For Consultation

Blog

Villanın genel peyzajı ön ve arka bahçedir, genellikle evin önüdür ve aynı zamanda yaz aylarında yüzme havuzunun etrafında arkadaşlarınızla ve partilerle barbekü yapıp dinlenebileceğiniz ve planlar yapabileceğiniz bir alandır. Ayırt edici bir tasarıma sahip bu ortam da, misafirler ve ev sahipleri kalmak ve boş zamanlarının tadını çıkarmak isteyecekler.

Öncelikle evinizin ilk izlenimini oluşturan bahçe girişi ile başlarsınız, çiçekler, çalılar ve bitkilerle süslenmiş bu alan, gerektiği kadar büyük veya isteğinize bağlı olarak küçük olabilir.

Bahçenin Şeritleri yürümek için açık ve rahat, pürüzsüz taşlarla döşeli ve bahçede yürümeyi daha eğlenceli kılan çiçek ve çalılıklarla çevrili olacak şekilde tasarlanmıştır.

beautiful garden entrance design

 Çiçekler ev sahiplerinin zevkine uyacak şekilde çeşitli şekillerde düzenlenebilir, rastgele veya düz çizgiler halinde düzenlenebilirler, saksıda ki çiçekler, şekilleri ve renkleri ne olursa olsun güzeldir ve ev sahiplerine neşe getirir. Onlara iyi bakın, bahçeniz çok güzel olacak.

ALGEDRA mühendisleri, kanepelerin veya sandalyelerin eklenmesiyle havuzun yanına bir oturma alanı düzenleyebilir, ALGEDRA mühendisleri, havanın güzel ve güneşli olması durumunda, tercihen güzel çiçeklerle çevrili, hoş kokulu bitkilerle çevrili küçük bir yemek masası eklemenizi tavsiye eder. Bu ortam aklınızı ve ruhunuzu yeniler.

Küçük bir alanda, özellikle yaz aylarında eğlenceli olacak çeşitli masa ve sandalyelere, kanepelere sahip barbekü için kullanacağınız bir yer düzenleyebilirsiniz.

landscape majlis design

Bahçede yüzme havuzunun varlığı, havayı nemlendirmek için ve yazı daha eğlenceli hale getireceği için ve güzel bir bahçede uygun bir havuzun varlığını sağlamak tercih edilir. Renkli seramikle kaplayıp  emniyet için kaymaz karolar ekleyebilirsiniz.

Bahçenizin tasarımında yükseklik tekniğini kullanabilirsiniz, örneğin oturma alanı bahçenin geri kalanından yükseltilir, daha sonra havuz ve son olarak birkaç oturma alanı, yürüyüş ya da egzersiz ve diğer faaliyetler için alanlar oluşturulur. Bahçedeki çiçeklerin çeşitliliği bahçenizi güzelleştirirken rektum yürüme şeklini değiştirerek bahçede yürümeyi ilginç kılacaktır.

swimming pool design

Işıklandırma ise davetsiz misafirlerin ve yabancıların varlığından dolayı güvenliğinizi sağlamak, takılma ve düşme kazalarından kaçınmak için önemlidir. Bahçede ve elbette villada gündüz görünüşlerinden farklı olarak çok güzel bir görünüm oluşturacaktır.

Lambalar merdivenlere, koridorların etrafına ve yüzme havuzunun etrafındaki alana, girişe, pencerelere ve diğer arka kapılara, oturma alanlarına ve oyun alanlarına yerleştirilmelidir.