cloudfront
En iyi iç tasarım şirketi istanbul

Bu günlerde, özellikle Dubai'de, insanların küçük evleri / daireleri var ve onlar için tasarım seçmek veya çok küçük görünmeyecek şekilde dekore etmek gerçekten zor. ALGEDRA Interior Design, burada küçük alanınızı daha büyük göstermek için sizlere bazı temel ipuçları verecek. Bunları aşağıda inceleyin:

 1. Renkler:

Evin daha ferah görünmesinde renklerin temel rolü vardır. Pastel, doğal renkler ve beyaz gibi parlak renkler, evin gerçekte göründüğünden daha büyük görünmesini sağlar. Mobilya, halı ve duvarlar için tek renkli bir dekor kullanın ve üçüncü bir boyut sağlamak için aynı odada farklı renk gradyanları kullanın veya daha yüksek görünmesi için tavanın kenarlarındaki duvarlara daha koyu bir renk ekleyin.

 Garden View

2. Aydınlatma: 

Aydınlatma, evinizin daha büyük görünmesinde büyük rol oynar. Çekici ve konforlu aydınlatma, küçük odalar için en iyisidir. Işık, tavanın daha yüksek görünmesini ve odayı daha büyük hale getirmede büyük bir role sahiptir, özellikle tavan parladığında ve mobilyalara ayarlandığında. En iyi aydınlatma doğal aydınlatmadır ve renkli veya sarı ışıktan uzak durmalısınız.

3. Dekor:

Basit bir ev dekoru kullanın. En az sayıda aksesuar ve daha az süs saksı ve antika kullanmak en iyisidir. Ayrıca, kullanılabilir alan için uygun bir mobilya boyutu seçebilirsiniz. İki orta boy veya küçük boyutlu ahşap sandalye ekleyebilir ve bunları duvarın yanına yerleştirebilir ve ekstra oturma alanı eklemeniz gerektiğinde dışarı çekebilirsiniz, burada önemli olan nokta küçük boyutlu eviniz için uygun mobilya ve dekoru kullanmaktır.

4. Ayna: 

Büyük ayna, odanın geniş görünmesini sağlamanın başka bir yoludur. Uzun bir ayna, odayı daha büyük gösterir, çünkü ışığı ve rengi döndürür. Odaya ekstra alan eklemek için tüm duvara bir ayna ekleyebilirsiniz.

İki tür ayna vardır; dekoratif bir ayna ve özellikle duvar için yapılmış büyük bir ayna. Ayna bir manzaraya bakan pencereye baktığında 2. bir pencere hissi yaratır. Büyük aynalar yatak odaları için önerilmez, ancak yemek ve oturma odası için mükemmeldir.

5. Cam:

Bazı mobilyalarda camın şeffaflığı bir tür yanılsama yaratır. Odada yerden tasarruf sağlar. Küçük bir oda için cam sehpa veya cam yemek masası önemlidir ve daha geniş bir alanı kaplayan dolaplar yerine raflar ekleyebilirsiniz. Ama onları odanın genel görünümüne uyacak şekilde organize ettiğinizden emin olmalısınız.

 Elegant Kitchen Design

6. Mobilya:

Örneğin bir çekyat gibi maksimum fayda sağlamak için çok kullanımlı bir mobilya seçin. Ancak rahat ve sağlıklı olduğundan emin olmalısınız. Kolay saklama için katlanan koltuklar kullanabilir ve ayrıca duvar boyunca veya içeride yerleştirilmiş dolapları kullanabilir ve mümkün olduğunca şeffaf olduklarından emin olabilirsiniz. Çok sayıda dolap kullanmamaya dikkat edin ve dolaplarınızı daima düzenli tutun. Katlanması kolay yemek masaları, yemek masasına ihtiyacınız olmadığında yerden tasarruf etmenin en uygun yoludur, bu yolla siz ve misafirlerinizin yemeklerini yemesi için yeterli alanınız oluşur.

Small but Elegant Sitting Area

7. Mutfak: 

Oturma odasında veya yemek odasından açık olan Amerikan tarzı mutfak, yerden tasarruf etmek için en iyi çözümlerden biridir, çünkü duvar alanından yararlanabilir ve daha büyük bir alan yaratabilirsiniz. Bazı yüksek sandalyelerle birlikte yemek masasını ayrı bir bölüm olarak kullanabilirsiniz.
İlginizi çekebilecek makaleler