya getirilebilir.

3. Yere uygun, renkli yastık dokunuşlarında kadife ve kadife gibi üst düzeye hitap eden döşemelik kumaş türlerinin seçilmesi.

4. Resepsiyon odalarında ve evin geri kalanında, pamuklu kumaşlara uyacak şekilde dekorasyon ve eskime için uygun olan en iyi kaliteli ahşabı kullanmak ve daha uzun süre dayanan, geniş ürün yelpazesine dikkat eden dekorlara, tasarımlara güvenmek; ceviz ve maun ağacından yapılmış sandalyeler kullanmak bu tarza uygun olur.

5. Bir mekana  lüks eklemek için altın veya gri renklerin şık etkisini kullanmalı,  bir tabloyu veya en iyi kumaş türlerini ve mücevherleri kullanmalısınız, ayrıca pencereler için ağır işlemeli pahalı perdeler kullanın.

mysterious luxury look

6. Halı döşerken Viktorya tarzında yazıtlar içeren veya çiçek desenleri içeren; şarap kırmızısı, beyaz, siyah veya zemine uygun güçlü renkler seçtiğinizden emin olun.

7. İç kapılarda yazıtları ve gravürleri, dış kapılarda aşınmış metal delmeyi kullanın. Yere mumlar, bazı doğal veya sentetik çiçekler ve bazı mobilyalara değerli taşlar ekleyin. Eski eserler ve kaliteli tasarım olan bazı büyük lambalar ekleyin.

8. Bir Viktorya dönemi duvar kağıdı kullandığınızda, bu renkleri kullanabilirsiniz: parlak kırmızı, koyu turuncu, bej gradyanlar, mavi, mor ve parlak renklerin çiçek duvar kağıtlarını seçebilirsiniz.

9. Aydınlatmaya dikkat edin ve odanın ortasında lüks kristal avizeler kullanın. Yan masalarda abajur kullanın ve ayırt edici aydınlatma için spot ışık şeklinde gizli aydınlatma kullanın.

10. Boş köşelerde veya koridorda, küçük arkeolojik aksesuar parçaları; kristal, bakır veya bronz gibi metallerle girişlerde boyut ve yüksekliğe uygun eserler ve sanatsal parçalar kullanabilirsiniz. Bunlar, mekandaki lüks dokunuşu tamamlamak için bitirici ve gerekli parçalardır.