For Consultation

Blog

Bir mutfak küçük, büyük veya bir kale ev için bir zorunluluktur. Hızla değişen bu dünyada, çoğu çift ebeveyn olmayı sürdürmek yerine bağımsız olmayı ve kendi özel küçük evlere sahip olmayı tercih ediyor. ALGEDRA tasarımcıları, yeni evli çiftin mutfağını istedikleri gibi düzenlemelerine yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.

ALGEDRA tasarımcılarının dikkate aldığı ilk şey:

1. Mutfak alanı:

Tüm alan doldurulmalı ve akıllıca çalışılmalıdır. Örneğin, buzdolabı gibi tüm mutfak aletlerinin ve makinelerinin nereye yerleştirileceğini planlamalısınız. Mutfağınızın mümkün olan en iyi şekilde görünmesini sağlamak için en küçük ayrıntılara dikkat etmek çok önemlidir.

2. Raflar ve dolaplar:

Shelves and cabinets

Bu ikisi, herhangi bir mutfak için organizasyon ve depolama amacıyla çok gereklidir. Mutfağınızdaki alanı en iyi şekilde kullanmalısınız. Örneğin, rafları boş köşelere yerleştirmek, içi silindir rafları kullanmak, bir başka harika fikir de köşeleri “M” şeklinde çekmecelere benzeyecek şekilde bölmektir.

ALGEDRA tasarımcıları mutfağa ferah bir görünüm vermek için cam kapılı düz dolaplar kullanmanızı tavsiye etmektedir.

3. Renkler:

Dolaplar için bir veya iki renk kullanın ve aşırı süslenmiş ve oyulmuş parçalardan veya çok renkli parçalardan uzak durun, çünkü renkler büyük cihazlardan mevcut en küçük parçaya kadar mutfağın görünümü üzerinde güçlü bir etkiye sahip.

Hepsi ışığı yansıtan ve mutfağa daha parlak ve ferah bir görünüm verdiği için beyaz, soğuk renkler, açık renkler, pastel renkler ve mineral renkler kullanın.

4. Cam malzemeler kullanın:

glass materials styles

Cam malzemelerin kullanılması mutfağın görünümüne olumlu bir şekilde yansıyacaktır ve bu da onu daha parlak ve geniş hale getirir. Bahçeye veya balkona bakan mutfak için cam bir kapı kullanabilirsiniz. Cam karoları kullanmak harika bir fikir çünkü ışığı yansıtan alanı artıracaktır.

5. Aydınlatma için Kullanılan Işıklar:

ALGEDRA tasarımcıları, mutfak tezgahlarında daha iyi bir aydınlatma sağlamak için duvara monte edilen dolapların altındaki ışıkları sabitlemenizi tavsiye eder. Küçük süslemelere sahip bir tavan da kullanabilir veya modern bir sarkık ışık kullanabilirsiniz. Tavan için beyaz, kirli beyaz veya herhangi bir açık renk kullanılması tercih edilir.

6. Aksesuarlar:

Mutfak tezgahına çok fazla parça koymaktan kaçının, bu yüzden ALGEDRA tasarımcıları kalabalık bir mutfaktan kaçınarak mutfak aksesuarları için alışveriş yaparken planlama yapmanızı ve dikkat etmenizi önerir.

7. Granit ve mermer:

Küçük mutfaklarda granit ve mermerin kullanımı, onlara üst sınıf bir görünüm kazandırırken granit ve mermer kullanarak harika renk örnekleri oluşturabilirsiniz.

8. Katlar:

Cam fayans istemiyorsanız ahşap zemin veya fayans kullanırken küçük saksılar ve renkli şeffaf perdelerle birlikte granit veya ahşap renklere uygun bir halı yerleştirin.

beautiful Floors styles

9.Tarz:

Daire hala yapım aşamasındaysa, oturma odasına veya yemek odasına açılan Amerikan tarzı mutfaktan yararlanabilirsiniz, ancak bu tarz tüm yağlı yiyecekleri ile Orta Doğu mutfağı için en iyisi değildir. Baca veya mutfak davlumbaz kullanılması tavsiye edilir.