cloudfront
dış tasarım

Cam, her zaman modern iç tasarımda şeffaflık ve parıltılı görünümü sebebiyle ve özel nitelikleri nedeniyle kullanılacak ana malzeme olarak kabul edilmiştir, ancak bu kırılgan olması sebebiyle güçsüzlüğünün eleştirilmesine yardımcı olmamıştır, bu nedenle  özelliğini kanıtlamak için deneyler yapılmıştır. Gücü harika ama pahalı bir sonuç oluşturulmuştur.

İstanbul'da iç tasarım firması

İsveç KTH Royal Institute of Technology'de araştırmacı olan Lars Berglund tarafından, aynı kalitede şeffaf, ancak etkin bir dayanıklılıkta uygun fiyatlı yeni bir malzeme bulmak için çalışmalar yapıldı ve bu nedenle İsveç kereste üzerinde çalışmanın bir yolunu bulmaya başladı. Ahşap olan fakat yeni özellikleri ile şeffat ve ahşap bir kompozit sonucu ortaya çıkmıştır.

İstanbul'da iç tasarım firması

Şeffaf ahşabın cam üzerindeki avantajı, tüm opak kereste gücüne sahip olmasıdır - ancak yine de ışığa izin verir. Bu işlem, şeffaf ahşap yapılardan asla çatlamayan veya kırılmayan taşıyıcı pencerelere kadar her şeyi oluşturmak için kullanılabilir. Bunun, kimyasal işlem görmüş cam yerine tahtadan yapılmış tamamen yeni tip sürdürülebilir güneş panelleri oluşturmak için nasıl kullanılabileceğini düşünün.

Şu anda, Berglund, devrim niteliğindeki bu ürün piyasaya çıkmadan önce yapacak çok işi olduğunu itiraf ediyor. Mimar ve tasarımcıların saydam ağaçlarla ne yapacaklarını ve nihayet ellerine aldıklarını hayal edebiliyorum.
İlginizi çekebilecek makaleler