For Consultation

Blog

Ev dış tasarımı iç tasarımı yansıtır. Dış tesislere, mimari detaylara ve renklere güvenmek, evinizin benzersiz görünmesine yardımcı olacaktır.

Evinizin dış görünüşünü ayarlamak veya bazı değişiklikler yapmak istiyorsanız, önce rengi değiştirmeyi düşünmelisiniz, çünkü uygun fiyatlı ve çok etkili bir tekniktir.

İşte ALGEDRA'nın evinizin dış arayüzü için mükemmel rengi seçmenin 10 yolu:

1. Evinizin Karakterini Belirleyin:

Evinizin dış kısmının rengi lüks sağlamak için ev karakterinizi yansıtmalıdır. Bu, saf açık renklere bağlı olarak elde edilebilir veya gençler için uygun parlak modern renkler gibi renkler olağandışı olabilir. Mükemmel renk seçimi için evinizin size yol göstermesini istediğiniz hissi ve şekli belirleyin.

ALGEDRA Exterior Design

2. Evin Mimari Tasarımı ile rengi belirleyebilirsiniz:

Mimari unsurların güzelliği, evinizin ait olduğu dönemi görüntülemek için ayrıntıları, malzemeleri ve renkleri kullanma yeteneğidir. Bu evinize ve komşularınıza özgüdür. Eviniz "Toskana" ya da Akdeniz gibi antik dünyadan ilham alan bir villa ise, beyaz, turuncu ve kahverenginin detayları kiremit çatısı ve düzeltme detayları için mükemmeldir.

Mediterranean House

3. Doğayı Renk Seçimi için Arka Plan Olarak Kullanma:

Evinizin çevresi, evin dış renginin seçimini güzel bir şekilde etkiler! Plaj evleri, dağ ve tropik evler renkleri ilham verecek bir doğaya sahiptir.

Great Home Landscape Design

4. Geçmiş Tatil Anılarından Esinlenen Evin Dış Şeklini Yeniden Yaratın:

Bazı insanlar evin dış rengi için seyahat ve tatillerden ilham alır. Seyahatiniz tropikal bir yere yapılıyorsa, neden eviniz için tropikal renkler kullanmıyorsunuz? Adalarda bulunan evlerin çoğu, evlerinin yabancı varış yeri rengi olarak turkuaz ve şeftali, sarı ve parlak kırmızı ve mor gibi açık ve egzotik renkler kullanır. Komşularınızı sevmenize rağmen, sonunda evinizin evleri arasında harika görünmesi gerektiğini unutmayın.

5. Evinizin Dış Kısmının Rengi için Tarihsel Fikir Özelliğini Kullanın:

Tarihi bir Viktorya dönemi evinde veya Tudor döneminden esinlenen bir evde yaşıyorsanız, eviniz için orijinal renklerin tarihsel karakterini korumanın gerekli bir şey olduğunu bilmelisiniz. Ancak, eviniz veya çevredeki evler için temel rengi otomatik olarak bilmediğiniz yüzlerce yıl geriye gidebilir. Şehrinizde bir Ticaret Odası veya tarihi mimari organizasyon varsa, boya üreticilerinden evinize uygun tarihi renkler için yardım alabilirsiniz.

6. Dış Kısımda kullanılan Materyallerin, Renk Seçenekleri konusunda size yardımcı olmasına izin verin:

Evin dış kısmı için kullanılan Malzeme, evin dış kısmı için renk seçmek için birden fazla tahmin verebilir. Tuğlalar, alçı ve beton benzersizdir. Tarzınızı ve zevkinizi temsil eden ve ev ortamınıza mükemmel uyan malzemeyi seçin. Tuğlaların sarı italik gibi pastel renklerde, beyazın koyu griden daha koyu bir renge gelebileceğine şaşıracaksınız! En sevdiğiniz şeyleri arayın ve ardından istediğiniz yüzeylere bağlı olarak renk seçeneklerini arayın.

7. Peyzaj Renk Evinizin Dış Renklerini artırabilir:

Mimari detaylar gibi, evinizin etrafındaki manzara renk seçiminizi geliştirebilir. Harika manzaralara ve çok güzel yeşilliklere sahipseniz, evinizin dış arayüzü için kırmızı tuğla veya yeşil dış cephe boyasının nasıl kullanılacağını tanımlayabilirsiniz. Manzaradan ilham alan renklerin seçiminden emin değilseniz, bir uzman tavsiyesi isteyin.

 8. Harici Ev Renklerinin kullanılması, bir Etki oluşturmak için Mimari Ayrıntıları kullanmalıdır:

Bir alanın rengini dış ev rengi için bir seçenek olarak düşünürken, ev hakkındaki en küçük detayın neşe getireceğini unutmayın. Kapıların, pencerelerin, çatı ve doğal renklerin, drenaj borularının ve tüplerin dekorasyonu da renklendirilebilir veya bakır borular güzel yumuşak bir renk olabilir. Kapılar için farklı renklerin büyük bir varyasyonunu isteyip istemediğinize veya basit birleşik rengi tercih etmeye karar vermelisiniz. Her iki durumda da, işleri çok basitleştirmeyin ve dış dekorasyon detayları için renk seçiminin etkisini dikkate alın.

 9. Her zaman Ev için Cazip Dış Renkler seçin:

Henüz fark etmediyseniz, evinizin dış kısmı gün ışığında güzel görünebilir, ancak güneş manzara karşısında renk aldatmacasını seçtiğinde manzara akıllıca bir seçim olmaz. Yaprak dökmeyen ağaçların arasında bulunan dağ evlerinin çoğu, evlerini yeşil arka planın ortasında öne çıkarmak için yeşil renklerden uzaklaşmaya çalışır. Doğal ahşap boyası, dağ evleri arasında rustik bir his vermek için yaygın bir seçimdir.

10. Komşularla Uyum:

Yaşadığınız mahallenin zaten belirli bir rengi olabilir. İster bir acemi olun, isterse bir eviniz olsun, mahalleyi dolaşın ve mevcut evlere değer verin. Renkte bir koordinasyon olup olmadığına veya tüm renklerin tutarlı veya uyumlu olmadığına bakın. Dış evin rengi benzersiz ve zevkinize göre olmalıdır, ancak komşunun evlerine uyması gerekir.